منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هند جزئیات راه اندازی روپیه دیجیتال را تایید می کند

هند جزئیات راه اندازی روپیه دیجیتال را تایید می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هند گزارشی به روز منتشر کرده است که تمام جزئیات روپیه دیجیتال مورد انتظار را مورد بحث قرار می دهد. در بیانیه اخیر بانک مرکزی در کشور، گزارش اخیراً منتشر شده در مورد جزئیات روپیه دیجیتال تا زمان عرضه رسمی آن صحبت خواهد کرد. برخی از این جزئیات، خطرات، مزایا و اهداف هستند، از جمله مواردی که CBDC مورد انتظار آنها را برآورده خواهد کرد.

هند می خواهد تهدیدهای سیستم موجود را از بین ببرد

به گفته بانک رزرو هند، در چند سال گذشته کوهی از کار انجام شده است که به آنها کمک کرده است تا به هدف خود برسند. این بانک خاطرنشان کرد که روپیه دیجیتال ویژگی‌های اسکناس‌های معمولی را خواهد داشت، اما مزایای دیگری نیز به همراه دارد. برخی از این مزایا شامل استفاده آسان تر و پردازش سریع تر، از جمله موارد دیگر است.

در این گزارش آمده است که بانک به دنبال اجرای مرحله ای است. این بدان معناست که قبل از رونمایی رسمی باید یک سری آزمایشات آزمایشی انجام شود. در طول آزمایش‌ها، آن‌ها همچنین سعی می‌کنند چندین جزئیات حیاتی مانند موارد استفاده و سایر مسائل را بررسی کنند تا CBDC بدون مشکل یا بدون مشکل با سیستم موجود توسعه یابد.

RBI مزایای CBDC را برجسته می کند

این بانک اشاره کرد که CBDC را در چندین چارچوب در مرحله آزمایش آزمایش خواهد کرد. این به آنها کمک می کند تا بفهمند کدام یک برای CBDC بهتر عمل می کند. پس از انجام تمام آزمایش‌ها، بانک اکنون می‌تواند یک روپیه دیجیتال ایجاد کند که مطابق با هدف مورد نظر آنها کار خواهد کرد. RBI به فهرست چارچوب های تکنولوژیکی که بانک می تواند در طراحی استفاده کند نگاه می کند. بانک مرکزی هند نیز به دنبال ایجاد CBDC بر اساس حساب است، به این معنی که می تواند به سمت طراحی خرده فروشی اشاره کند.

این بانک همچنین اجرای آن را برای ارائه حداکثر وضوح و انعطاف پذیری در معاملات در سراسر کشور ستوده است. همچنین اشاره می‌کند که با ترویج سهولت پرداخت و سایر مزایایی که شبکه‌های پرداخت معمولی فاقد آن هستند، به آنها کمک می‌کند تا کارایی سیستم موجود را افزایش دهند. این بانک خاطرنشان کرد که چند آزمایش آزمایشی اولیه که شاهد آزمایش موارد استفاده جدید خواهد بود در ماه های آینده انجام خواهد شد. با این حال، بانک خاطرنشان کرد که به بودجه زیادی نیاز دارد، به این معنی که باید بودجه هنگفتی برای این پروژه وجود داشته باشد.