منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هکرها پس از شش سال 90 میلیون دلار دزدیده اند

هکرها پس از شش سال 90 میلیون دلار دزدیده اند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

گفته می شود یک هکر وجوه دزدیده شده از شش سال پیش را از یک کیف پول به کیف دیگر منتقل کرده است. در جزئیات منتشر شده توسط Chainalysis، هکر از سال 2016 وجوه را در یک رشته عملیات جمع آوری کرد. وب سایت تجزیه و تحلیل داده اشاره کرد که 90 میلیون دلار سرمایه در چند روز گذشته در اقدامی مشکوک توسط هکر زنده شد. گفته می شود وجوه متشکل از بیت کوین و اتریوم به کیف پول جدیدی منتقل شده است.

هکر وجوه را به یک کیف پول جدید منتقل کرد

با توجه به جزئیات ارائه شده توسط Chainalysis، هکر ممکن است روند افزایش قیمت دارایی های دیجیتال را دنبال کند. این هکر که با نام راهزن بلاک چین نیز شناخته می شود، به دلیل حمله به کیف پول های اتریوم با کلیدهای امنیتی کمتر پیچیده معروف بود. Chainalysis توضیح داد که بازیگر بد از همین روش در بیش از 10000 کیف پول رمزنگاری در شش سال استفاده کرد.

در خبری که چهار سال پیش توسط چندین نهاد منتشر شد، جابجایی غارت‌های هکر پس از سرقت بیش از 50000 اتریوم از چندین کیف پول با حدس زدن کلیدهای خصوصی آن‌ها پیگیری شد. یکی از اولین افرادی که این جنبش را کشف کرد، گفت که در حالی که به دنبال راه‌هایی برای ایجاد یک کلید خصوصی برای کیف پولش می‌گشت، با هکر روبرو شد.

Chainalysis به معامله گران هشدار می دهد که دارایی های خود را تضمین کنند

گفته می‌شود که بازیگر بد، گره خاصی را برای جمع‌آوری وجوه از کیف‌هایی که با رمزگذاری کمتر پیچیده‌تر ایمن شده‌اند، راه‌اندازی کرده است. در طول این دوره، تحلیلگر می توانست بیش از 700 آدرس را که بازیگر مخرب به خطر انداخته بود، کپی کند. با این حال وی تعداد دقیق کیف پول ها یا تراکنش های انجام شده را نامشخص اعلام کرد، اما بیش از 40 هزار تراکنش را تایید کرد. در طول این دوره، او گفت که آن مرد می‌توانست از برخی کیف‌پول‌هایی که به آن‌ها دسترسی داشت، پول جمع کند.

اگرچه Chainalysis می‌توانست تراکنش‌ها را ردیابی کند، اما نتوانست آدرس نهایی دریافت‌کننده وجوه را ارائه دهد. پس از این موضوع، Chainalysis به معامله گران هشدار داد که کیف پول های توسعه یافته توسط شرکت های معتبر را داشته باشند. این شرکت همچنین به کاربران توصیه کرد در صورتی که می خواهند مقادیر زیادی از دارایی های دیجیتال را ذخیره کنند، از کیف پول های آفلاین استفاده کنند. جدای از این موضوع، آسیب پذیری دیگری نیز کشف شد که در آن برخی کیف پول ها از کلیدهای خصوصی مشابه برای امنیت استفاده می کردند.