منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وزارت خزانه داری ایالات متحده آدرس BTC مرتبط با باج افزار را نشان می دهد

وزارت خزانه داری ایالات متحده آدرس BTC مرتبط با باج افزار را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

وزارت خزانه داری آمریکا یک گروه باج افزار مرتبط با ایران را تحریم کرده و کیف پول بیت کوین آنها را مسدود کرده است. در این بیانیه، آژانس بیت کوین اعلام کرد که بیش از ده فرد مرتبط با این گروه را نیز تحریم کرده است. گفته می شود این گروه باج افزار با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در حال حاضر پایگاهی در داخل ایران دارد، ارتباط دارد. این بیانیه همچنین تأیید می کند که دو شرکت ناشناس نیز به عنوان مجازات وابستگی خود تحریم شده اند.

خزانه داری ایالات متحده می گوید این باند از سال 2020 فعالیت می کند

بر اساس بیانیه کامل وزارت خزانه داری آمریکا، تمامی افرادی که در فهرست تحریم ها قرار دارند طی سالیان گذشته نقشی در فعالیت های این گروه باج افزار داشته اند. در این بیانیه اشاره شده است که بیشتر اهداف آنها افراد و شرکت ها در ایالات متحده بودند. این گروه از سال 2020 به طور فعال افراد را در کشور هدف قرار داده است.

باج افزار در چند سال اخیر در سراسر بازار مالی رایج بوده است. در این عمل، هکرها از راه دور سیستم‌های متعلق به افراد و شرکت‌ها را با محصول نهایی در ازای پرداخت برای باز کردن قفل و بازگرداندن کنترل سیستم، تصاحب می‌کنند. اکثر این هکرها از چندین دارایی دیجیتال برای پرداخت استفاده کرده اند. یک مثال معمولی آدرس بیت کوین گروه مذکور است که پرچم گذاری شده است.

نیوجرسی 10 میلیون دلار برای اطلاعات مجرمان پیشنهاد می کند

وزارت خزانه داری ایالات متحده گفت که برخی از گروه های هدف شامل بیمارستانی برای کودکان در این کشور، شهری در نیوجرسی و گروهی از مشاغل و سایر شرکت ها هستند. در این بیانیه همچنین اشاره شده است که افراد مرتبط با شرکت های مختلف در ایالات متحده مرتبط بوده اند. با توجه به اینکه این گروه و شرکت‌ها اکنون در فهرست تحریم‌ها قرار دارند، آمریکایی‌ها از تعامل یا ارتباط با آنها منع شده‌اند. این همچنین به این معنی است که آدرس بیت کوین دیگر نباید مورد استفاده قرار گیرد، زیرا هر شخص مجرمی می تواند تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

دادگاه نیوجرسی علاوه بر تحریم ها، سه نفر را که با این گروه مرتبط هستند نیز متهم کرده است. همچنین برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری افراد مذکور شود حدود 10 میلیون دلار جایزه در نظر گرفته شده است. این به روز رسانی پس از اضافه شدن تورنادو کش به لیست تحریم ها خارج می شود. این پلتفرم یک ابزار اتریوم است که برای پاک کردن جابه‌جایی وجوه استفاده می‌شود و معمولاً توسط مجرمان برای حذف منبع درآمدهای جرم استفاده می‌شود. اگرچه به دلیل اینکه این پلتفرم توسط یک قرارداد هوشمند اداره می شود، فریادهایی شنیده می شود، اما ترس موجود از پولشویی از طریق این پلت فرم وجود دارد.