منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هکرها سیستم پیکربندی Chivo BTC Wallet را به خطر می اندازند

هکرها سیستم پیکربندی Chivo BTC Wallet را به خطر می اندازند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR خرابی

  • هکرها از کیف پول های السالوادور از طریق کیف پول جدید Chivo برای ارتکاب کلاهبرداری استفاده می کنند.
  • هکرها همچنین بیت کوین رایگان دولت را هدف قرار می دهند.

گزارش های اخیر نشان می دهد که هکرها جعل هویت چندین السالوادوری هستند. در اوایل ماه گذشته، السالوادور با تبدیل شدن به اولین اقتصادی که ارز قانونی بیت کوین (BTC) را معرفی کرد، تاریخ ساز شد.

شهروندان با یک کیف پول بیت کوین معروف به Chivo از قبل بارگذاری شده بودند. با این حال، سیستم تأیید هویت مطابق انتظار عمل نمی کند. شخص یا گروهی از هکرها قبل از ثبت نام، هویت افراد را می دزدیدند.

انگیزه هکرها از بیت کوین رایگان بارگیری شده در هر کیف پول ناشی می شود. رئیس جمهور Nayib Bukele 30 دلار بیت کوین را برای هر فرد فراهم کرده بود تا شهروندان خود را برای استفاده از کیف پول تشویق کند.

Chivo Wallet می توانست برنامه ریزی بهتری داشته باشد

معرفی BTC به عنوان پول قانونی عجله به نظر می رسید. رئیس جمهور نایب بوکله از این اقدام حمایت کرد و خاطرنشان کرد که این اقدام سرمایه گذاران بیشتری را به اقتصاد آنها وارد می کند.

با این حال، برخی از افراد با احساسات او مخالف بودند. در ماه ژوئن، صندوق بین المللی پول خاطرنشان کرد که این اقدام می تواند مسائل مربوط به قانون اساسی و مالی را ایجاد کند. جی پی مورگان همچنین گفت که اقتصاد السالوادور به دلیل کیف پول جدید ممکن است با مشکلات جدی مواجه شود.

یکی از شهروندان، سینتیا گوتیرز، نمی خواست از Chivo استفاده کند زیرا در مورد آن مطمئن نبود. با این حال، چند روز پیش، او تصمیم گرفت این برنامه را امتحان کند. او می‌دانست که هکرها شروع به کار با کیف‌پول‌های مرتبط با کارت‌های هویتی خود کرده‌اند، که او را کنجکاو کرد تا درباره کیف پولش اطلاعاتی کسب کند.

وقتی مشخصاتش را برای ثبت نام وارد کرد، متحیر شد. او پیامی دریافت کرد که نشان می داد قبلاً ثبت نام کرده و به یک کیف پول پیوند داده شده است.

اکثر مردم السالوادور نیز هنگام تلاش برای دسترسی به Chivo متوجه همین موضوع شده بودند.

متأسفانه برخی از حساب های بانکی شهروندان برای برداشت وجه از طریق کیف پول با این برنامه مرتبط شده است.

دعوای دسته جمعی

رینا مونتی، مدیر تحقیقات حقوق بشر در کریستوسال، گفت که آنها شکایات متعددی دریافت کرده اند. مونتی گفت که این سازمان در یک هفته تقریبا هزار شکایت دریافت کرده است. از 14 اکتبر، آنها افرادی را دریافت کردند که سرقت هویت مربوط به Chivo را گزارش می کردند.

کریستوسال از شهروندانی که اطلاعاتشان به خطر افتاده بود خواست تا در یک فرم ثبت نام کنند. این گروه حقوق بشر اعلام کرد که در حال کار بر روی یک شکایت جمعی است. آنها آن را به مجلس قانون اساسی تحمیلی ارائه خواهند کرد.

کریستوسال برای نمایندگی شهروندانی که مدارکی مبنی بر سوء استفاده از جزئیات خود ارسال کرده اند، اقدام قانونی خواهد کرد. افراد باید شکایت خود را همراه با سند هویت منحصر به فرد خود (DUI) ارسال کنند. علاوه بر این، آنها باید یک اسکرین شات بفرستند که نشان دهد از جزئیات آنها قبلاً در کیف پول استفاده شده است. در این بیانیه آمده است: با انجام این کار، درخواست آنها محاسبه می شود.

وب سایت رسمی Chivo نشان می دهد که مراحل داشتن یک حساب کاربری شامل اسکن هر دو طرف یک DUI است. علاوه بر این، تشخیص چهره نیز مورد نیاز است.

با این حال، چندین شهروند ثابت کردند که کلاهبرداران نرم افزار را به خطر انداخته اند. در یک رویداد خنده دار، شخصی به جای DUI از فنجان استفاده کرد.

Acción Ciudadana، سازمانی که با فساد در گواتمالا مبارزه می کند، شکایات را نیز زیر نظر دارد.

حدود یک هفته پیش این سازمان به دادستانی کل کشور تسلیم کرد. آنها پس از اینکه مدیران ارشد شرکت متوجه شدند هویت آنها نیز به خطر افتاده است، این اقدام را انجام دادند.

در حال حاضر تنش زیادی بین شهروندان وجود دارد. آنها در تلاشند تا دریابند که آیا دولت راه حل هایی را ارائه خواهد کرد. آنها مشتاق هستند تا چالش های خود را حل کنند و نگرانی های خود را کاهش دهند.