منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هرمس قرار است محاکمه نقض علامت تجاری را آغاز کند

هرمس قرار است محاکمه نقض علامت تجاری را آغاز کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

هرمس قرار است پرونده خود را در دادگاه علیه هنرمند دیجیتال میسون روچیلد به دلیل ادعاهای نقض علامت تجاری مطرح کند. به گفته چندین منبع در این پرونده، هر دو طرف امروز در دادگاه منهتن حضور داشتند. این برند معروف به دلیل دیجیتالی کردن، تبلیغ و فروش MetaBirkins به عنوان یک NFT، اتهامات نقض علامت تجاری را به روچیلد وارد کرد. در ابتدا، روچیلد اشاره کرد که کیف های Birkin ساخت هرمس بر این پروژه تأثیر گذاشته است.

هرمس می گوید روچیلد علامت تجاری آنها را نقض کرده است

این شکایت سال گذشته پس از آن آغاز شد که روچیلد به هشدارهای گروه محصولات لوکس پایبند نبود و تولید و توزیع مجموعه NFT را متوقف کرد. در جزئیات به‌دست‌آمده از اسناد دادگاه، هرمس استدلال کرد که روچیلد این پروژه را ایجاد کرد تا به نظر برسد که تأییدیه‌ای از شرکت دریافت کرده است.

با این حال، این شرکت خاطرنشان کرد که آنها مطلع نشده اند و چنین پروژه هایی را علامت گذاری نکرده اند. در همین حال، جزئیات اسناد دادگاه ادعا می کند که روچیلد معتقد است که او با این طرح در سمت راست خود قرار دارد. این به این دلیل است که او احساس می کند که خلقت و پروژه او تحت اولین اصلاحیه حق محافظت می شود. علاوه بر این، او در صفحه توییتر خود اشاره کرد که او و هر خالق دیگری می توانند هنری را که می خواهند خلق کنند انتخاب کنند.

برندها همچنان به سرکوب پروژه های NFT ادامه می دهند

وکلا و کارشناسان حقوقی که در زمینه مالکیت معنوی آموزش دیده اند، تا به امروز یکی دو نکته در مورد این پرونده اظهار نظر کرده اند. یکی از نکات برجسته این است که این مورد در نهایت می تواند نحوه ایجاد چیزها در بخش NFT را شکل دهد. در پست اخیر، یک کارشناس حقوقی اشاره کرد که می تواند نقطه عطف شدیدی برای جامعه Web3 باشد. با این حال، هنوز سوالاتی در مورد اینکه آیا مقامات می توانند علائم تجاری به دست آمده در دنیای واقعی را در دنیای دیجیتال اعمال کنند، وجود دارد. جهان به دنبال این مورد خواهد بود، هنوز هم کمی امید به دنیای دیجیتال از طریق اولین اصلاحیه حقوق وجود دارد.

وکیل دیگری نیز اشاره کرد که اگرچه پرونده جدی است، اما فکر نمی‌کند در درازمدت روی چیزها تأثیر بگذارد. در همین حال، برندها در چند سال گذشته هنرمندان دیجیتال را به دلیل نقض علائم تجاری خود فراخوانده اند. سال گذشته، نایک علیه یک شرکت دیجیتال به دلیل فروش مجدد کفش های ورزشی خود به عنوان NFT شکایت کرد. بعداً در همان سال، پس از اینکه یک خالق NFT قصد داشت برخی از صحنه های خصوصی فیلم هایش را به عنوان NFT به حراج بگذارد، یک تهیه کننده فیلم نیز درگیر دعوی قضایی شد.