منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وزیر دارایی سابق هند طرح ممنوعیت ارزهای دیجیتال خصوصی را رد کرد

وزیر دارایی سابق هند طرح ممنوعیت ارزهای دیجیتال خصوصی را رد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • سوباش گارگ می گوید هرگز برنامه ای برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال خصوصی وجود نداشته است
  • گارگ گفت همه چیز یک سوء تفاهم جزئی بود
  • بازار کریپتو هند به رشد خود ادامه می دهد

طی چند سال گذشته، اقداماتی در هند برای لغو تجارت کریپتو صورت گرفته است، زیرا تعدادی از رده‌های برتر به خطرات مرتبط با آن اشاره کرده‌اند. اخیراً اخباری مبنی بر ممنوعیت همه ارزهای دیجیتال خصوصی توسط این کشور در رسانه ها منتشر شد. اگر خبر در آن دوره درست بود، می‌توانست نشانگر پایان تمام فعالیت‌های رمزنگاری باشد، حتی اگر تعریف نشده باشد. با این حال، به‌روزرسانی جدیدی اعلام شده است زیرا وزیر دارایی سابق هند گفته است که لایحه قبلی هیچ ارتباطی با ممنوعیت ارزهای دیجیتال خصوصی ندارد.

گارگ گفت که این لایحه اشتباه تفسیر شده است

به گفته وزیر سابق سوباش گرگ، دارایی های دیجیتال یکی از ابزارهای مالی با پتانسیل موجود در بازار است. گارگ در بیانیه خود همچنین گفت که مسائل مربوط به این ممنوعیت فقط به دلیل تفسیر نادرست رسانه ها است. با انتشار اخباری در مورد بررسی لایحه کریپتو توسط پارلمان هند که به منظور ممنوعیت رمزارزهای خصوصی تنظیم شده بود، ترس در ذهن اکثر معامله گران کریپتو در این کشور وجود داشت. ترس به این دلیل تشدید شد که مجلس نتوانست عباراتی را تعریف کند که رسانه‌ها و تجار را به نتیجه‌گیری وادار می‌کرد. در حالی که این خبر ادامه داشت، گفته می‌شود که معامله‌گران کریپتو بیشتر سهام خود را در کریپتو فروخته‌اند، زیرا صرافی‌های کریپتو محلی فروش گسترده‌ای را در تمامی دارایی‌های دیجیتال ثبت کرده‌اند.

بخش کریپتو هند به رشد خود ادامه می دهد

گارگ در مصاحبه خود با یک ایستگاه کانال محلی اشاره کرد که این مشکل کوچک ناشی از شرح صورتحساب کریپتو است. وی خاطرنشان کرد که اگر ارزهای دیجیتال ممنوع شوند، ظاهر خوبی نخواهد بود. گارگ گفت بهترین راه پیش رو این بود که دولت هند یک همه پرسی با سهامداران اصلی در این بخش قبل از ارائه یک چارچوب نظارتی برگزار کند.

همچنین، گارگ اشاره کرد که از آنجایی که در این لایحه به «ارزهای رمزنگاری خصوصی» اشاره شده است، دولت باید برای تعریف آن تلاش کند، بنابراین معامله‌گران در کشور راه رو به جلو را می‌دانند. گارگ گفت که اخبار قبلی در مورد ممنوعیت تمام ارزهای دیجیتال خصوصی با تعاریف متفاوتی مواجه شد. در حالی که برخی از مردم معتقد بودند که این ممنوعیت تمام دارایی های دیجیتال است، برخی دیگر فکر می کردند که این ممنوعیت شامل ارزهای دیجیتال در بلاک چین های عمومی نمی شود. وزیر سابق دارایی همچنین نظر خود را در مورد طبقه بندی دارایی های دیجیتال به عنوان دارایی ارائه کرد. به نظر او، بخش کریپتو را نمی توان با صرافی ها نشان داد زیرا آنها بخش کوچکی از جامعه بزرگتر هستند.

در نهایت، گارگ اشاره کرد که توسعه CBDC برای دولت ها، به ویژه در هند، بسیار استرس زا خواهد بود. اگر آنها قصد دارند این کار را انجام دهند، ابتدا باید اجازه دسترسی آسان به دستگاه های تلفن همراه و کیف پول را بدهند. هند همچنان شاهد علاقه گسترده به بخش کریپتو خود است. طبق اخبار اخیر، کوین استور اعلام کرد که وارد کشور شده و سه دفتر در مکان های استراتژیک راه اندازی خواهد کرد. اگرچه همه چیز هنوز در معرض تایید است، سخنگوی Coinstore در مورد اینکه چگونه ورود آنها باعث پذیرش کریپتو و نظارت نظارتی در کشور خواهد شد خوشحال بود.