منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هکرهای Crema پس از بازپرداخت 8 میلیون دلار پروتکل، 1.6 میلیون دلار را حفظ می کنند

هکرهای Crema پس از بازپرداخت 8 میلیون دلار پروتکل، 1.6 میلیون دلار را حفظ می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هکر Crema که در 2 ژوئیه از پروتکل نقدینگی سولانا سوء استفاده کرد، اجازه داشت 1.6 میلیون دلار مشوق کلاه سفید را نگه دارد، اما او بیشتر پول را پس داد. پاداش 45,455 Solana (SOL) حدود 16.7 درصد از ضرر 9.6 میلیون دلاری Crema است که پروتکل را مجبور به خاموش کردن سرویس می کند.

کارکنان Crema پس از نظارت بر معامله Discord و منبع اصلی گاز برای آدرس هکر، شروع به تحقیق در مورد اینکه هکر چه کسی بود، کردند. در حالی که به نظر می رسید تیم ممکن است هویت واقعی او را کشف کند، او فاش کرد که در حال مذاکره با مجرم است.

در 6 جولای، هکر 6064 اتر (ETH) و 23967 SOL (8 میلیون دلار) را تسلیم کرد که معادل تقریباً 8 میلیون دلار است.

هکر وجوه دزدیده شده را در یک سری تراکنش در شبکه های اتریوم و سولانا جایگزین کرد. اولین تراکنش در هر شبکه با مقدار کمی سکه تأیید شد، در حالی که اکثریت هزینه بعدی پول ارسال کردند.

اکنون منابع مالی تامین شده است، اما تیم کار کرده است. قبل از معامله، در 5 ژوئیه، خدمه اعلام کردند که یک کد جدید را برای ممیزی دوباره ارسال کرده است تا تضمین کند که همان سوراخ دوباره پیدا نخواهد شد.

هکر Crema یک تیم وام می گیرد

در همین حال، در حالی که جامعه منتظر تایید حمله بود، کارکنان کرما در 3 ژوئیه لوبیاها را ریختند. توییتر، موضوع بحث منتشر شد. مهاجم یک وام مدت دار در پروتکل وام دهی غیرمتمرکز مالی Solend (DeFi) گرفت که به عنوان نقدینگی به استخر Crema اضافه شد.

هکر سپس داده‌های قیمت‌گذاری را مخدوش کرد تا به نظر برسد که پاداشی بسیار بیشتر از آنچه باید می‌گرفتند. این به آنها اجازه داد تا “مقدار زیادی از کارمزد” را در حدود 9.6 میلیون دلار از استخری که وام اکسپرس به آن اضافه کردند، دریافت کنند.

به گفته این شرکت، پروتکل Crema پس از تکمیل ممیزی بازیابی و راه اندازی می شود. توییت، این تیم انتظار دارد تا 8 جولای یک برنامه جبران خسارت برای کاربران آسیب دیده منتشر کند.

با توجه به فاجعه‌ای که ماه گذشته به پل Horizon’s Bridge روی Crema روی داد، کرم از اینکه همان مبلغ را برگردانده است سپاسگزار است. هکر 100 میلیون دلار ارز دیجیتال را از پل توکن هارمونی دزدید و پاداش 1 میلیون دلاری را به عنوان وسیله ای برای بازگشت رد کرد.

دانشگاه هلند دو برابر باج پرداخت شده بیت کوین را بازیابی می کند

مقامات پلیس موفق شده اند حمله بدنام باج افزار را حل کنند و دانشگاه ماستریخت (UM) نزدیک به 500000 یورو بیت کوین (BTC) را جبران خواهد کرد.

این حمله باج‌افزار دانشگاه را هدف گرفت و تمام داده‌های تحقیقاتی، ایمیل‌ها و منابع کتابخانه‌ای آن را مصادره کرد. هکرها 200000 یورو بیت کوین خواستند و موسسه تصمیم گرفت برای جلوگیری از از دست دادن داده های تحقیقاتی حیاتی آن را بپردازد.

سرویس دادستان عمومی هلند (DDPS) توانست یکی از کیف پول‌های ارزهای دیجیتال مرتبط با سرقت را در سال 2020 پیدا کند و پول نقد به ارزش 40000 یورو را در آن زمان کشف و ضبط کند.

DPPS توانست محتویات حساب، از جمله نزدیک به 20 درصد از بیت کوین دزدیده شده را ظرف دو سال بازیابی کند.

بیش از دو برابر مبلغی که دانشگاه دو سال و نیم پیش پرداخت کرده بود، به لطف افزایش قیمت برترین ارز دیجیتال در طول دوره صعودی در سال 2021، مقامات ارزش بخشی را که بیش از 500000 یورو باج شده بود، بازیابی کردند.