منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هکرهای کریپتو با نفوذ به سرور Harmony حدود 100 میلیون دلار را سرقت کردند

هکرهای کریپتو با نفوذ به سرور Harmony حدود 100 میلیون دلار را سرقت کردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اخیراً یک گروه هکرهای رمزنگاری که احتمالاً عملیات خود را در ایالات متحده حفظ می کنند، به شرکت کریپتو Harmony حمله کردند. طبق گزارش ها، این شرکت بلاک چین پس از یک هک گسترده در ساعات گذشته، حدود 100 میلیون دلار از دست داد.

با افزایش علاقه به ارزهای دیجیتال و شبکه های بلاک چین در بین شهروندان ایالات متحده یا سایر مناطق در سراسر جهان، هک ها علیه این شرکت ها نیز افزایش می یابد. در سال 2022، بیش از 100 سرقت رمزنگاری گزارش شده است که در آن هکرها بیش از یک میلیارد دلار سرقت کردند. بیشتر این حملات توسط سازمان های تحقیقاتی مانند FBI انجام می شود.

هارمونی از حمله هکرهای کریپتو رنج می برد

هکرهای رمزنگاری

شبکه بلاک چین باز Harmony از طریق پروفایل توییتر خود اعلام کرد که هکرهای رمزنگاری پنجشنبه گذشته به آن حمله کردند. هارمونی نشان داد که هکرها از یک اتصال جایگزین برای جابجایی رمزارزها استفاده کردند.

با این حال، این شرکت با آژانس تحقیقاتی فدرال در ایالات متحده، FBI، سخت کار می کند تا هکرهای رمزنگاری را پیدا کند. به این ترتیب، هارمونی رسما به لیست شرکت‌های رمزنگاری می‌پیوندد که به دلیل گروه‌های سازمان‌یافته از کشور مبدا یا سایر مناطق، سرمایه خود را از دست داده‌اند.

ارائه‌دهنده تحلیل شبکه بلاک چین Elliptic پیشنهاد می‌کند که ضرر ارزهای دیجیتال بیش از یک میلیارد دلار باشد. Elliptic همچنین توضیح می دهد که سرقت هکرهای رمزنگاری همزمان با افزایش پذیرش فناوری جهانی افزایش می یابد.

پل های رمزنگاری برای هکرها در اولویت هستند

هکرهای رمزنگاری

هکرهای کریپتو از پل های رمزنگاری برای پایان موفقیت آمیز جرایم خود استفاده می کنند. این اتصالات جایگزین، عملیات کریپتو را رهگیری کرده و آنها را به کیف پول مجرمان هدایت می کند. اما پل ها اجازه می دهند وجوه از طریق چندین تراکنش به یک منبع به سرقت رفته و شسته شود.

تا به امروز، مشخص نیست که چه کسی یا چه سازمانی این سرقت را انجام داده است، اما ممکن است آنها از کشور یا کره شمالی آمده باشند. در ماه آوریل، آژانس فدرال اعلام کرد که قلمرو کره شمالی ممکن است مقصر از دست دادن بیش از 615 میلیون دلار از وجوه ارز دیجیتال باشد. اف‌بی‌آی اعلام کرد که کره شمالی ممکن است در کلاهبرداری‌های رمزنگاری بازی‌های ویدیویی دست داشته باشد.

در همین حال، بر اساس گزارش کوین مارکت کپ، صنعت کریپتو به بهبودی خود ادامه می‌دهد و بیت‌کوین، توکن با بیشترین ارزش بازار، قیمت آن را بیش از 2 درصد افزایش داده است. انتظار می‌رود این خط صعودی افزایش یابد، بنابراین چشم‌انداز متمرکز بر فناوری در نیمه دوم سال 2022 مثبت به نظر می‌رسد. هارمونی ممکن است پیشرفت‌هایی را در دستگیری هکرهای رمزنگاری در روزهای آینده نشان دهد.