منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پرونده های دادگاه نشان می دهد که سود کلان 3.2 میلیارد دلار به حلقه داخلی SBF می رسد

پرونده های دادگاه نشان می دهد که سود کلان 3.2 میلیارد دلار به حلقه داخلی SBF می رسد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ظاهراً سام بنکمن-فرید “SBF” FTX و تحقیقات Alameda برترین برنج اخذ شده بر اساس صورت‌های مالی ثبت‌شده در دادگاه ورشکستگی دلاور، 3.2 میلیارد دلار پرداخت و وام از نهادهای مرتبط با FTX.

پرداخت ها و وام ها به حلقه داخلی SBF

FTX، که وجوه از دست رفته صرافی را ردیابی می کند، تخمین می زند که 8.9 میلیارد دلار گم شده است، و این پیشرفت اخیر تنها فصل دیگری از حماسه جاری است.

بدهکاران FTX برنامه‌ریزی دارایی‌ها و بدهی‌ها و صورت‌های امور مالی را ارائه کردند که نشان می‌دهد میلیاردها دلار در پرداخت‌ها و وام‌هایی که ظاهراً به سام بانکمن-فرید و مدیران عالی‌رتبه سرازیر شده‌اند، و بخش عمده‌ای از وجوه از سوی مرکز تجاری Alameda Research آمده است.

بر اساس این پرونده، سام بنکمن-فرید، یکی از بنیانگذاران FTX و مدیرعامل Alameda Research، تقریباً 2.2 میلیارد دلار دریافت کرد، در حالی که نیشاد سینگ، گری وانگ، رایان سالمه، جان ساموئل ترابوکو و کارولین الیسون 587 میلیون دلار، 246 میلیون دلار دریافت کردند. به ترتیب 87 میلیون دلار، 25 میلیون دلار و 6 میلیون دلار.

این پرونده همچنین خاطرنشان کرد که این ارقام شامل بیش از 240 میلیون دلار هزینه شده برای املاک لوکس در باهاما، کمک های مالی سیاسی و خیریه، و نقل و انتقالات قابل توجه به شرکت های تابعه غیر بدهکار در باهاما و سایر حوزه های قضایی نیست.

تحقیقات و اقدامات قانونی بدهکاران FTX

بدهکاران FTX در حال بررسی علل اقدام علیه گیرندگان این انتقالات و انتقال گیرندگان بعدی آنها هستند.

اگرچه برخی از اموال خریداری شده با درآمد حاصل از این نقل و انتقالات در حال حاضر در کنترل بدهکاران FTX یا مقامات دولتی است، در حال حاضر نمی توان میزان و زمان بازیابی پولی نهایی را پیش بینی کرد.

برنامه‌ها و SOFA‌های ثبت‌شده، پرداخت‌ها و وام‌های 3.2 میلیارد دلاری به بنیان‌گذاران، عمدتاً از Alameda Research را توصیف می‌کنند. بر اساس این پرونده، جدول ها و SOFA ها مطابق با قوانین فصل 11 تهیه شده اند و با اصول پذیرفته شده حسابداری مطابقت ندارند یا تصویر کاملی از دارایی ها و بدهی های بدهکاران FTX ارائه نمی دهند.

FTX اقداماتی را برای بازیابی وجوه انجام داده است، از جمله بازسازی و بررسی وجوه از دست رفته. این شرکت جان ری سوم را به عنوان مدیرعامل منصوب کرد تا به این تلاش ها کمک کند. این شرکت در تحقیقات خود با مقامات همکاری داشته است.

در حالی که کمبود وجوه و اتهامات پرداخت ها و وام ها به حلقه داخلی FTX نگران کننده است، باید دید که این موضوع چگونه بر بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی تأثیر می گذارد.