منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نوع جدید مجموعه های NFT: هنر زمینی Metaverse Land-based

نوع جدید مجموعه های NFT: هنر زمینی Metaverse Land-based

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

توکن های غیرقابل انعطاف (NFT) نوع جدیدی از دارایی های دیجیتالی هستند که می توانند به عنوان کلکسیونی مورد استفاده قرار گیرند. آنها در اصل شبیه دارایی های دیجیتالی هستند ، با کمیابی قابل اثبات.

یکی از اولین موارد استفاده معروف برای NFT ها CryptoKitties بود که به کاربران امکان خرید ، فروش و تجارت بچه گربه های دیجیتال را می داد. امروزه صدها پروژه مختلف با استفاده از NFT برای ساخت برنامه های پیچیده تر وجود دارد. به عنوان مثال: Next Earth به شما امکان می دهد ماکت های دیجیتال زمین را در یک نسخه بلاک چین از زمین خرید و فروش کنید.

NFT Pixel Art

Next Earth همچنین در حال ساختن یک سازنده هنر پیکسل metaverse است به طوری که هرکسی می تواند به راحتی صحنه ها و هنرهای خود را بر روی یک ماکت دیجیتالی از دنیای ما ایجاد کند.

برای شروع طراحی فضاها در داخل سازنده ، به هیچ گونه برنامه نویسی – یا حتی یک ابزار تخصصی مدل سازی سه بعدی – نیاز ندارید. هنر پیکسل در بلاک چین یک مورد کاملاً جدید NFT است ، که در حال حاضر اولین ساخته های آن را مشاهده می کند.

هنر پیکسل چیست؟    

همه ما قبلاً هنر پیکسل را دیده ایم. این سبک یکپارچهسازی با سیستمعامل گرافیک 8 بیتی است که ما در بازیهای ویدیویی قدیمی ، رایانه ها و تلویزیونها با آن بزرگ شدیم. در حالی که در سال های اخیر کمی گذرا شده است ، زیبایی هنری پیکسلی هنوز هم امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین چرا از این پیکسل های کلاسیک برای ایجاد هنر مجازی استفاده نمی کنید؟

برخی از کاربردها برای هنر زمینی متاورس چیست؟

این دارایی دیجیتالی جدید ، با هنر پیکسل در بلاک چین ، برنامه های کاربردی جدید و هیجان انگیزی را در صنایع مختلف اعم از بازی ، فیلم ، توسعه املاک ، امور مالی ، تجارت هنری زیبا و موارد دیگر فعال می کند. در اینجا فقط چند نمونه ذکر شده است:

  1. توسعه دهندگان املاک می توانند املاک NFT را معرفی کنند
  2. استودیوهای فیلمسازی می توانند مجموعه های مجازی برای تولیدات سینمایی بسازند
  3. هنرمندان می توانند چاپ محدودی از آثار هنری خود را بفروشند
  4. سرمایه گذاران می توانند روی آثار هنری منحصر به فردی که توسط افراد با استعداد در سراسر جهان ایجاد شده سرمایه گذاری کنند
  5. مجموعه داران می توانند آثار هنری چاپ شده محدودی را که توسط هنرمندان مشهور خلق شده است خریداری کنند

در حالی که NFT های معمولی اغلب به صورت برنامه نویسی تولید می شوند ، مانند انواع CryptoKitties ، NFT های هنرهای زمینی دارای عنصر هنری و خلاق ذاتی هستند. این بدان معناست که هر قطعه هنر زمینی منحصر به فرد است و هیچ دو قطعه شبیه به هم نیست.

یکی از برنامه های کاربردی که بسیار هیجان انگیز است استفاده از این NFT ها برای حمایت از عوامل محیطی است. به عنوان مثال ، یک توسعه دهنده می تواند یک کپی دیجیتال از دیواره بزرگ مرجانی برای گردشگری مجازی ایجاد کند یا توسعه دهنده دیگری می تواند یک اثر هنری در اطراف Great Pacific Garbage Patch ایجاد کند ، که درآمد آن می تواند به امور خیریه اختصاص یابد.

با پیکسل های رنگی ، حتی می توان انواع مختلف آلودگی های پلاستیکی مانند ریزپلاستیک ها یا تکه های بزرگتر بقایا مانند بطری و کیسه را نشان داد. از این موارد می توان برای افزایش آگاهی در مورد مسائل مختلف از جمله پاکسازی ساحل یا حتی کمک مستقیم به خیریه ها استفاده کرد.

وقتی صحبت از خیریه های زیست محیطی می شود ، امکانات با هنر زمینی متاورس بی پایان است.

این برای دنیای هنر چه معنایی دارد؟

برای شروع ، این بدان معناست که بازار این آثار هنری مجازی وجود خواهد داشت. با معرفی NFT ها ، ما دیدیم که محتوای دیجیتالی چقدر می تواند ارزشمند باشد. مردم مایلند برای محتواهای دیجیتالی منحصر به فرد ، بالاترین مبلغ را بپردازند زیرا می دانند که محتوای آن به طرز قابل ملاحظه ای کمیاب است. منطقی است که فرض کنیم که همین اصل کمیابی برای آثار هنری پیکسل های زمینی نیز صدق می کند.

مهمتر از همه ، این آثار هنری پیکسل های مبتنی بر زمین به عنوان دارایی های غیرقابل تعویض در بلاک چین (NFT های زمین هنری) نشانه گذاری می شوند. این باعث می شود آنها به ندرت کمیاب و منحصر به فرد از هنرهای دیجیتال باشند.

علاوه بر این ، از آنجا که هر قطعه زمین متعلق به خالق آن است ، این طبقه دارایی جدید به هنرمندان کنترل بیشتری بر کار خود و نحوه ارائه آن می دهد. همچنین ، از آنجا که هر قطعه از آثار هنری مجازی متعلق به خالق آن است ، هیچ کس دیگری نمی تواند بدون اجازه صاحب اثر هنری را از صحنه تغییر داده یا حذف کند.

در نهایت ، فضای رمزنگاری فوق العاده سریع حرکت می کند و یافتن زودهنگام این فرصت ها نادر است. برای کسانی که با این نوع جدید موارد استفاده از NFT روبرو شده اند ، هرچه زودتر فرصتی داغ پیدا کرده اند.