منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هند تمام ارزهای رمزنگاری شده خصوصی را ممنوع می کند: این موضوع چگونه بر صنعت کریپتو جهانی تأثیر می گذارد؟

هند تمام ارزهای رمزنگاری شده خصوصی را ممنوع می کند: این موضوع چگونه بر صنعت کریپتو جهانی تأثیر می گذارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تفکیک TL;DR:

  • دولت هند در جلسه آتی پارلمان لایحه جدیدی برای مقررات ارزهای دیجیتال ارائه خواهد کرد.
  • هدف از این لایحه ممنوعیت همه ارزهای دیجیتال خصوصی در کشور است.
  • طبق این لایحه، بانک مرکزی هند ارز دیجیتال خود را توسعه خواهد داد.
  • در صورت تصویب این لایحه ممکن است فروش ارزهای دیجیتال بزرگ در منطقه رخ دهد.

دولت هند قرار است در جلسه زمستانی پارلمان که از 29 نوامبر آغاز می شود، لایحه مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را ارائه کند. طبق سند رسمی دولت، این لایحه به دنبال ممنوعیت استفاده و سرمایه گذاری همه ارزهای دیجیتال خصوصی است، به استثنای «چند استثنا».

طبق دستور کار این لایحه، دولت تنها به دنبال ترویج ارز دیجیتال رسمی است که توسط بانک مرکزی هند صادر می شود. این سند هیچ وضوح بیشتری در مورد این لایحه ارائه نمی دهد.

با این حال، واضح است که در صورت تصویب این لایحه، تمامی ارزهای دیجیتال خصوصی مانند بیت کوین، اتریوم، کاردانو و غیره در کشور ممنوع خواهند شد. دولت به دنبال توسعه و ترویج ارز دیجیتال خود از طریق بانک مرکزی هند خواهد بود.

از نظر «چند استثنا»، دستور کار بیان می‌کند که این لایحه امکان ارتقای برخی فناوری‌های ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. اگرچه توضیح بیشتری داده نشده است، اما این می تواند نشان دهنده استفاده از فناوری ها و ویژگی های اصلی بلاک چین مانند قراردادهای هوشمند باشد.

هند تمام ارزهای رمزنگاری شده خصوصی را ممنوع می کند: این موضوع چگونه بر صنعت کریپتو جهانی تأثیر می گذارد؟  1
پیشنهادات لایحه جلسه زمستانی پارلمان هند 2021

لایحه جدید چه تاثیری بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت؟

اگر لایحه جدید در جلسه آتی مجلس تصویب شود، استفاده و بازاریابی ارزهای دیجیتال در کشور را منع می کند. همچنین به این معنی است که خرده‌فروشان محلی و بین‌المللی در این کشور نمی‌توانند از هیچ دارایی رمزنگاری استفاده یا سرمایه‌گذاری کنند.

هند بزرگترین قدرت اقتصادی در جنوب آسیا است. موضع نظارتی قوی آن در برابر کریپتو می‌تواند سایر کشورهای منطقه را به دنبال همان مسیر سوق دهد. در اوایل این ماه، شاهد بودیم که مقررات جدید پرزیدنت بایدن در مورد رمزارزها در ایالات متحده باعث رکود قابل توجهی در بازار شد. از آنجایی که بازار دوباره شروع به صعود می کند، ممنوعیت بالقوه کریپتو هند می تواند باعث فروش گسترده در بازار شود و باعث شود قیمت های عمده کریپتو به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

بازار جهانی کریپتو با پایان سال پر تنش روبرو است، زیرا تصمیمات نظارتی در سراسر جهان می‌تواند مسیر حرکت سکه‌های اصلی را در سال 2022 تعیین کند.

هند همچنان در برابر پذیرش کریپتو مقاومت می کند

نارندرا مودی، نخست وزیر هند همواره نسبت به ارزهای دیجیتال بدبین بوده است. در اوایل این ماه، نخست وزیر از کشورهای دیگر خواست تا مقررات مربوط به کریپتو را معرفی کنند. PM Modi همچنین نگرانی هایی را در مورد اینکه افزایش پذیرش رمزارز ممکن است به ارزهای دیجیتال اجازه دهد در دستان اشتباه قرار بگیرند و جوانان را خراب کنند، به اشتراک گذاشت.

در اوایل سال جاری، دولت هند نیز تلاش کرد تا هرگونه دارایی، تجارت یا استخراج رمزارز را جرم انگاری کند. با این حال، این طرح به مجلس برای رسیدگی ختم نشد. گزارش‌ها حاکی از آن است که نخست‌وزیر مودی اخیراً ریاست جلسه کابینه را بر عهده داشته است تا نگرانی‌های خود را در مورد بازارهای غیرقانونی کریپتو به اشتراک بگذارد. دولت او معتقد است که استفاده گسترده از رمزارز در هند می تواند منجر به افزایش پولشویی و تامین مالی ترور شود.