منو سایت

وام دهی DeFi: درک وجوه وام دهی غیر متمرکز

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

چیست وام دهی DeFi؟

تأمین مالی غیر متمرکز یک فناوری بلاک چین است که استفاده از واسطه ها مانند کارگزاران و دفترکل های غیر متمرکز را حذف می کند. این نوع تأمین مالی به هرکسی مایل است که از طریق تجارت با استفاده از دارایی های دیجیتال سود و سود کسب کند. بیشتر دارایی هایی که برای معامله در امور مالی غیر متمرکز استفاده می شود ، ناشی از یک پلتفرم ارز رمزنگاری شده به نام Ethereum است. همچنین مسئول اکثر برنامه های مالی غیر متمرکز است.

به جای واسطه هایی مانند بانک ها در امور مالی سنتی ، Defi توسط قراردادهای هوشمند و پروتکل هایی که توسط هوش مصنوعی و الگوریتم های رایانه هدایت می شوند فعال می شود. در حالی که برخی تصور می کنند نمی تواند جریان اصلی را طی کند ، زیرا برخی از معامله گران به دلیل ترس از نوسانات ، سکه ها و توکن های رمزنگاری را نمی پذیرند ، اما آمارها از آن پشتیبانی نمی کنند. به گفته Defi Pulse ، 83.05 میلیارد دلار امروز در DeFi قفل شده است. DeFi همچنین پیشرفت قابل توجهی در بلاک چین ایجاد کرده است.

نحوه عملکرد وام دهی DeFi

وام دهی DeFi فرصتی برای تجارت بین دو طرف فراهم می کند و تنها در صورت اجازه API ها می تواند شامل شخص ثالث قابل اعتماد شود. با استفاده از این معیار مالی و قراردادهای هوشمند ، پایان P2P امکان پذیر است. یک سرمایه گذار رمزنگاری می تواند سکه های رمزنگاری خود را برای وام دهی در بستر رمزنگاری شده ثبت کند و با استفاده از پروتکل ها به سرمایه گذار دیگری وام دهد. این نوع وام دهی به دلیل عدم اعتماد و شفافیت در حال تبدیل شدن به یک روند است.

قرار است یک وام گیرنده یک حساب کاربری در بستر ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کند و سپس مطمئن شود که یک کیف پول فعال دارد. سپس قرار است او قراردادهای هوشمندی را باز کند که قرار است نحوه پیش بینی وام دهی را راهنمایی کند.

وام دهی دفی به وام دهنده اجازه می دهد تا از وام بهره دریافت کند. شخص می تواند با نرخ بهره مشخصی وام بگیرد. همچنین می تواند خدمات مالی را در حالی که به جامعه ارزهای رمزنگاری شده باز می گرداند ، ارائه دهد. هم برای وام دهندگان و هم برای وام گیرندگان مفید است زیرا وام گیرندگان می توانند به سرعت به وام های رمزنگاری شده دسترسی پیدا کنند و وام دهندگان به جای تماشای نشستن ثروت در کیف پول خود ، از سرمایه گذاری سود می برند. وام دهندگان مانند سرمایه گذارانی هستند که پول خود را در بانک های وام دهنده مانند بانک های مالی متمرکز واریز می کنند.

برای دسترسی سرمایه گذاران به منافع خود و از وام گیرندگان می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. علاوه بر این ، حوضچه های نقدینگی مختلف رویکردهای وام گیری متفاوتی دارند ، بنابراین یک سرمایه گذار باید در مورد استخرها تحقیق کند.

انتظار می رود وام گیرندگان چیزی برابر یا بیشتر از مقدار وام ارائه شده ارائه دهند. این به عنوان وثیقه در هنگام پرداخت وام استفاده می شود. بسته به وام گیرنده ، طیف گسترده ای از رمزهای رمزنگاری را می توان به عنوان وثیقه وام ارائه کرد.

مزایای وام دهی DeFi

تأمین مالی غیر متمرکز به طرق مختلف سودمند است. اینها هستند؛

  • برخلاف بانک های سنتی ، سرعت پردازش سکه های رمزنگاری بسیار سریع است
  • تأمین مالی غیر متمرکز با قانون سرزمین مطابقت دارد
  • در دسترس تجزیه و تحلیل های مفیدی است که وام گیرنده می تواند از آن برای گفتن بهترین وام دهنده استفاده کند و برعکس
  • DeFi بدون مجوز است
  • در خدمات آنها شفافیت وجود دارد

از آنجا که DeFi قصد دارد جریان اصلی را طی کند ، توصیه می شود خدمات آن مانند وام را برای مقایسه با شیوه معمول امور امتحان کنید. شاید فقط طاقچه شما باشد!