منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هکر FTX میلیون ها دلار را در اتریوم با توکن های RenBTC مبادله می کند

هکر FTX میلیون ها دلار را در اتریوم با توکن های RenBTC مبادله می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

FTX بار دیگر تیتر خبرها شد. در اوایل 20 نوامبر، هر کسی که مسئول هک 600 میلیون دلار ارز دیجیتال FTX بود، شروع به معامله میلیون ها دلار اتر برای رن بیت کوین (renBTC) کرد. این توکن نشان دهنده بیت کوین در سایر بلاک چین ها است.

به نظر می رسد دومین دارایی دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار در درام اخیر FTX-Alameda گرفتار شده است. به گفته تحلیلگران بازار، این هک توسط یک خودی سازماندهی شده است. تبادل توکن امروز به این دیدگاه افزوده است. استفاده از renBTC ممکن است برخی در جامعه رمزنگاری را شگفت زده کند. این به دلیل ارتباط بین توکن‌های renBTC و تحقیقات Alameda است.

تخلیه کننده حساب FTX Etherv را برای BTC نقد می کند

تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال باور ندارند که FTX در طول بحران فعلی هک شده است. این نقض زمانی رخ داد که صرافی رمزارز تحت محاصره تلاش می کرد توضیح دهد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. بر اساس گزارش ها، هکر 600 میلیون دلار سرقت کرده است. این پول شروع به گردش در سراسر اکوسیستم کریپتو کرده است.

این بهره‌بردار حدود 5000 اتر را با 347 renBTC مبادله کرد – نوعی بیت کوین پیچیده در اتریوم که می‌توان آن را برای بیت‌کوین بومی بازخرید کرد – اوایل روز یکشنبه. با توجه به ردیاب بلاک چین PeckShieldAlert، تخلیه کننده سپس یک مبادله دوم با تقریباً همان ارزش را برای 34453 renBTC انجام داد.

از ساعت 7 صبح به وقت شرقی، حدود 45000 اتر فروخته شد. از ساعت 7:20 صبح به وقت شرقی، تراکنش ها به صورت بلادرنگ ادامه یافتند.

استفاده از renBTC ممکن است برخی در جامعه رمزنگاری را شگفت زده کند: Alameda Research، بازوی تجاری متعلق به Sam Bankman-Fried که هسته اصلی یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری است، در سال 2021 اعلام کرد که تیم توسعه رن در حال “پیوستن” به Alameda است و تلاش خواهد کرد تا استفاده از رن را به بسیاری از بلاک چین ها گسترش دهید.

بررسی زنجیره ای کیف پول جدید نشان می دهد که بهره بردار شروع به تبدیل اتر به renBTC با استفاده از صرافی غیرمتمرکز 1 اینچی کرده است. اولین مورد از این تراکنش ها تبدیل 4000 اتر به بیت کوین پیچیده (wBTC)، توکن دیگری که نشان دهنده بیت کوین است، و متعاقباً به renBTC بود.

هکر FTX میلیون ها دلار را در اتریوم با RenBTC Tokens 1 مبادله می کند
منبع: Etherscan

طبق اطلاعات ارائه شده توسط شرکت امنیتی PeckShield، بهره‌بردار از پل رن برای انتقال هزاران renBTC استفاده کرده است. پل ها راه حل های مبتنی بر بلاک چین هستند که امکان تبادل توکن ها را بین شبکه ها فراهم می کنند.

بر اساس مطالعه‌ای که توسط شرکت تحلیل بلاک چین Elliptic انجام شده است، پل رن قبلاً برای پولشویی حداقل 540 میلیون دلار از وجوه دزدیده شده استفاده شده است، زیرا کاربران را ناشناس می‌دهد.

تراکنش های اخیر بر قیمت اتریوم تأثیر می گذارد

پس از چند روز مبادله ارزهای رمزنگاری شده حذف شده از FTX با اتر، اقدامات موسوم به “FTX Accounts Drainer” اتریوم را در کانون توجه بد قرار داده است.

فروش ثابت از تخلیه کننده حساب FTX فشار نزولی بر قیمت اتر وارد کرده است که از زمان شروع فروش تقریباً 5 درصد کاهش یافته است. قیمت به زیر 1200 دلار کاهش یافته و در حدود 1160 دلار در نوسان است.

علیرغم فروش گسترده، کیف پولی که در Etherscan “FTX Accounts Drainer” نامیده می شود، همچنان سی و هفتمین دارنده بزرگ اتر است. قبل از شروع فروش، در 30 مورد برتر قرار داشت.

هویت تخلیه کننده FTX ناشناخته باقی مانده است. در حالی که بسیاری بر این باورند که یک هکر توانسته است وجوهی را از صرافی مشکل دار، که برای حفاظت از ورشکستگی فصل 11 درخواست کرده است، جمع آوری کند، برخی دیگر معتقدند که خروج مرموز وجوه نتیجه یک عملیات داخلی بوده است.

در روزهای آینده از بازار کریپتو چه انتظاری داریم؟

در حال حاضر، آدرس هکر بیش از 100000 اتریوم را کنترل می‌کند و انحلال بیشتر اتریوم ممکن است جرقه‌ای برای دارایی دیجیتال با روند نزولی طولانی‌مدت داشته باشد. به دلیل نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران هفته وحشتناک دیگری را پیش بینی می کنند.

چندین فرضیه و دیدگاه بر این باورند که اگر هکر تصمیم بگیرد کل اتریوم را نقد کند، می‌تواند دیگران را مجبور به ترک بازار برای جلوگیری از هرگونه وضعیت احتمالی FUD کند و در نتیجه بدترین زمستان کریپتو تا پایان سال 2022 رخ دهد.

FTX در هفته گذشته همچنان بر اخبار در حوزه کریپتو و فراتر از آن تسلط داشت. احتمالا هفته آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت. پیامدهای شکست بورس احتمالاً به عنوان یک سرایت در یک صنعت از قبل بی ثبات ظاهر می شود.

تحت فشار کاهش ارزش کریپتو و عوامل اقتصاد کلان، شرکت‌های ارز دیجیتال که اکنون با پیامدهای FTX مواجه هستند ممکن است باعث اخراج کارکنان شوند. در پی سازماندهی مجدد شدید توییتر توسط ایلان ماسک، نگرانی هایی در مورد آینده انجمن مورد علاقه جامعه ارزهای دیجیتال نیز وجود دارد.

و در حالی که ممکن است اعلام مرگ تالار کریپتو زود باشد، اما مشخص نیست که آیا می تواند افزایش ترافیک ناشی از رویدادهایی مانند جام جهانی را حفظ کند یا خیر. سرانجام، پس از انجام یک نظرسنجی عمومی، ماسک روز یکشنبه تصمیم گرفت ممنوعیت توئیتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را لغو کند. در این هفته، آنچه پیش روی جامعه ارزهای دیجیتال است، سرنوشت، امید و تصمیم گیری آگاهانه است.