منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پرونده های گروه مالی SVB برای فصل 11 ورشکستگی

پرونده های گروه مالی SVB برای فصل 11 ورشکستگی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

گروه مالی مشکل دار SVB به منظور حفظ ارزش، دادخواستی داوطلبانه به دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای سازماندهی مجدد تحت نظارت دادگاه تحت فصل 11 ارائه کرده است. پر کردن در روز جمعه تنها چند روز پس از آن صورت می گیرد که شعبه سابق بانک سیلیکون ولی ورشکسته اعلام شد و توسط تنظیم کننده ها تصرف شد.

فایل های SVB برای ورشکستگی

از زمانی که بانک مالی سیلیکون ولی در روز دوشنبه اعلام کرد که جایگزین‌های استراتژیک را برای کسب‌وکارهای باقی‌مانده خود، از جمله سرمایه‌گذاری خطرپذیر 9.5 میلیارد دلاری و پلت فرم اعتباری خصوصی خود، بررسی خواهد کرد، شایعات درباره ورشکستگی قریب‌الوقوع آن افزایش یافته است.

این اعلامیه پس از ورشکستگی ناگهانی بانک این شرکت در روز جمعه اعلام شد که باعث شد شرکت بیمه سپرده فدرال اعلام کند که ورشکسته است و سپرده های آن را به عهده بگیرد.

بر اساس گزارش ها، در 17 مارس، بانک سیلیکون ولی اعلام کرد که وجوه و نهادهای شریک عمومی SVB Securities و SVB Capital در روند ورشکستگی شرکت ندارند. در حالی که گروه مالی SVB در حال بررسی جایگزین های استراتژیک برای مشاغل خود است، این نهادها به طور عادی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

فرآیند فصل 11 به گروه مالی SVB اجازه می دهد تا ارزش خود را به عنوان جایگزین های استراتژیک برای مشاغل و دارایی های ارزشمند خود، به ویژه SVB Capital و SVB Securities، حفظ کند. SVB Capital و SVB Securities به فعالیت و خدمت رسانی به مشتریان، تحت رهبری تیم های رهبری قدیمی و مستقل خود ادامه می دهند.

ویلیام کاستوروس، مدیر ارشد بازسازی گروه مالی SVB

گروه مالی SVB همچنین اعلام کرد که دیگر به Silicon Valley Bank NA یا SVB Private، بخش بانکداری خصوصی و مدیریت ثروت این بانک وابسته نیست. بانک پل سیلیکون ولی، NA، جانشین بانک، تحت حوزه قضایی شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) فعالیت می کند و در پرونده فصل 11 گنجانده نشده است.

وضعیت مالی بانک سیلیکون ولی

معاملات پیش از بازار روز جمعه شاهد کاهش بین 1.5 تا 2 درصدی سهام بانک های بزرگ ایالات متحده بود. به دلیل افزایش بازدهی، وام دهنده فناوری مجبور شد مجموعه ای از اوراق بهادار خزانه و وام مسکن را با زیان 1.8 میلیارد دلاری به گلدمن ساکس بفروشد.

برای پر کردن این شکاف، تلاش کرد 2.25 میلیارد دلار در سهام عادی و سهام قابل تبدیل ترجیحی جذب کند. با این حال، مشتریان هراسان سپرده های خود را از بانک برداشت کردند و در نتیجه در یک روز 42 میلیارد دلار از بانک خارج شد.

در حالی که مشکلات مختلفی در جستجوی خریدار برای بخش بانکی بانک سیلیکون ولی وجود داشته است، این گروه شاهد “علاقه قابل توجهی” به اوراق بهادار بانک سیلیکون ولی و سرمایه SVB است. از آنجایی که این دو از لحاظ فنی اشخاص حقوقی مجزا هستند، در تشکیل پرونده فصل 11 گنجانده نشده اند. در عوض، آنها همچنان در حال کار هستند در حالی که به طور جداگانه برای خریداران بالقوه خرید می شوند، روندی که اوایل این هفته آغاز شد.

پیوند عمیق بانک سیلیکون ولی با صنعت فناوری

بانک سیلیکون ولی قبل از شکست در هفته گذشته، که باعث وحشت مالی جهانی شد، بیشتر به عنوان یک بانک منطقه ای و کم حاشیه شناخته می شد. با این حال، در داخل اکوسیستم فناوری، بانک خود را به خصلت‌ها و رفتارهای صنعت درآورده بود و به‌طور غیرعادی با زندگی و کسب‌وکار سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و مدیران در هم تنیده شده بود.

در 40 سال گذشته، این موسسه به این واقعیت توجه کرده است که استارت‌آپ‌های فناوری با رشد بالا و ریسک بالا و سرمایه‌گذاران آنها از شیوه‌های تجاری استاندارد پیروی نمی‌کنند. در عوض، این مشاغل رشد سریع را در اولویت قرار می دهند، اغلب استراتژی ها را تغییر می دهند و شکست را جشن می گیرند.

آنها اغلب قبل از اینکه به سود تبدیل شوند میلیاردها دلار ارزش دارند و می توانند با سرعتی سرسام آور از ایده های احمقانه به غول هایی تبدیل شوند. برای عملکرد، آنها به یک شبکه فشرده از پول، کارگران، بنیانگذاران و ارائه دهندگان خدمات متکی هستند. این واقعیت منحصر به فرد و اغلب غیرمنطقی، استفاده از یک بانک تخصصی را ضروری می کرد.

بانک سیلیکون ولی بیشتر به خاطر علاقه‌مندی به استارت‌آپ‌های جوان و پرمخاطره که سایر بانک‌ها از تامین مالی آن‌ها خودداری می‌کردند، شهرت داشت. با این حال، شاخک های آن بسیار فراتر از آن گسترش یافتند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری، از جمله آندرسن هوروویتز، از بانک وام دریافت کردند. علاوه بر این، از صندوق 9.5 میلیارد دلاری خود در استارت‌آپ‌هایی مانند OpenDoor، یک شرکت خرید خانه، و Chainalysis، یک استارت‌آپ تحقیقات ارزهای دیجیتال، و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر مانند Sequoia Capital سرمایه‌گذاری کرد.

برخی از استارت‌آپ‌های فناوری مالی را در خود جای داده بود که ابزارهایی را برای سرمایه‌گذاران تازه‌کار توسعه می‌دادند. همچنین با صنعت فناوری آمیخته شد و از سفرهای اسکی، کنفرانس‌ها، خبرنامه‌های صنعتی و شام‌های فانتزی حمایت کرد.