منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هیلاری کلینتون از اظهار نظرهای فرار ارزهای دیجیتال به صدا در می آید

هیلاری کلینتون از اظهار نظرهای فرار ارزهای دیجیتال به صدا در می آید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • هیلاری کلینتون می گوید ارزهای دیجیتال تهدیدی برای دلار است و می تواند کشورها را بی ثبات کند.
  • موضع کلینتون در مورد ارزهای دیجیتال با دونالد ترامپ و جو بایدن همسو است.
  • چگونه ایالات متحده توسط ارزهای دیجیتال تهدید می شود

هیلاری کلینتون، دیپلمات و همسر رئیس جمهور سابق آمریکا، بیل کلینتون، اظهارات توهین آمیز در مورد ارزهای دیجیتال را کنار گذاشت زیرا گفت این دارایی دیجیتال پتانسیل تضعیف دلار آمریکا را دارد.

نامزد سابق ریاست جمهوری ایالات متحده گفت که اگر رمزارزها در دستان اشتباه قرار بگیرند، می توانند کشورها را بی ثبات کنند. هیلاری کلینتون این را روز جمعه در جریان میزگردی در انجمن اقتصاد جدید بلومبرگ در سنگاپور گفت.

اظهارات او در پی الزام بحث‌برانگیز گزارش‌دهی مالیاتی کریپتو که بخشی از لایحه زیرساختی یک تریلیون دلاری دو حزبی بود که توسط رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن در روز دوشنبه امضا شد، بیان شد.

کلینتون گفت: «چیزی که به نظر یک تلاش بسیار جالب و عجیب و غریب است… پتانسیل تضعیف ارزها، تضعیف نقش دلار به عنوان ارزهای ذخیره و بی ثبات کردن کشورها را دارد».

او افزود: «یک لایه کاملاً جدید از فعالیت‌ها وجود دارد که می‌تواند به شدت بی‌ثبات‌کننده باشد یا در دستان اشتباه یا در اتحاد با افراد اشتباه، می‌تواند تهدیدی مستقیم برای بسیاری از دولت‌های ملی ما و قطعاً بازارهای ارز جهانی باشد».

موضع هیلاری کلینتون در مورد ارزهای دیجیتال با دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا همسو است. ترامپ گفت بیت کوین “به نظر یک کلاهبرداری” است و “این ارز دیگری است که در برابر دلار رقابت می کند.”

برای پرزیدنت بایدن، او جدیت خود را در پی خطرات امنیت ملی ارائه شده توسط ارزهای دیجیتال نشان داده است.

آیا هیلاری کلینتون درست است؟

همانطور که نامزد سابق ریاست جمهوری گفت، کریپتو در زمان های اخیر به دلیل هک ها و حملات باج افزار برای ایالات متحده یک مشکل بوده است. این امر مقامات و رئیس جمهور بایدن را به اتخاذ تدابیر سختگیرانه برای دستگیری این تهدید سوق داده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده قبلاً اعلام کرده بود که باج افزارها را به سطح اولویت مشابه تروریسم در پی حملات باج افزارهای معروف ارتقا می دهد. بایدن همچنین یک کارگروه باج افزار را با هدف صریح مبارزه با حملات سایبری و ردیابی پرداخت های باج به ارزهای دیجیتال راه اندازی کرد.

فراتر از ایالات متحده، در طول هفته، نارندرا مودی، نخست وزیر هند، خواستار تلاش مشترک کشورهای دموکراتیک شد تا اطمینان حاصل شود که ارزهای دیجیتال «در دستان اشتباه قرار نخواهند گرفت، که می تواند جوانان ما را خراب کند».