منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نوسانات کریپتو – آیا این پایان کریپتو است؟

نوسانات کریپتو – آیا این پایان کریپتو است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

پس از سقوط استیبل کوین Terra/Luna و با توجه به نگرانی‌های مداوم مبنی بر اینکه فاجعه‌های بیشتری در راه است، سرمایه‌گذاران وحشت‌زده فرار می‌کنند و بازار کریپتو را به سقوط آزاد می‌کشاند. با این حال، برخی از مردم همچنان به روزهای روشن تر ایمان دارند و ایمان دارند.

حتی اگر رفتار قیمت‌گذاری گذشته نتواند نتایج آینده را پیش‌بینی کند، بدون شک یک نشانگر است زیرا الگوها تمایل به تکرار دارند. از زمان شروع بازارهای مالی، بهترین معامله‌گران از تحلیل تکنیکال استفاده کرده‌اند و اکنون داده‌های قیمت کافی برای بیت‌کوین وجود دارد.

پس از تحولات قابل توجه ناشی از Luna Terra و بیت کوین به 25 هزار دلار، ادعاهای گمانه زنی مبنی بر اینکه بیت کوین در نهایت به صفر می رسد، آلت کوین ها کلاهبرداری هستند و بازار کاملاً خالی از نقدینگی است که به صورت آنلاین در گردش است.

آینده Crypto

با فرار سرمایه گذاران از دارایی های پرخطرتر در میان عدم قطعیت اقتصاد کلان، قیمت بیت کوین در روز پنجشنبه به کمتر از 21000 دلار رسید. افزایش تورم، متزلزل شدن بازار سهام، افزایش نرخ بهره و نگرانی در مورد رکود تنها تعدادی از مسائلی هستند که باعث ناراحتی اقتصادی قابل توجهی می شوند.

در ماه‌های اخیر، بازار ارزهای دیجیتال از نزدیک بازار سهام را دنبال کرده است که آن را بیشتر با متغیرهای مؤثر بر اقتصاد جهان درگیر کرده است.

پرابهدیپ سینگ، یک پرشور سرمایه گذار از روزهای اولیه بیت کوین، این امواج بازار را مشاهده کرده است. او ادعا می کند که ترس به طور دوره ای بازار را تسخیر می کند. سرمایه گذاران نهادی با تفکر اساسی، موقعیت خود را تغییر نمی دهند. بازار در نتیجه ترسی که سرمایه گذاران عادی تجربه می کنند حرکت می کند.

از زمان رسیدن به اوج 69000 دلار آمریکا در نوامبر سال گذشته، بیت کوین بیش از 70 درصد سقوط کرده است. همچنین در چندین شرکت معروف ارزهای رمزنگاری شده از جمله Coinbase و Crypto.com، مشاغل متعددی به دلیل نوسانات و افزایش نرخ که جریان وجوه ارزان را به سمت سرمایه گذاری های ناامن محدود می کند، کاهش داده است.

کارشناسان رمزارز همیشه خاطرنشان کرده اند که این صنعت نمی تواند به سرعت ناپدید شود. علاوه بر این، به سرمایه گذاران توصیه شده است که قبل از سرمایه گذاری، تحقیق در مورد پروژه ها یا ارزهایی را که می خواهند روی آنها سرمایه گذاری کنند، شروع کنند.

واضح است که سال 2022 سالی نیست که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به آن امیدوار بودند. علاوه بر این، احتمال زیادی وجود دارد که قیمت بیت کوین در سال 2022 به 100000 دلار نرسد. با این حال، بازارهای ارزهای دیجیتال به طور همزمان کاملاً غیرقابل پیش بینی و بسیار نوسان هستند.

نمودارها از این جهت شبیه خطوط زندگی هستند که هرگز به یک جهت اشاره نمی کنند. همیشه فراز و نشیب وجود خواهد داشت. آنهایی که بخشی از تصویر گسترده تر هستند، باقی خواهند ماند، در حالی که دیگران احساس گم شدن را ترک خواهند کرد.