منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هنگ کنگ در بحبوحه حماسه FTX موضع محکمی در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ می کند

هنگ کنگ در بحبوحه حماسه FTX موضع محکمی در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر اساس مقاله ای که در 13 نوامبر توسط وزیر مالی هنگ کنگ، پل چان، نوشته شد، او بر تاکید بیشتر بر شفافیت و نظارت شایسته هنگام برخورد با دارایی های دیجیتال در مواجهه با فاجعه فعلی FTX تاکید دارد.

از اواسط سال جاری، ارزهای رمزنگاری شده سقوط کرده اند یا شرکت های مرتبط در جهان ورشکسته شده اند. هفته گذشته، یک پلتفرم بزرگ معاملات ارز مجازی نیز برای محافظت از ورشکستگی درخواست داد.

پل چان

این مقاله با عنوان “به طور پیوسته توسعه صنعت دارایی های مجازی در هنگ کنگ را ترویج دهید” است و با بیان اینکه لایحه “بیانیه سیاست در مورد توسعه دارایی های مجازی در هنگ کنگ” که ماه گذشته منتشر شد، یک مقررات نظارتی کامل و متعادل را ارائه می دهد آغاز شد. چارچوب

علاوه بر این، چان گفت که جهت گیری نظارتی “مبتنی بر ریسک” با هدف ایجاد شرایط توسعه پایدار و مطلوب برای این بخش است و به طور عملی تعدادی از پروژه های آزمایشی را برای آزمایش و ارتقای سطح کاربرد آنها ارائه کرد.

این سیاست نشان دهنده تعهد و عزم هنگ کنگ برای کشف نوآوری مالی همراه با صنعت است. این همچنین به صراحت موضع آنها را نشان می دهد، که به منظور پذیرش قاطعانه نوآوری است، همانطور که توسط چان بیان شده است، “نیاز به کمک نظارتی وجود دارد که مطابق با زمان باشد و همگام باشد”.

وزیر مالی گفت که آنها نظرات مثبت زیادی داشته‌اند و بسیاری از شرکت‌های مرتبط نیز فعالانه در حال توسعه فعالیت‌های خود در هنگ کنگ یا انتقال شرکت خود به منطقه برای اهداف رشد هستند. به گفته وی، این یک نشانه بسیار امیدوارکننده است.

دولت هنگ کنگ آشکارا در حال پیشرفت به سمت هدف خود برای ایجاد یک چارچوب نظارتی قوی برای بازار ارزهای دیجیتال است. چارچوب مجوز جدید برای ارائه‌دهندگان دارایی‌های مجازی، توکن‌سازی اوراق قرضه سبز، و مجوز سرمایه‌گذاران عادی برای تجارت ارزهای دیجیتال از جمله برنامه‌هایی است که در آخرین هفته فین‌تک که در اوایل نوامبر برگزار شد، افشا شد.

مذاکرات رسمی هنگ کنگ با NFT، Metaverse و web 3.0

همانطور که پل چان توضیح داد، بسیاری از تحلیلگران اشاره کرده اند که استفاده از بلاک چین یک دنیای شبکه غیرمتمرکز ایجاد کرده است، web3.0، که فناوری ساختمانی بنیادی است که Metaverse را به حرکت در می آورد و موسسات یا افراد را قادر می سازد از NFT در انجام Peer-to-Peer استفاده کنند. معاملات مستقیم

وزیر مالیه گفت: اگرچه تحقیقات هنوز در حال انجام است تا مشخص شود چگونه می توان این ویژگی را برای انواع خدمات مالی، معاملات تجاری و حتی خدمات سازمانی اعمال کرد، اجماع عمومی در بین متخصصان صنعت این است که فرصت قابل توجهی برای توسعه برنامه در اینجا وجود دارد. گفت.

بانک مرکزی هنگ کنگ مرجع پولی (HKMA) همچنین در حال انجام تحقیقاتی در مورد دلار دیجیتال هنگ کنگ است، که این پتانسیل را دارد که به عنوان پل و ستونی بین ارزهای فیات و دارایی های مجازی عمل کند، و همچنین پشتیبانی اساسی برای تقویت افزایش دلار ارائه می کند. تعداد نوآوری ها

چان خاطرنشان می کند که HKMA کار بعدی بعدی را در آینده نزدیک اعلام خواهد کرد. علاوه بر این، بانک مرکزی قبلاً رایزنی برای بررسی بهترین راه برای تنظیم استیبل کوین‌هایی که برای اهداف پرداخت استفاده می‌شوند، برگزار کرده است.

این مقام دولتی نارضایتی خود را از ادامه رسوایی که گریبان بخش این بخش را گرفته است، ابراز کرده است، اما همچنین گفته است که از ارز دیجیتال یا فناوری زیربنای آن دست نمی کشد.

موج نوآوری های علمی و فناوری در گذشته منجر به توسعه جهشی اقتصاد و صنعت شده است. اگرچه روند توسعه به طور اجتناب ناپذیری با موانعی مواجه خواهد شد، اما مزایا و الهام بخش نتایج بلندمدت برای نسل های آینده هنوز هم ارزش شناسایی دارد.

پل چان

وی در پایان گفت: برای اینکه منطقه از مزایای نوآوری فناوری بهره مند شود، باید این کار را انجام دهد و همزمان خود را از فراز و نشیب های اجتناب ناپذیر محافظت کند و از نفوذ هرگونه اثرات منفی به دنیای واقعی جلوگیری کند.