منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویتالیک بوترین: انجمن اتریوم در مورد اختلافات خود صحبت می کند

ویتالیک بوترین: انجمن اتریوم در مورد اختلافات خود صحبت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، یک چت صریح با جامعه ETH برگزار کرد. او از آنها خواست تا برخی از اعتقاداتش را از طریق دسته توییتر خود ذکر کنند که به نظر آنها اشتباه است. این توییت شاهد مشارکت فعال فالوورهایی بود که از اشاره به مسائل ابایی نداشتند.

در طول بحث، تیم بیکو، یکی از توسعه دهندگان یکپارچه اتریوم، نگرانی در مورد سیاست حفظ حریم خصوصی اتریوم داشت. او احساس می کند که تحویل به موقع این سیاست غیرممکن به نظر می رسد، اما بسیار حیاتی است.

یکی دیگر از شرکت کنندگان از موضع بوترین در مورد سیاست تحت تأثیر قرار نگرفت. بوترین از همان ابتدا از بحث و گفتمان سیاسی اجتناب کرده است. با این حال، یکی از اعضای جامعه، هادسون جیمسون، معتقد است که موضع بوترین نتیجه معکوس دارد. او می گوید سیاست در همه ابعاد زندگی وجود دارد. بنابراین، خنثی بودن نامناسب است.

چت توییتر شاهد بود که اعضای مختلف جامعه به بوترین باز شدند. ماریانو کونتی، سرمایه گذار فرشته، با طرح بنیانگذارش برای افزایش طول عمر انسان مخالفت کرد. کونتی معتقد است که مردم باید با دانستن این که زمان آنها در این زمین “موقتی” است، صلح کنند. سرمایه گذار معتقد است که مرگ باید نشانه استراحت باشد. بنابراین، نیازی به بازی خدا نیست، با این حال یک انسان باید در نهایت بمیرد.

آنتونی ساسانو یکی از برجسته ترین افرادی است که در توسعه اتریوم نقش داشته است. علاوه بر این، او همچنین یکی از بنیانگذاران Ethhub.io است. آنتونی فکر می کند که اعطای مشروعیت به Dogecoin اشتباه بوده است.

علیرغم اینکه احساس نمی کند که رمزارز جوک یک کلاهبرداری است، او همچنان Dogecoin را یک سرمایه گذاری ناشایست می داند. ساسانو می گوید Dogecoin وسیله ای است که سرمایه گذاران خرد را از پول آنها جدا می کند. ساسانو از پیوستن بوترین به هیئت مدیره بنیاد دوج کوین ناراضی است.

ویتالیک بوترین در ژانویه توهین های شدیدی را تحمل کرد

در طول چت، بوترین همچنین در مورد سفر در فضای کریپتو صحبت کرد. او گفت که سال 2022 یکی از سخت ترین سال ها برای او بوده است. بوترین همچنین برخی از بدترین توهین‌های شخصی را در ژانویه فاش کرد.

او فراتر رفت و اعتراف کرد که علیرغم اینکه در انقلاب کریپتو پیشتاز است، دائماً مورد انتقاد قرار می گیرد. بوترین دومین بلاک چین بزرگ در حوزه ارزهای دیجیتال است. با این حال، اکثر مخالفان او استدلال می کنند که اتریوم دارای مشکلات مقیاس پذیری است. علاوه بر این، تاخیرهای مکرر آن مشکل اصلی ارزهای دیجیتال است.

طبق گزارش اخیر، اتریوم ممکن است به اجماع اثبات سهام تغییر کند. پیش‌بینی به‌عمل‌آمدن این مکانیسم تا مرداد ماه سال جاری است. عملکرد این ارز دیجیتال در سال 2022 بسیار وحشتناک بوده است. اما ارتقای مورد انتظار این پتانسیل را دارد که به عنوان یک محرک صعودی عمل کند که اتریوم به شدت به آن نیاز دارد.

بوترین به جامعه اطمینان داد که اتریوم بر دوران سخت رمزنگاری غلبه خواهد کرد. او گفت که برنامه‌هایی برای ارتقای بیشتر بلاک چین وجود دارد.

نقد ترا

بوترین همچنین فروپاشی بلاک چین Terra را تجزیه و تحلیل کرد که در اوایل ماه جاری بازار ارزهای دیجیتال را دچار رکود کرد. ویتالیک بوترین اظهار داشت که هیچ سرمایه گذاری مشروعی بازدهی نزدیک به 20 درصد در سال را نخواهد داشت.

استیبل کوین خودکار TerraUSD و کوین خواهر و برادر آن LUNA محرک های اصلی بازار نزولی بوده اند. اخیراً ارزش آنها به طور قابل توجهی کاهش یافته است که منجر به پاک شدن 60 میلیارد دلار آمریکا در توکن های Terra شده است.

این سرمایه گذار برجسته به جامعه خود گفت که در مورد استیبل کوین ها محتاط باشند. با این حال، او گفت که استیبل کوین ها برای اکوسیستم بسیار خوب هستند بدون اینکه اشاره ای به آن ها شود. بوترین از مکانیزم هدف گیری غیرمتمرکز استفاده می کند که به شرح زیر است تا سکه های پایدار خودکار را توصیف کند. برخلاف تتر و USDC، استیبل کوین‌های خودکار برای عملکرد متکی به نگهبانان دارایی نیستند.

بوترین همچنین ارزیابی دقیق تری از ایمنی سیستم ها را پیشنهاد می کند. او معتقد است که تنظیم‌کننده‌ها باید به وضعیت ثابت و بدبینانه خود نگاه کنند تا آنها را درک کنند. سپس، به نوبه خود، مردم در انتخاب دارایی هایی که می توانند در برابر طوفان های تندری مقاومت کنند، ایمن خواهند بود.

علاوه بر این، او نسبت به خطرات مختلف مرتبط با استیبل کوین های خودکار هشدار می دهد. او در مورد احتمال بروز مشکلات فنی که می تواند مانع از اثربخشی آنها شود، هشدار می دهد.