منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هندوراس دره BTC را در شهر توریستی سانتا لوسیا راه اندازی کرد

هندوراس دره BTC را در شهر توریستی سانتا لوسیا راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هندوراس تلاش هایی برای بهبود اقتصاد خود انجام داده است. هندوراس «دره بیت کوین» را در استراحتگاه توریستی سانتا لوسیا تأسیس کرده است. به منظور تحریک هزینه های گردشگری، چندین شرکت در سانتا لوسیا اکنون پرداخت بیت کوین را می پذیرند. حدود 60 کسب و کار در ابتدا پرداخت های بیت کوین را می پذیرند.

هندوراس با هدف بهبود بخش گردشگری بیت کوین ولی را راه اندازی کرد

هندوراس اولین کشوری در آمریکای مرکزی است که دارای “دره بیت کوین” است، با کانون توریستی سانتا لوسیا که جامعه تجاری پذیرنده بیت کوین دارد. این شهر که حدود 35 مایل از تگوسیگالپا فاصله دارد، به مشاغل اجازه می دهد تا برای پرداخت ارزهای رمزنگاری شده دریافت کنند.

بر اساس گزارشی خبری از نشریه هندوراسی La Prensa، برخی از مردم محلی سانتا لوسیا، مانند مالک مرکز خرید سزار اندینو، پیش بینی می کنند که این برنامه فرصت های خرده فروشی را افزایش داده و افراد بیشتری را که می خواهند از این ارز استفاده کنند، جذب می کند. اندینو افزود:

پذیرش بیت کوین به ما این امکان را می دهد که بازار دیگری را باز کنیم و مشتریان بیشتری را به دست آوریم. ما باید جهانی شویم. ما نمی‌توانیم خود را از فناوری دور کنیم، و نمی‌توانیم زمانی که کشورهای دیگر این کار را انجام می‌دهند، عقب بمانیم.

سزار اندینو

هدف از این طرح جذب گردشگران بیشتر است. کشورهای دیگر مانند السالوادور از پذیرش ارزهای دیجیتال، جذب گردشگران و کارآفرینان سود برده‌اند. در ابتدا، 60 شرکت قادر به پذیرش ارزهای دیجیتال خواهند بود. علاوه بر این، قبل از اینکه در سراسر کشور و صنایع گسترش یابد، نحوه انجام این کار به آنها آموزش داده خواهد شد.

این ابتکار از روز پنجشنبه آغاز شد و به مشتریان مشاغل محلی اجازه داد با دلار ایالات متحده، لمپیرا هندوراس یا بیت کوین پرداخت کنند. دولت شهری سانتا لوسیا با صرافی ارزهای دیجیتال کوینکاکس، بلاک چین هندوراس و دانشگاه فناوری هندوراس برای ایجاد طرح بیت کوین ولی همکاری کرد.

Coinincaex تجهیزات و خدمات مورد نیاز برای پرداخت‌های رمزنگاری را فراهم می‌کند، در حالی که بلاک چین هندوراس آموزش کیف پول ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد. به نظر می رسد که دولت هندوراس مانند چندین کشور دیگر در این منطقه، در حال گرم شدن با ارزهای دیجیتال است.

به گفته لئوناردو پاگوادا، خالق گروه بلاک چین هندوراس، فروشندگان می توانند پرداخت های فوری را به ارز هندوراس انجام دهند. با این حال، این اولین بار نیست که هندوراس با ارزهای دیجیتال همکاری می کند.

به گزارش La Prensa، مشتریان می توانند با ارسال سکه ها به صرافی Coincaex، هزینه کالاها و خدمات را در بیت کوین پرداخت کنند. سپس صرافی فوراً ارزش بیت کوین در لمپیرا را برای تاجر ارسال می کند و به آنها کمک می کند تا از نوسانات قیمتی ضرر نکنند. در نتیجه، صاحبان مشاغل تحت این طرح BTC را به عنوان پرداخت دریافت نمی کنند.

پس از ضربه بزرگ در طول همه گیری COVID-19، کسب و کارها در این کشور ساحلی گرمسیری امیدوارند که دره بیت کوین جرقه ای دوباره برای هزینه های گردشگری ایجاد کند. براساس داده‌های Macrotrends، یک ردیاب اقتصاد جهانی، هندوراس در سال 2019 تقریباً 556 میلیون دلار درآمد گردشگری داشت و در سال 2020 بیش از 66 درصد کاهش یافت و به 189 میلیون دلار رسید.

آمریکای لاتین به یک خانواده پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال تبدیل می شود

هندوراس جدیدترین کشور آمریکای مرکزی است که برنامه ای را راه اندازی کرده است که به مردم اجازه می دهد از ارزهای دیجیتال برای پرداخت کالاها و خدمات استفاده کنند. کشورهای آمریکای مرکزی برای ارزیابی خطرات و مزایای آن، کریپتو را آزمایش کرده اند. در آوریل 2022، منطقه اقتصادی هندوراس بیت کوین را به عنوان یک ارز قانونی به رسمیت شناخت و امکان پرداخت مالیات به بیت کوین را فراهم کرد. همچنین به کسب و کارها اجازه داده است که اوراق قرضه بیت کوین منتشر کنند.

السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در سال 2021 پذیرفت و کمپین گسترده ای را برای آموزش به شهروندان خود در مورد کاربردهای آن راه اندازی کرد. ال زونته یک جاذبه توریستی ساحل بیت کوین مشابه دارد که از دسامبر 2020 باز است.

در گواتمالا، پروژه دریاچه بیت کوین در جاذبه های گردشگری اطراف دریاچه آتیتلان در کوه های سیرا مادره واقع شده است. سزار پیدراسانتا شهردار پاناژل که در این منطقه است، همچنین بیت کوین را با برق استخراج می کند که به گفته او در غیر این صورت از بین می رود و منبع درآمدی برای جامعه خود است.

صندوق بین المللی پول و بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) در مورد خطرات ارزهای دیجیتال هشدار داده اند. BIS اعلام کرد که ترس از کریپتو محقق شده است و سقوط اخیر بازار و سقوط TerraUSD را به عنوان مدرک ذکر کرد.

صندوق بین المللی پول در مورد استفاده جمهوری آفریقای مرکزی و السالوادور از بیت کوین به عنوان ارز قانونی ابراز نگرانی کرده است. ادعا شده است که به دلیل DeFi، بازارهای مالی در معرض خطر هستند و نیاز به تنظیم دارند.

گسترش بیت کوین نگرانی هایی را ایجاد کرده است که این نوع برنامه ها ممکن است به پولشویی و هرج و مرج مالی دامن بزنند و در عین حال شکاف دیجیتال را افزایش دهند زیرا مناطق فقیرتر ممکن است نتوانند به این فناوری دسترسی پیدا کنند.

زمستان کریپتوکارنسی منجر به کاهش گردشگران ارزهای دیجیتال در سراسر جهان شده است. علاوه بر این، افت قیمت منجر به فروش های بزرگی شده است که تأثیر نامطلوبی بر اقتصادهایی که به شدت به ارزهای دیجیتال وابسته هستند، داشته است. با این وجود، به نظر می رسد که همه چیز به سمت بهتر شدن تغییر می کند، بنابراین امکانات تازه ای را به وجود می آورد. تصمیم دولت هندوراس ممکن است علاقه دوباره به ارزهای دیجیتال را افزایش دهد.