منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویتالیک بوترین می گوید تلاش متا متا با شکست مواجه خواهد شد

ویتالیک بوترین می گوید تلاش متا متا با شکست مواجه خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

به گفته ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، تلاش های شرکت برای ساخت متاورس با شکست مواجه خواهد شد. اگرچه مفهوم متاورس هنوز در مراحل ابتدایی خود است، ویتالیک فکر می‌کند که غول‌هایی مانند فیس‌بوک برای ایجاد پایه‌های خود با مشکل مواجه خواهند شد. روز یکشنبه، ویتالیک بوترین نظر خود را در مورد آینده صنعت در حال ظهور بیان کرد. از نظر ویتالیک، بسیاری از این مشاغل که سعی در ساخت متاورس دارند با شکست مواجه خواهند شد.

ویتالیک معتقد است که تلاش متاورس فیس بوک نادرست خواهد بود

کسب‌وکارهای بزرگ، مانند آدیداس و کوکاکولا، شروع به خرید املاک دیجیتال، ضرب NFT و سازمان‌دهی مهمانی‌های مجازی در دنیای متاورز کردند، زیرا Bull Run کریپتو در سال 2021 به اوج خود رسید. پس از آن، جامعه رمزارزها با شور و شوق زمانی که مارک مشخص شد. زاکربرگ ابتدا “متا” را فاش کرد.

از آن زمان، این شرکت نشانه های مختلفی مبنی بر آمادگی خود برای سرمایه گذاری بسیار بیشتر در این زمینه ارائه کرده است، از جمله برنامه هایش برای حمایت از NFT در اینستاگرام و فیس بوک. پس از اعلام این خبر، زاکربرگ فاش کرد که واحد Metaverse آزمایشگاه واقعیت 10 میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری خواهد کرد.

سال 2022 فرا رسیده است، و کسب و کارهای بزرگ همچنان در تلاش هستند تا متاورژن را به اراده خود خم کنند. در پاسخ به دین ایگنمن ادعا کنید که:

در حالی که ایده های مفهوم متاورس منطقی است، او معتقد نیست که از طریق سرمایه گذاری خطرپذیر تحقق یابد. […] من ترجیح می دهم در World of Warcraft بنشینم تا نیمی از این مزخرفات “metaverse”.

دین ایگنمن

بلاک چین تحت سلطه ایده و توسعه فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی بوده است. از سوی دیگر، اصطلاح متاورس نامشخص است. این برنامه نویس 28 ساله کانادایی در پاسخ به این اظهارات گفت: توییت کرد.

“متاورس” قرار است اتفاق بیفتد، اما من فکر نمی‌کنم هیچ یک از تلاش‌های شرکتی موجود برای ایجاد عمدی متاورس به جایی برسد.

ویتالیک بوترین

به طور کلی، متاورس به عنوان شبکه ای از جهان های مجازی سه بعدی شناخته می شود. افراد ممکن است در این محیط ها با استفاده از آواتارها یا نمایش مجازی خود ارتباط برقرار کنند، تجارت کنند و ارتباطات اجتماعی ایجاد کنند.

شرکت مادر فیس‌بوک، متا، در اواخر سال 2021 به عنوان بخشی از تغییر به استقبال متاورس تغییر نام داد و آن را به معروف‌ترین شرکت تجاری تا به امروز برای ابراز علاقه به متاورس تبدیل کرد.

اکنون، فیس بوک شرکت مادر متا به دنبال تغییر نام تجاری کل شرکت پیرامون این ایده، به توسعه متاورس علاقه مند است. با این حال، Vitalik مطمئن نیست که این شرکت موفق باشد. او اظهار داشت: «هر چیزی که فیس‌بوک در حال حاضر ایجاد کند، از کار افتاده است.»

آینده متاورس در شرکت های بزرگ

ویتالیک در انتقاد از شرکت‌هایی که وارد دنیای مجازی می‌شوند، متا را با نام فراخواند. مخترع اتریوم با این استدلال که شرکت های متمرکز بر متاورس بدون شک شکست خواهند خورد، به یک توییت پاسخ داد زیرا «برای تعیین اینکه مردم چه می خواهند خیلی زود است».

ویتالیک بوترین، یک چهره شناخته شده در جامعه رمزنگاری، همچنین به یکی از پر سر و صداترین افراد تبدیل شده است و بارها نظرات خود را در مورد نگرانی های مختلف از ساختار S2F طرح B تا ظهور NFT ها ارائه کرده است.

با این حال، این یکی از معدود مواردی است که ویتالیک در مورد متاوره صحبت می کند. نظرات او با بسیاری در فضای رمزنگاری طنین انداز شده است. متاورس بر روی توسعه فناوری واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در بلاک چین متمرکز شده است، با چند استثنا. با این حال، معنای واقعی متاورژن نامشخص است.

طبق تحقیقات جدید McKinsey & Company، ارزش متاورس تا سال 2030 به 5 تریلیون دلار می رسد. این نشان می دهد که چگونه متاورس بر بخش های مختلف تأثیر می گذارد و کسب و کارها در طول زمان توسعه می یابند.

طبق یک مطالعه مک کینزی، تجارت الکترونیک موتور اصلی متاورس (2.6 تریلیون دلار قدرت اقتصادی) است. این در مقایسه با مواردی مانند یادگیری مجازی (270 میلیارد دلار)، بازاریابی (206 میلیارد دلار) و بازی (125 میلیارد دلار) (نزدیک به 1.4 تریلیون دلار) است.

به گفته مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی متا، متاورس به دلایل مختلف یک فرصت شگفت انگیز است. به گفته مارک، ایجاد پلتفرم‌ها در دنیای دیجیتال «اگر نه تریلیون‌ها دلار در طول زمان، صدها میلیارد دلار را باز می‌کند».

روز پنجشنبه، این شرکت اعلام کرد که Reality Labs، که بر روی متاورس تمرکز دارد، ضرر سه ماهه 2.81 میلیارد دلاری را ثبت کرده است. در نتیجه، کسری سالانه 5.78 میلیارد دلار است. شاید آنچه Vitalik در مورد تلاش فیس بوک برای ساخت Metaverse – و “اشتعال نادرست” – اشاره می کند تا حدی حقیقت داشته باشد.

اگرچه به نظر می رسد که این استدلال ویتالیک را تأیید می کند، مارک زاکربرگ نگران نیست و او چشم خود را به تصویر بزرگتر نگاه می کند. او ادعا می کند که متاورس آینده مالی دیجیتال است.

شرکت های بزرگ نیز رویکرد فرا وجهی را به عنوان بخشی از استراتژی رشد خود اتخاذ کرده اند. Sandbox و Decentraland به درجاتی از موفقیت در این بخش دست یافته‌اند، اما کسب‌وکارهای بزرگ نیز روش متاورس را به عنوان بخشی از برنامه خود برای توسعه اتخاذ کرده‌اند.

آدیداس و شرکت های آبجو مانند Budweiser قبلا NFT ها را توسعه داده اند و رویدادهایی را در دنیای مجازی سازماندهی کرده اند. از سوی دیگر، فیس بوک به طور قابل توجهی تلاش های متفرقه خود را برای حفظ موقعیت رهبری در این منطقه افزایش داده است.

غیرممکن است که بدانیم متاورس با منافع مهم بازیگران اصلی به کجا خواهد رفت. بوترین و زاکربرگ حیوانات مالی هستند که آنچه را که در ذهنشان است انجام می دهند. دیدن این که چگونه همه اینها انجام می شود، جذاب خواهد بود.