منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هلندی: دانشگاه ماستریخت دو برابر باج BTC پرداخت شده در سال 2019 را بازیابی می کند

هلندی: دانشگاه ماستریخت دو برابر باج BTC پرداخت شده در سال 2019 را بازیابی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دانشگاه ماستریخت (UM) پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین (BTC) به ارزش تقریباً نیم میلیون یورو بازگردد. این به دنبال حل موفقیت‌آمیز حمله بدنام باج‌افزار در دسامبر 2019 است. دانشگاه هلند در این شرایط به عنوان برنده ظاهر شده است.

UM در سال 2019 قربانی یک حمله باج‌افزاری شد که تمام داده‌های تحقیقاتی، ایمیل‌ها و منابع کتابخانه‌اش را مسدود کرد. هکرها برای رامسون دویست هزار یورو بیت کوین طلب کردند. این موسسه تصمیم گرفت به جای خطر از دست دادن مطالب مهم تحقیقاتی، باج را بپردازد.

سرویس دادستان عمومی هلند (DDPS) یکی از کیف پول‌های ارز دیجیتال مربوط به هک در سال 2020 را در اوکراین ردیابی کرد. آن‌ها سپس پول‌های موجود در حساب مرتبط را که در زمان کشف آن‌ها فقط 40000 یورو ارزش داشت، مسدود کردند. طی دو سال بعد، DPPS با موفقیت محتویات حساب را بازیابی کرد. این بازیابی تقریباً یک پنجم بیت کوین های سرقت شده را شامل می شود.

سال 2021 شاهد رشد صعودی بود که باعث افزایش قیمت برجسته ترین ارزهای دیجیتال شد. بدین ترتیب ارزش بخشی از باج کشف شده توسط پلیس به 500 هزار یورو رسیده است. این معامله بیش از دو برابر مبلغی است که دانشگاه دو سال و نیم پیش پرداخت کرده بود.

ماستریخت صدمات جبران ناپذیری را متحمل شد

علیرغم سود مالی، دانشگاه هنوز هم سال ها پس از حمله خسارات خود را می شمارد. UM در بیانیه ای رسمی اعلام کرده است که نمی تواند آسیب های ناشی از هکرها را جبران کند.

این موسسه در پستی در وبلاگ رسمی دانشگاه اعلام کرد:

دادستان عمومی هلند حدود 500000 یورو ارز دیجیتال را کشف و ضبط کرد. آنها احتمالاً از این پول به UM استفاده می کنند. این رقم خوبی است، می‌توانیم از آن به نفع دانشجویان نیازمند استفاده کنیم، اما هنوز برای جبران خسارات وارده به دانشگاه کافی نیست.

وبلاگ دانشگاه

در حال حاضر وجوه توقیف شده در اختیار DPPS است و اقدام قانونی آنها را به موسسه منتقل می کند. هیئت اجرایی دانشگاه نحوه استفاده از این پول را جمع بندی کرده است. آنها توصیه کردند که صندوق بازیابی شده باید برای کمک به دانش آموزانی که نیاز به کمک مالی دارند، اختصاص یابد.

مصادره وجوه رمزنگاری شده توسط ایالت بر اهمیت سیستم دفتر کل عمومی تاکید می کند. دفتر کل عمومی به بیت کوین و رمزارزهای غیرمتمرکز به طور کلی اجازه می دهد تا برای بررسی عمومی باز باشند.

مخالفان گاهی اوقات رمزارزها را به عنوان یک سیستم مخفی و ناشناس توصیف می کنند که از مجرمان حمایت می کند. با این حال، یافته‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد که کمتر از یک درصد از ارزهای دیجیتال در حال گردش غیرقانونی است.

حتی می توان رمزارزهای آلوده به باج افزار را ردیابی کرد تا مالکان آن ها را بازپس گیرند. به عنوان مثال، پلیس در ایالات متحده توانست 2.3 میلیون دلار رمزنگاری را که به عنوان پرداخت باج خط لوله استعماری نگهداری می شد، بازیابی کند.

مقابله با تهدیدات فزاینده باج افزارهای رمزنگاری شده

نگرانی در مورد استفاده از ارز دیجیتال به عنوان وسیله ای برای پرداخت باج افزار وجود دارد.

امروز، 7 ژوئن، کمیته امنیت داخلی و امور دولتی سنا جلسه استماع در مورد کریپتو برگزار خواهد کرد. در این جلسه مشترک در مورد خطر فزاینده کریپتوها به عنوان ابزاری برای تامین مالی حملات باج افزار و پرداخت باج صحبت خواهد شد. شاهدان بخش خصوصی که در این موضوعات متخصص هستند در جلسه استماع شهادت خواهند داد.

رئیس کمیته، سناتور گری پیترز، گزارش جدیدی را در 2 ژوئن منتشر کرد. این اطلاعات شامل یافته‌های تحقیق او درباره نقش رمزارزها در مجرمان سایبری بود. گری ثابت کرد که ارزهای رمزپایه مهم‌ترین عامل ایجاد جرایم سایبری هستند. آنها گزارش جدید را چند روز قبل از جلسه امروز منتشر کردند.

طبق تحقیقات، دولت فدرال از حملات باج افزار آگاه است. علاوه بر این، آنها همچنین نقش کریپتوها را به عنوان پرداخت باج در این حملات می دانند.

این گزارش «یک مشارکت خصوصی و دولتی برای بررسی اقتصاد باج‌افزار» را پیشنهاد می‌کند. جلسه امروز می تواند این مشارکت را تقویت کند و راه های بیشتری برای به دست آوردن داده ها را بررسی کند.

این کمیته معتقد است که افشای کامل رمزارزها ضروری است. هر کسی که در حال تراکنش ارزهای دیجیتال است، باید دلیل انتقال آنها را به عنوان یک تعهد فاش کند.