منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویزا با تسویه حساب های استیبل کوین حرکتی جسورانه به دنیای ارزهای دیجیتال انجام می دهد

ویزا با تسویه حساب های استیبل کوین حرکتی جسورانه به دنیای ارزهای دیجیتال انجام می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ویزا، شرکت پرداخت چند ملیتی، چشم‌انداز خود را به مرز جدیدی در دنیای دارایی‌های دیجیتال و فناوری بلاک چین معطوف کرده است.

در StarkWare Sessions 2023، رئیس بخش ارزهای دیجیتال این شرکت، Cuy Sheffield، آخرین تلاش‌های تجاری سازمان را مورد بحث قرار داد. هدف نهایی این شرکت این است که کاربران پلتفرم خود را قادر سازد تا دارایی های دیجیتال را به ارزهای فیات تبدیل کنند.

ادغام فناوری بلاک چین در شبکه های موجود

به گفته شفیلد، یکی از حوزه هایی که ویزا در آن سرمایه گذاری می کند، تسویه حساب جهانی با دارایی های دیجیتال و ارزهای فیات است. او گفت که این تجارت می‌خواهد حافظه عضلانی را به همان روشی که بتواند بین دلار و یورو در تراکنش‌های مالی بین‌المللی تبدیل کند، ایجاد کند.

با این حال، با توجه به این واقعیت که تسویه حساب ها هنوز از طریق سیستم ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT) انجام می شود، غول پرداخت نتوانسته است هر چند وقت یکبار که می خواهد پول را منتقل کند. این امر ظرفیت آن را برای جابجایی پول مختل کرده است.

شفیلد گفت که برای غلبه بر این مانع، ویزا آزمایش‌هایی را انجام داده است تا ببیند آیا امکان پذیرش پرداخت‌های تسویه با استفاده از استیبل کوین در بلاک چین اتریوم وجود دارد یا خیر.

ما خیلی به این فکر می‌کنیم که چگونه می‌توان مقداری از ارزشی را که ویزا برای ریل‌های بانکی موجود فراهم می‌کند، با اشکال موجود فراتر در بازسازی که در بالای ریل‌های بلاک چین، با استفاده از تخته‌های پایدار، به کار برد. اگر فکر کنیم فرصت های بزرگی در آن زمینه وجود دارد، به نوعی در حال ظهور باقی می ماند،

کی شفیلد

برنامه های ویزا برای استیبل کوین ها و CBDC ها

مدیرعامل سابق ویزا، آل کلی، اخیراً در مورد جاه‌طلبی‌های این شرکت برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و استیبل کوین‌های خصوصی در نشست سالانه سهامداران ویزا صحبت کرد.

کلی خاطرنشان کرده است که استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک های مرکزی پتانسیل ایفای نقش اساسی در عرصه پرداخت را دارند و تعدادی از تلاش های ما در حال حاضر برای تحقق این وعده در دست توسعه است.

شفیلد این موقعیت را تأیید کرد و گفت که این تجارت اکنون در حال کار بر روی پروژه هایی برای ادغام این فناوری ها در پلتفرم خود است.

کاملاً مشهود است که ویزا پیشتاز تغییرات ایجاد شده توسط دارایی های دیجیتال است. علاوه بر این، از آنجایی که شرکت تاکید زیادی بر توسعه حافظه عضلانی برای استقرار دارد، در موقعیتی عالی برای رهبری این بخش در حال تغییر سریع قرار دارد.

ویزا شرکتی است که به دلیل تعهد خود به ادغام فناوری بلاک چین و استیبل کوین ها در شبکه های فعلی خود، در حال ایجاد هنجار برای آینده سیستم های پرداخت دیجیتال است.