منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • همه اینفلوئنسرهای کریپتو و بنیانگذاران پروژه Web3 افشا شدند؟

همه اینفلوئنسرهای کریپتو و بنیانگذاران پروژه Web3 افشا شدند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار ارزهای رمزپایه ممکن است به سمت سردترین لحظات پیش برود، زیرا درام، تنش و FUD های بیشتر در حال رشد هستند.

در یک رشته طولانی توییت، یک کاربر ناشناس توییتر ادعا کرد دریافت بیش از 100 گیگابایت پیام‌های تلگرامی از اینفلوئنسرهای معروف رمزارز که نقشه قالیچه، تجاوز جنسی، ترور بنیانگذاران پروژه و حتی کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران خرد را داشتند. Anon قصد دارد این اطلاعات را در دسته های مختلف در هفته های آینده در اختیار عموم قرار دهد.

یک آسیب‌پذیری در تلگرام به بهره‌برداران اجازه جاسوسی از اینفلوئنسرهای کریپتو را می‌دهد

آنون گفت که یکی از همکارانش سه سال پیش آسیب‌پذیری را در تلگرام کشف کرد که با سوءاستفاده از آن، آنها را قادر می‌سازد تا دعوتنامه‌ای را برای دسترسی به پیام‌های اخیر و نمای کلی صفحه هر گروه تلگرام از یک کاربر بدون نیاز به پیوستن به گروه، دوباره ایجاد کنند.

با چنین دسترسی، Anon شروع به نظارت بر چندین تأثیرگذار و سرمایه‌گذار رمزنگاری کرد، از اکتبر 2019 تا مه 2022. Anon ادعا کرد که اسکریپتی نوشته است که همه پیام‌ها را دانلود کرده یا افراد را در یک سرور خصوصی هدف قرار داده است. به دلیل پیام‌های بسیار زیاد، آنون برای جاسوسی از شخصیت‌ها و معامله‌گران محبوب منتخب از سمت خود کناره‌گیری کرد.

آنون اعتراف کرد که از برخی از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط اینفلوئنسرها و سرمایه گذاران رمزنگاری سود برده است، اما فاش کرد که این افراد همچنین از طریق کلاهبرداری و قالیبافی، موفقیت مالی و اجتماعی به دست آورده اند.

با وجود اینکه هیچ روشی برای تعامل با آنها نداشتم احساس می کردم بخشی از آن هستم. با این حال، همانطور که آنها ثروتمند شدند، من هم ثروتمند شدم. من خودم را در گروه های VC زیادی قرار دادم و به زودی کل حلقه دوستانم و کسانی که با آنها صحبت کردم یکی شدند.

آنون

کریپتو ممکن است تا حد نابودی سقوط کند

حجم پیام های تلگرامی جمع آوری شده در مجموع 137.21 گیگابایت است. طبق توییت‌ها، گزیده‌ها در هفته‌های آینده در چند دسته منتشر خواهند شد.

در 15 و 30 ژوئن، Anon قصد دارد گزیده‌ای از پیام‌های اینفلوئنسرهای رمزنگاری را با 800 فالوور به بیش از 1 میلیون فالوور منتشر کند که نژادپرستی، همجنس‌گرا هراسی، زنا، و تجاوز جنسی به افراد و اعضای عمومی در جوامع رمزنگاری را منتقل می‌کند. همچنین اینفلوئنسرهای برتر رمزنگاری در توییتر را در معرض کلاهبرداری و کلاهبرداری بین دسامبر 2019 تا فوریه 2022، از جمله کسانی که در کشتن و سرقت ارزهای دیجیتال از افراد دخیل هستند، افشا خواهد کرد.

توییت‌ها ادعا می‌کردند که سازندگان پروژه‌های دارای سکه در 200 سرمایه برتر بازار، از پروژه‌های کشاورزی بازده گرفته تا استیبل‌کوین‌ها، پلتفرم‌های خود را برای جمع‌آوری سرمایه از کاربران طراحی کرده‌اند و بسیاری از اینفلوئنسرها وسواس عجیبی نسبت به زنا و دادن میلیون‌ها دلار به دوست دختر سابق خود داشتند. دلار برای برگرداندن آنها.

کل فایل و رمز عبور در تاریخ 7 جولای در یک کیف پول رمزنگاری مشخص شده برای عموم منتشر می شود.

اما، چقدر درست است؟

صحت ادعاهای مطرح شده در توییت ها هنوز تایید نشده است و ممکن است صحت نداشته باشد. با این حال، اگر در نهایت ثابت شود که واقعیت دارد، چنین اطلاعاتی می توانند وحشت و ویرانی را در بازار ارزهای دیجیتال از بین ببرند.

انگیزه افشای چنین اطلاعاتی در سطح سطحی منتقل شد. آنون فاش کرد که “بر اثر یک بیماری می میرد” و می خواهد قبل از رفتنش پاک شود، علیرغم اینکه کاملاً آگاه است که سردرگمی، غم و اندوه، خشم و ناامیدی وجود خواهد داشت. من شیفته این هستم که ببینم بعد چه اتفاقی می‌افتد، اما به بقیه اجازه می‌دهم تصمیم بگیرند که چگونه به جلو بروند.»

در همین حال، گمانه‌زنی‌های متفاوتی وجود دارد مبنی بر اینکه این فایل‌ها احتمالاً تله‌ای برای کاربران ارزهای دیجیتال هستند. تلگرام در پاسخ به این توسعه، به The Block گفت: «این پست تمام نشانه‌های فریبکاری را دارد و احتمالاً باعث می‌شود افراد ساده لوح بارگیری کنند که کلیدهای خصوصی شما را می‌دزدد».