منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • همه آنچه باید در مورد کاردانو هارد فورک، واسیل بدانید.

همه آنچه باید در مورد کاردانو هارد فورک، واسیل بدانید.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تعداد بسیار کمی از پلتفرم های رمزنگاری ارزش رشد تصاعدی در آینده نزدیک را دارند. در میان آنها، Cardano به عنوان اتریوم بعدی بلاک چین Crypto در نظر گرفته می شود. اغلب با بهترین ارزهای دیجیتال مقایسه می شود. اکنون در رتبه بندی CoinMarket Cap بر اساس ارزش بازار در جایگاه هشتم قرار دارد. کاردانو بیش از 15 میلیارد دلار سرمایه دارد.

کاردانو یک بلاک چین همتا به همتا است که توسط چارلز هاسکینسون (همچنین یکی از بنیانگذاران اتریوم) آن را در سال 2015 تأسیس کرد. هدف اصلی این بلاک چین غلبه بر مشکلات اصلی است که اکثر بلاک چین های دیگر با آن مواجه هستند، یعنی مقیاس پذیری، قابلیت همکاری، و منظم بودن چارلز هاسکینسون اعلام کرد که قرار است هفته آینده بلاک چین کاردانو را با نام Vasil Hard Fork Upgrade ارتقا دهند.

ارتقاء هارد فورک واسیل چیست؟

این ارتقا به نام یکی از اعضای جامعه، Vasil St. Dabov، که سال گذشته درگذشت، نامگذاری شده است. این بخشی از سومین چرخه توسعه کاردانو است که هدف آن موثرتر و سازنده تر کردن بلاک چین است. این ارتقا در ابتدا برای ژوئن یا جولای برنامه ریزی شده بود اما به دلیل برخی مشکلات فنی به موقع نصب نشد.

هارد فورک Vasil ارتقایی است که سیستم را به طور کامل به سطح جدیدی منحرف می کند. ماینرها باید خود را با این شرایط وفق دهند. با این حال، اکثر خردسالان اتریوم تصمیم گرفتند در نسخه قدیمی بلاک چین باقی بمانند.

این ارتقاء تأثیر فوق العاده ای بر بلاک چین کاردانو خواهد داشت. این برای بهبود ظرفیت شبکه طراحی شده است، هزینه تراکنش را ارزان تر و سرعت بالاتر را افزایش می دهد. علاوه بر این، قیمت سکه های Cardano (ADA) را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

تاثیر ارتقاء جدید

همانطور که در بالا ذکر شد، ارتقاء هارد فورک Vasil بر ساختار کلی بلاک چین کاردانو تأثیر خواهد گذاشت. این مهم ترین و گسترده ترین ارتقا تا به امروز برای این بلاک چین است. در ادامه برخی از تغییرات اصلی که Vasil Hard Fork Upgrade در بلاک چین کاردانو ایجاد خواهد کرد، آورده شده است.

کارمزد ارزان تر

پس از ارتقا، فضای بیشتری به بلاک چین اضافه می شود که باعث افزایش اندازه کلی بلاک می شود. در نتیجه، بلوک حجم عظیمی از داده ها را به راحتی ذخیره می کند، که گامی عالی به سمت توسعه است.

هنگامی که اندازه بلوک افزایش می یابد، هر تراکنش بسیار کوچکتر به نظر می رسد و از این رو کارمزد آن نیز کوچکتر می شود. به گفته بنیاد کاردانو، کارمزد تراکنش در بلاک چین 0.16 دلار است که بسیار کمتر از هر بلاک چین دیگری است.

با این حال، آنها مطمئن هستند که با ارتقاء هارد فورک واسیل، کارمزد تراکنش بسیار ارزان‌تر خواهد بود.

سرعت

سرعت مسئله دیگری است که بسیاری از بلاک چین های رمزنگاری با آن مواجه هستند. بلاک چینی که بر این مشکل غلبه کند، در نهایت از بقیه پیشی خواهد گرفت. هرچه سرعت تراکنش بیشتر باشد، بلاک چین بهتر خواهد بود. زیرا در هر ثانیه تراکنش‌های بیشتری روی بلاک چین انجام می‌شود و ترافیک روی بلاک چین کاهش می‌یابد.

با ارتقاء هارد فورک Vasil، سرعت تراکنش بلاک چین افزایش می یابد. سرعت فعلی 20 ثانیه در ثانیه است که پس از ارتقاء هارد فورک Vasil سریعتر خواهد بود. بهینه سازی بلاک چین توسط بلاک چین کاردانو یک گام انقلابی در نظر گرفته می شود.

قیمت

آیا قیمت ADA افزایش می یابد؟ پاسخ بله است. اما چقدر؟ برای پاسخ دادن کمی زود است. به این دلیل که با سه ارتقای دیگر در این بلاک چین، بازار صعودی بود و قیمت به میزان قابل توجهی افزایش یافت. با این حال، این اولین ارتقایی است که در بازار نزولی اتفاق می افتد. قیمت قطعاً در حال افزایش است همانطور که شاهد افزایش آن در هنگام اعلام ارتقاء بودیم.

تا زمان نوشتن، قیمت فعلی ADA 0.46 دلار است که در نمودار 24 ساعته 4.3 درصد بالاتر است. انتظار می‌رود که با نزدیک‌تر شدن و نزدیک‌تر شدن ارتقا، این میزان بیشتر و بیشتر شود.

روز موعود

همانطور که در بالا ذکر شد، برای ژوئن یا جولای برنامه ریزی شده بود، اما اکنون آنها آن را در سپتامبر انجام می دهند. تاریخ مورد انتظار ارتقاء هارد فورک Vasil 22 سپتامبر است که به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

افکار نهایی

بلاک چین کاردانو یکی از برترین ها در بازار است. هر گونه پیشرفت قابل توجهی در این زمینه منجر به بهبود در بازار کلی ارزهای دیجیتال می شود. این ارتقاء یک خبر خوب برای سرمایه گذاران در چنین بازار نزولی است. انتظار می‌رود که کاردانو با ارتقاء هارد فورک Vasil، 4 موقعیت برتر خود را دوباره به دست آورد.