منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وویجر پیشنهاد خرید Alameda را رد کرد و گفت این به مشتریان آسیب می رساند

وویجر پیشنهاد خرید Alameda را رد کرد و گفت این به مشتریان آسیب می رساند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وویجر دیجیتال هولدینگ، یک وام دهنده متمرکز رمزنگاری، پیشنهاد FTX و شاخه سرمایه گذاری آن، Alameda Ventures برای خرید دارایی های دیجیتال خود را رد کرده است. وویجر اصرار دارد که اقدامات FTX “به حداکثر رساندن ارزش نیست” و به طور بالقوه “به مشتریان آسیب می رساند”.

وکیل وویجر در 24 ژوئیه نامه رد را در دادگاه ارائه کرد. این تحویل بخشی از روند ورشکستگی بود که توسط وویجر ثبت شده بود. وویجر از طریق وکلای خود پیشنهاد عمومی FTX و Alameda را محکوم کرد. پیشنهاد خرید تمام دارایی‌های وویجر و وام‌های معوق بود، به جز وامی که به 3AC نرسید.

وویجر در این نامه گفت که انتشار چنین پیشنهاداتی ممکن است سایر خریدهای آینده را در معرض خطر قرار دهد. اقدامات FTX روند مناقصه هماهنگ، خصوصی و رقابتی را تضعیف می کند. در این نامه همچنین آمده است: “AlamedaFTX تعهدات مختلف به بدهکاران و دادگاه ورشکستگی را نقض کرده است.”

نمایندگان Voyager پیشنهاد کرده اند که طرح آنها برای سازماندهی مجدد نهاد برتر است. به گفته آنها، تمام پول نقد و تا جایی که ممکن است ارز دیجیتال مشتریانشان را تحویل می دهد. این امر سرمایه گذاران این شرکت را بر آن داشته است که دوام این طرح را زیر سوال ببرند.

صندوق تامینی کریپتو Three Arrows Capital (3AC) نتوانست وام 650 میلیون دلاری وویجر را پرداخت کند. این پیش‌فرض باعث شد آنها در 5 ژوئیه اعلام ورشکستگی کنند.

پیشنهاد آلامدا به ویجر

در 22 ژوئیه، سه کسب و کار مرتبط با مدیر عامل FTX، سام بانکمن-فرید، پیشنهادی را به ویجر ارائه کردند. این پیشنهاد باعث می شود که Alameda تمام دارایی های Voyager را جذب کند. FTX یا FTX US دارایی ها را به طور متناسب بین مصرف کنندگان متاثر از ورشکستگی می فروشد و توزیع می کند. FTX این پیشنهاد را در 22 جولای به Voyager ارائه کرد.

Bankman-Fried اظهار داشت که ایده او روشی برای کاربران وویجر برای بازیابی ضررهای خود است. او در یک بیانیه خبری که توسط FTX منتشر شد، برنامه‌ای برای حرکت آنها از پلتفرم ارائه کرد:

مشتریان وویجر سرمایه گذارانی نیستند که ادعاهای بدون وثیقه داشته باشند زیرا آنها تصمیم گرفتند در ورشکستگی شرکت شرکت کنند. دلیل فراخوان مشترک ما کمک به ایجاد یک راه حل است. یک روش موثرتر برای حل مشکلات مالی شکست کسب و کار ارزهای دیجیتال.

بانکمن-فرید

در مجموعه ای از توییت های ارسال شده در پایان روز در 24 جولای، Bankman-Fried منطق پشت قصد FTX خود برای تصاحب Voyager را تکرار کرد. او ادعا کرد که مشتریان وویجر قبلاً به اندازه کافی تجربه کرده اند. بنابراین، آنها باید بتوانند دارایی های خود را زودتر بازیابی کنند. روز یکشنبه، وکلای Voyager اظهار داشتند که این ترتیب تنها انحلال دارایی های Voyager است که به نفع AlamedaFTX است.

نگرانی های حیاتی وویجر

همچنین شش راه را تعریف کرد که طرح پیشنهادی می‌تواند به مشتریان آسیب برساند. نگرانی‌ها شامل احتمال عایدی سرمایه و پیامدهای مالیاتی و محدود کردن غیرمنصفانه ارزش حساب کاربر وویجر به ارزش آن تا 5 جولای بود. همچنین، ریشه‌کن کردن کارآمد توکن VGX بلافاصله بیش از 100 میلیون دلار ارزش را از بین می‌برد.

«پیشنهاد AlamedaFTX هر چیزی است به جز دور انداختن رمزارزها با این فرض که به نفع AlamedaFTX است. این یک پیشنهاد کم توپ است که به عنوان نجات شوالیه سفید ارائه شده است. خوانده شد.

علاوه بر این، نامه شایعه ای مبنی بر اینکه AlamedaFTX شانس بیشتری برای برنده شدن در مناقصه خرید دارد را رد کرد. آلامدا ادعا کرد که رابطه مستمری با وویجر داشته است. اما، در این نامه تصریح شده است که “هیچ چیز نمی تواند دورتر از واقعیت باشد که در این پاسخ نشان داده شده است.”

Bankman-Fried از زمان شروع فروپاشی موضوع مورد بحث در مذاکرات مربوط به خرید بوده است. زک پرینس از BlockFi در 1 ژوئیه قراردادی را برای FTX امضا کرد تا 240 میلیون دلار اعتبار به این شرکت بدهد، با گزینه بازخرید به ارزش 640 میلیون دلار.

گزارشی نشان داد که در 20 جولای، Bankman-Fried به دنبال جمع آوری 400 میلیون دلار برای FTX و FTX US بود. او قصد داشت ارزش گذاری آنها را به 32 میلیارد و 8 میلیارد دلار افزایش دهد. این باور وجود دارد که دورهای جدید تامین مالی به شرکت کمک می کند تا استارت آپ های رمزنگاری بیشتری را خریداری کند.