منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هولدینگ SBI عملیات استخراج معادن در روسیه را متوقف کرد

هولدینگ SBI عملیات استخراج معادن در روسیه را متوقف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پلتفرم محبوب کارگزاری کریپتو، SBI Holdings اعلام کرده است که در هفته‌های آتی بخش ماینینگ کریپتو روسیه را ترک خواهد کرد. بر اساس بیانیه رسمی این شرکت، این تصمیم در نتیجه مسائل زیادی گرفته شده است که در راس آن ها با دقت فکر کرده اند. یکی از موضوعاتی که در این بیانیه به آن اشاره شد، کشمکش ادامه دار روسیه و اوکراین بود. جدای از آن، در چند ماه گذشته کاهش قابل توجهی در درآمد معدن وجود داشته است.

SBI Holdings درگیری روسیه و اوکراین را مقصر می داند

طبق بیانیه SBI Holdings، اکنون برنامه ریزی برای فروش تجهیزات استخراج خود را قبل از خروج از کشور آغاز خواهد کرد. روسیه طی سال‌ها یکی از محبوب‌ترین مقاصد معدن‌کاران بوده است. این امر ناشی از عوامل متعددی مانند برق ارزان و آب و هوای مناسب است که کشور را بر دیگران برتری می دهد. یکی دیگر از دلایلی که این کشور را در این رده برتر قرار داد، تصمیم چین برای لغو استخراج معادن در سراسر مرزهای خود در اوایل سال گذشته بود.

روسیه به دلیل تحریم هایی که علیه این کشور اعمال شده، به تدریج از سوددهی معدن کاسته می شود. این تحریم ها هم بر پاداش استخراج و هم بر بازار دارایی دیجیتال تأثیر گذاشته است. یکی از معدود مراکز داده درگیر در استخراج معدن در روسیه، Bitriver توسط ایالات متحده در ترفندی برای وادار کردن روسیه به تسلیم تحریم شد.

شرکت های بیشتری روسیه را ترک خواهند کرد

به غیر از Bitriver، یک شرکت معدنی دیگر به نام Compass Mining نیز برای فرار از تحریم‌های غرب کشور را ترک کرده است. به گفته سخنگوی SBI Holdings، این موضوع در اوکراین بر عواید استخراج معادن فشار وارد کرده است و رکود عمومی بازار این موضوع را برای شرکت‌های معدن آسان‌تر نکرده است. یکی از مدیران ارشد شرکت خاطرنشان کرد که حرکت بعدی یافتن راه هایی برای خلاص شدن از شر تجهیزات آنها قبل از خروج از کشور است. SBI Holdings برای مدتی در مقایسه با اکثر شرکت ها در فضای رمزنگاری بوده است.

با این حال، چرخش منفی رویدادها در امور مالی باعث شده است که این شرکت قبل از پایان سال عقب نشینی کند. این شرکت اخیراً از توقف خدمات ماینینگ خود در داخل اوکراین خبر داده است، اما زمانی که قصد دارد کشور را برای همیشه ترک کند، به رسانه ها اطلاعی نداده است. اخبار از ژاپن اشاره کرد که فشار بر شرکت های این کشور برای ترک روسیه وجود دارد. با افزایش هزینه‌های برق، ممکن است شرکت‌های معدنی بیشتری وجود داشته باشند که سرمایه‌های معدنی غنی دنیا را کنار بگذارند.