منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هک 100 میلیون دلاری زنجیره ای BNB به صنعت درگیر رمزارز دردسر اضافه می کند

هک 100 میلیون دلاری زنجیره ای BNB به صنعت درگیر رمزارز دردسر اضافه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بار دیگر، هک های رمزنگاری در حال افزایش هستند. این بار، هکرها بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهانی را هدف قرار داده اند. سوء استفاده ادعایی از زنجیره BNB موضوع پول متمرکز در مقابل غیرمتمرکز را بار دیگر احیا کرده است.

دزدی حدود 100 میلیون دلاری بایننس کوین، سال غم انگیز صنعت ارزهای دیجیتال را تشدید کرده است. زنجیره BNB شامل BNB Smart Chain و BNB Beacon Chain (BSC) است.

زنجیره BNB پس از “سوء استفاده بالقوه” فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد

یکی از نمایندگان زنجیره بلوکی BNB با پشتیبانی بایننس تخمین می زند که بین 100 تا 110 میلیون دلار توکن های دیجیتالی در این حادثه دخیل بوده اند. به گفته این سخنگوی، حداقل 7 میلیون دلار پول نقد سرقت شده مسدود شده است. پل BSC Token Hub به طور موقت متوقف شده است.

حرکات اولیه نشانه حاکی از آن بود که یک مهاجم تا دو میلیون توکن BSC را در عصر پنجشنبه هدف قرار داده است. با این حال، تلفات واقعی ممکن است به طور قابل توجهی کمتر باشد. بعداً، زنجیره BNB از حساب توییتر خود توییت کرد که به‌دلیل فعالیت‌های غیرعادی، BSC را به طور موقت تعلیق می‌کند.

زنجیره BNB اعلام کرد که پس از شناسایی مشکلات پروتکل BSC Token Hub، مرکز تسویه تراکنش های رمزنگاری که بین اجزای به هم پیوسته بلاک چین مرتبط با Binance حرکت می کند، تعطیلی زنجیره را تنظیم کرده است. اعتبارسنجی ها را برای پاسخ سریعشان تحسین کرد.

در سال جاری، حملات کریپتو تقریباً 2 میلیارد دلار ضرر داشته است که بیشتر آن توسط سازمان‌هایی که با کره شمالی مرتبط هستند انجام شده است. یک هدف برجسته، پل های زنجیره ای متقابل است که برای انتقال توکن ها بین بلاک چین ها استفاده می شود.

اکوسیستم زنجیره BNB یکی از برجسته ترین اکوسیستم هایی است که تحت تأثیر قرار گرفته است. ژائو در توییتر اعلام کرد که «بایننس به احتمال زیاد تمام سرمایه‌هایی را که هکرها موفق به سرقت می‌کنند پوشش خواهد داد.» علاوه بر این، BNB Chain اعلام کرد که با سرویس های امنیتی برای مسدود کردن نقل و انتقالات مالی سرقت شده همکاری می کند.

از بیش از هشت ماه پیش، بازار کریپتو در بازار نزولی قرار داشته است. ارزش دارایی های دیجیتال به دلیل هک شدن و کاهش شدید بازار ارزهای دیجیتال حدود 2 تریلیون دلار کاهش یافته است. بازارهای ارزهای دیجیتال به طور کلی نسبت به آخرین تحولات با آرامش واکنش نشان دادند. بیت کوین عمدتاً در حدود 20000 دلار ثابت ماند.

کارآگاهان توییتر گزارش می دهند که تتر، بزرگترین ارائه دهنده استیبل کوین، آدرس متخلف را در لیست سیاه قرار داده است، که نشان می دهد شرکت احساس می کند حرکت توکن محصول یک حمله بوده است و چیزی بی گناه نیست.

بایننس کوین نزدیک به 4 درصد سقوط کرد

BNB Chain به طور مناسب به کل مقدار سکه Binance که مورد سوء استفاده قرار گرفته است پرداخته است. با این وجود، محققان رمزارز به دلیل ساختار غیرمتمرکز اکوسیستم کریپتو، تخمین دقیقی دارند. گفته می شود ارزش این اکسپلویت تقریباً 600 میلیون دلار است.

یک معاینه پس از مرگ نشان داد که 2 میلیون BNB به ارزش تقریبی 566 میلیون دلار به سرقت رفته است. تقریباً 7 میلیون دلار قبلاً مسدود شده است. با این حال، مهاجم شروع به انتقال وجوه از BSC به بلاک چین‌های اتریوم، فانتوم و آربیتروم کرده است.

قیمت BNB 3.7٪ کاهش یافته است زیرا دانش در مورد اکسپلویت گسترش یافته است. بر اساس گزارش CoinMarketCap، احتمال حمله، سکه BNB بومی BSC را تکان داد که در یک روز آرام معاملاتی از 293.10 دلار به 280.40 دلار کاهش یافت.

هک 100 میلیون دلاری زنجیره BNB به صنعت کریپتو درگیر 2 دردسر اضافه می کند
منبع: CoinGecko

بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال این نقض را به یک “شغل داخلی” نسبت می دهند. علاوه بر این، آنها ادعا می کنند که BNB از یک قرارداد هوشمند به سرقت رفته است. پیامی از حساب رسمی توییتر زنجیره ای BNB می گوید که این زنجیره پس از به روز رسانی نرم افزاری که حساب های هکرها را مسدود کرد، فعالیت خود را از سر گرفته است.

زنجیره BNB تقریباً در ساعت 06:40 به وقت جهانی هماهنگ (UTC) زمانی که اعتبار سنجی های زنجیره ای به روز رسانی نرم افزاری را برای بستن نقص خارج از زنجیره مورد استفاده هکرها تأیید کردند، فعالیت خود را از سر گرفت.

هک کریپو در سال 2022 افزایش یافت

از ابتدای زمستان کریپتو، هک کریپتو یک امر عادی بوده است. مجرمان سایبری تا ماه جولای 1.9 میلیارد دلار رمزارز را سرقت کرده اند. طبق به‌روزرسانی Midyear Crypto Crime Chainalysis، ارزش دارایی‌های هک شده از 3.2 میلیارد دلار از دست رفته در سال 2021 فراتر خواهد رفت.

تا به حال، ده هک کریپتو بازار دارایی دیجیتال را به شدت تضعیف کرده است. این افزایش با وجود این واقعیت رخ می دهد که ارزش سکه های کریپتو در نیمه اول سال جاری و اکنون به سه ماهه چهارم کاهش یافته است. بیشتر این افزایش به حملات به پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) نسبت داده شد.

هک 100 میلیون دلاری زنجیره BNB به صنعت کریپتو درگیر 3 دردسر اضافه می کند

با این حال، ممکن است یک خط نقره وجود داشته باشد: میزان پول از دست رفته در کلاهبرداری های رمزنگاری، مانند طرح 2 میلیارد دلاری Ponzi که توسط بنیانگذار BitConnect ساتیش کومبانی انجام شد، 65 درصد کمتر از سال قبل بود. کاهش ارزش سکه های کریپتو آنها را به فرصت سرمایه گذاری کمتر جذابی برای قربانیان احتمالی تبدیل کرد.

علیرغم این واقعیت که بسیاری از سرمایه گذاران جذب ماهیت غیرقانونی کریپتو شده اند، عدم وجود یک مرجع نظارتی مرکزی به این معنی است که سرمایه گذاران معمولاً فاقد حمایت های ارائه شده توسط موسسات مالی سنتی مانند بانک ها هستند.