منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • پروتکل اختلاط برتر اتریوم Tornado Cash Re-Sanctioned شد

پروتکل اختلاط برتر اتریوم Tornado Cash Re-Sanctioned شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وزارت خزانه داری ایالات متحده استدلال خود را برای تحریم سرویس اختلاط ارز مجازی Tornado Cash به این دلیل گسترش داده است که گفته می شود علیرغم شکایت کاربران مبنی بر اینکه وزارت خزانه داری فقط بر یک سرویس و نه یک سازمان تمرکز دارد، به کره شمالی کمک می کند. آشکارا ادعا می کند که برنامه WMD کره شمالی با استفاده از سرویس اختلاط کریپتو پشتیبانی شده است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) در پاسخ به ادعاهایی مبنی بر اینکه کره شمالی از Tornado Cash برای پولشویی بیش از 100 میلیون دلار ارز دیجیتال برای تامین مالی برنامه WMD خود که شامل توسعه موشک های بالستیک است، استفاده کرده است. ابزار حفظ حریم خصوصی ناظر تحریم ها اولین بار تورنادو کش را در ماه اوت سال جاری تعیین کرد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی وزارت خزانه داری، این اقدام به دنبال پرتاب های موشک های بالستیک اخیر کره شمالی انجام می شود که آشکارا ناقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت سازمان ملل است.

این اقدام بخشی از تلاش‌های مداوم ایالات متحده برای محدود کردن توانایی کره شمالی برای پیشبرد برنامه‌های تسلیحات کشتار جمعی غیرقانونی (WMD) و موشک‌های بالستیک است که ثبات منطقه را تهدید می‌کند.

انتشار گفت.

به دلیل این تغییر که یکی از نمایندگان وزارت خزانه داری ادعا کرد نشان دهنده حمایت این سرویس از دولت کره شمالی است، آمریکایی ها هنوز قادر به ارسال و دریافت پول از طریق این پلت فرم نیستند.

تحریم های خزانه داری تورنادو کش زیر سوال رفت

وزارت خزانه داری همچنین دو نفر را که با ایر کوریو، شرکت ملی هواپیمایی کره شمالی ارتباط داشتند، تحریم کرد. هر دو گام بخشی از تلاش‌های این کشور برای توقف کمک مالی به برنامه‌های هسته‌ای کره شمالی است، حتی اگر آنها مستقیماً به هم مرتبط نباشند.

مطابق با به‌روزرسانی ماه سپتامبر، صفحه سؤالات متداول وزارت خزانه‌داری همچنین بیان می‌کند که توسعه‌دهندگان، بنیان‌گذاران، اعضای DAO و کاربران Tornado Cash مشمول تحریم‌های آن نیستند. در عوض، تحریم‌ها با مسدود کردن دسترسی به وب‌سایت پروژه و آدرس‌های رمزنگاری شده، مانع از استفاده هر کسی از Tornado Cash می‌شود.

مردم از تحریم های این پروژه انتقاد می کنند و ابتکارات فعلی برای مخالفت با این برنامه وجود دارد. برای انجام این کار، Coin Center با حمایت Coinbase از خزانه داری شکایت کرده است.

تورنادو کش هنوز عملیاتی است و ارزش کل آن حدود 200 میلیون دلار قفل شده است. مقامات نمی توانند فوراً تراکنش ها را مسدود کنند زیرا میکسر کوین یک برنامه غیرمتمرکز است.

با این حال، این تصمیم تا حدی به دلیل ادعاهایی مبنی بر اینکه تورنادو کش کمتر یک سازمان است تا مجموعه ای از نرم افزارها، بحث هایی را ایجاد کرده بود.

شش کاربر Tornado Cash از تگزاس در شکایتی که در سال جاری ارائه شد ادعا کردند که مقامات خزانه داری با محدود کردن سهوی دسترسی به کد رایانه از اختیارات خود فراتر رفته اند.

«تورنادو کش یک شخص، نهاد یا سازمان نیست. این یک پروژه نرم افزاری غیرمتمرکز و منبع باز است که برخی از حریم خصوصی کاربران اتریوم را بازیابی می کند.

دادخواست گفت.