منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هند یک رویکرد درجه بندی شده برای CBDC خود پیشنهاد می کند: گزارش RBI

هند یک رویکرد درجه بندی شده برای CBDC خود پیشنهاد می کند: گزارش RBI

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

روز جمعه، بانک مرکزی هند (RBI) اعلام کرد که در حال بررسی یک رویکرد درجه بندی شده برای عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، جایگزین موردانتظار ارز دیجیتال است که توسط وزیر دارایی اتحادیه، Nirmala Sitharaman هنگام ارائه بودجه اعلام شد. 2022-23.

هند CBDC را با رویکرد درجه بندی شده راه اندازی می کند

RBI، در گزارش سالانه خود که اوایل دیروز منتشر شد، گفت که در حال بررسی مزایا و معایب آوردن CBDC به هند، با گام‌های تدریجی در طول مسیر، از جمله اثبات مفهوم، آزمایش‌ها، و در نهایت پیاده‌سازی است. به دنبال این بود که آیا این مفهوم می تواند به واقعیت تبدیل شود و همانطور که در نظر گرفته شده است عمل کند.

در ماه فوریه، وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، به ایجاد یک روپیه دیجیتالی اشاره کرد تا در طول بحث های بودجه، اقتصاد دیجیتال را تقویت کند. RBI در این گزارش تاکید کرد که CBDC هند باید به سیاست های پولی، ثبات مالی، و ارزهای کارآمد و اهداف مدیریت سیستم پرداخت پایبند باشد.

بر اساس این تمایل، RBI اکنون در حال تحقیق در مورد بسیاری از عناصر طراحی یک CBDC است که ممکن است در سیستم فیات موجود بدون ایجاد اختلال در آن وجود داشته باشد. لایحه مالی هند در سال 2022، که 30 درصد مالیات رمزنگاری بر سودهای محقق نشده تعیین کرد، همچنین یک چارچوب قانونی برای معرفی روپیه دیجیتال ایجاد کرد.

بانک مرکزی هند (RBI) یک رویکرد درجه بندی شده سه مرحله ای را برای عرضه CBDC “بدون اختلال یا بدون اختلال” در سیستم مالی سنتی پیشنهاد کرد، که طرح هند را برای ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی داخلی تا سال 2022-23 تقویت می کند. .

بانک مرکزی در حال معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در هند است. طراحی CBDC باید مطابق با اهداف بیان شده سیاست پولی، ثبات مالی و عملیات کارآمد ارز و سیستم های پرداخت باشد. بانک رزرو پیشنهاد می‌کند که یک رویکرد درجه‌بندی‌شده برای معرفی CBDC اتخاذ کند، که مرحله به مرحله مراحل اثبات مفهوم ۱۲، آزمایش‌ها و راه‌اندازی را طی می‌کند.

گزارش RBI

موضع رسمی دولت این است که ارز دیجیتال یک روش پرداخت مورد استفاده در کشور است و به همین دلیل باید قانونی شود. قانون RBI، 1934 با اضافه شدن به لایحه مالی، 2022، که CBDC را راه اندازی کرد، اصلاح شد. این لایحه تصویب شده بود و مبنای قانونی برای تأسیس CBDC فراهم می کرد.

هند در بین کشورهای مورد بررسی از نظر مالکیت رمزارز رتبه اول را دارد

در مرحله اثبات مفهوم در سال 2021، RBI در حال بررسی قابلیت و سودمندی ایجاد یک CBDC است. در 17 مه، مقامات RBI هشداری را در مورد پذیرش کریپتو صادر کردند و مدعی شدند که ارزهای دیجیتال خطر “دلار شدن” اقتصاد هند را به همراه دارند.

بر اساس یافته های اکونومیک تایمز که توسط Cryptopolitan گزارش شده است، مقامات برجسته RBI، از جمله فرماندار Shaktikanta Das، مسائلی را در مورد ارزهای دیجیتال در اقتصاد جهانی تحت سلطه دلار آمریکا مطرح کرده اند. یک مقام ناشناس گفت:

تقریباً همه ارزهای رمزپایه دلاری هستند و توسط نهادهای خصوصی خارجی صادر می شوند، ممکن است در نهایت منجر به دلاری شدن بخشی از اقتصاد ما شود که برخلاف منافع حاکمیتی کشور خواهد بود. آی تی [crypto] ظرفیت RBI برای تعیین سیاست های پولی و تنظیم سیستم پولی کشور را به شدت تضعیف خواهد کرد.

مسئول RBI

در هند، مقررات ارز دیجیتال اجتناب ناپذیر است. بر اساس مطالعه اخیر منتشر شده توسط Finder’s Cryptocurrency Adoption Index، یک پلتفرم جمع‌آوری داده بین‌المللی، هند در میان فهرست ۲۷ کشوری که از نظر مالکیت ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار گرفته‌اند، رتبه اول را دارد.

بر اساس گزارش Finder، نرخ مالکیت کریپتو در هند 29.9 درصد است و بالاتر از نیجریه (26.5 درصد) و ویتنام (26.2 درصد). بر اساس این گزارش، این تقریباً دو برابر میانگین جهانی 14.6 درصدی است.

با کمال تعجب، هندی‌های روستایی بیشتر از ساکنان شهر به ارزهای دیجیتال پاسخ می‌دهند. هند در شاخص پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال توسط بلاک چین و شرکت‌های Chainalyis و Finder به ترتیب در اکتبر 2021 و ژانویه 2022 در رتبه دوم قرار گرفت.

بانک مرکزی به تلاش های خود برای ارتقای محیط نظارتی برای حمایت از مصرف کننده، ارتقاء و دسترسی آسان و سریع به مکانیسم رسیدگی به شکایات، و همچنین نفوذ آگاهی مشتری و آموزش مالی به گروه های محروم و همچنین مناطق دورافتاده کشور ادامه خواهد داد. ، طبق آخرین اطلاعیه آن.

علاوه بر این، RBI گفت که حرکت کشور برای دیجیتالی کردن خدمات مالی به راه اندازی 75 واحد بانکداری دیجیتال در 75 منطقه تا سال 2022 کمک خواهد کرد. همچنین، اوایل این ماه، هند تیم واکنش اضطراری رایانه ای (CERT) را به عنوان آژانس ملی تعیین کرد. برای امنیت سایبری، از جمله بخش ارزهای دیجیتال، در اقدامی که مشخص می‌کند کدام مرجع صلاحیت فعالیت‌های مشکوک یا غیرقانونی در این زمینه را دارد.

مدت‌هاست که دولت هند رویکردی انتظاری برای بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است و قوانین رمزنگاری این کشور همچنان در سردخانه‌ها باقی می‌ماند و منتظر توافق جهانی است. با این حال، حرکت اخیر توسط RBI قانون رمزنگاری کشور را به حرکت در می آورد. Sitharaman همچنین به پتانسیل بیت کوین و بلاک چین و خطرات آن اذعان داشت.