منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هکر Cream Finance وجوه سرقت شده را برمی گرداند

هکر Cream Finance وجوه سرقت شده را برمی گرداند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

• پلتفرم غیرمتمرکز مالی هک شد و بیش از 34 میلیون دلار ضرر کرد.
• Cream Finance از ابتدای سال دارای مشکلات امنیتی بوده است.

Cream Finance ، یک شبکه مالی غیر متمرکز ، چند هفته پیش هک شد ، در شرایطی غیرعادی اتفاق افتاد که در آن هکر بخشی از پول های سرقت شده را پس داد. در پایان ماه اوت ، پروتکل DeFi وقتی فهمید که بخش قابل توجهی از وجوه از دست رفته بازگردانده شد ، شوکه شد.

این پلتفرم ارز رمزنگاری شده ، با تمرکز بر BSC و وام های ارز مجازی ، در 30 آگوست هک شد. هکر از نقص سیستم برای استخراج 2،803 توکن اتر و 462 میلیون توکن AMP استفاده کرد و پلتفرم را در حدود 34 میلیون دلار از دست داد.

مجرمان سایبری بخشی از این پول را به کریم فایننس پس دادند

کرم فاینانس

پس از حمله به کریم فاینانس ، توسعه دهندگان پلتفرم دچار سردرگمی شده و از گام بعدی که باید بردارند مطمئن نیستند. با این حال ، وب سایت رمزنگاری خوش شانس بود زیرا گزارش داد که هکر چند ساعت پیش بخشی از پول سرقت شده را پس داده است.

PeckShield ، یکی از مهمترین آژانس های امنیتی در شبکه Blockchain ، گزارش می دهد که Cream Finance 5،152.6 توکن اتریوم از کیف پول رمزنگاری هکر به دست آورده است. این رقم معادل 18 میلیون دلار است ، کمی بیشتر از نیمی از پول استخراج شده در این پلت فرم.

پلتفرم رمزنگاری هنوز اعلام رسمی نکرده است. این سرقت رایانه در میان پلتفرم های رمزنگاری مکرر بوده است که در آن مهاجم به دنبال نشان دادن میزان شکنندگی امنیت در این وب سایت ها است. با این حال ، هنوز تردیدهایی در مورد دلایل تصمیم هکر برای بازگرداندن بخشی از پول به شبکه رمزنگاری شده یا این که این حمله حتی از ابتدا واقعی بوده است وجود دارد.

اهمیت Cream Finance در بازار مجازی

پلت فرم Cream Finance به عنوان یک شبکه DeFi متصل به اتریوم عمل می کند. این شرکت به مشتریان اجازه می دهد تحت چندین شرایط برای تأمین مالی ارزهای رمزنگاری شده درخواست دهند.

در میان آخرین به روز رسانی ها ، پروتکل مالی غیر متمرکز از بازی های NFT مانند Rarible ، Yield Guild و Axie Infinity برای ارائه بورسیه تحصیلی پشتیبانی کرده بود زیرا برای شرکت در این بازی ها بر اساس فناوری جدید ، مشتری باید بین 500 تا 1500 دلار سرمایه گذاری کند.

با این حال ، برنامه های Cream Finance تحت تأثیر شکست های امنیتی آن در سال جاری قرار گرفته است. مدتها قبل از هک ماه اوت ، این پلتفرم در ابتدای سال حدود 37 میلیون دلار در عملیات وام فلش از دست داد.

پلتفرم مالی غیر متمرکز به وب سایت های DeFi می پیوندد ، لیستی که مورد حمله هکرها قرار گرفته است. چند ماه پیش ، پروتکل Poly Network نیز قربانی یک حمله سایبری شد که با بازگشت پول آن پایان یافت.

حدود 600 میلیون دلار از وب سایت Poly به سرقت رفت ، اگرچه مجرمان سایبری پول سرقت شده را پس دادند.