منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نقش Water150 در پیوند دادن روندهای کلان بین فضای سنتی و رمزنگاری

نقش Water150 در پیوند دادن روندهای کلان بین فضای سنتی و رمزنگاری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

فناوری بلاک چین در دهه گذشته راه درازی را پیموده است، به تدریج در دهه گذشته تکامل یافته و بخش‌های مختلف را تحت تأثیر قرار داده تا به چیزی بیش از یک ذخیره‌کننده ارزش تبدیل شود. فناوری دفتر کل غیرمتمرکز، قرارداد هوشمند و اتوماسیون، و توکن‌سازی – این ویژگی‌های اصلی، بلاک چین را به پیشنهادی جذاب برای سیستم‌های آینده‌نگر تبدیل می‌کند.

محبوب ترین مورد استفاده از آن به عنوان وسیله ای برای پرداخت های فرامرزی و تسویه حساب است. پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2030 ارزش آن به 1.5 میلیارد دلار برسد که میانگین آن 85.9 درصد در سال است. 60 درصد از CIOها از سال 2020 فناوری بلاک چین را ادغام می کنند و 55 درصد از برنامه های کاربردی مراقبت های بهداشتی تا سال 2025 این فناوری را در سیستم های خود به کار خواهند برد.

رشد این صنعت زمانی به چشم می خورد که در نظر بگیریم که تنها 2.8 درصد از جمعیت جهان از فناوری بلاک چین استفاده می کنند. یکی از بخش هایی که باید به طور جدی یکپارچه سازی بلاک چین را در نظر بگیرد، سیستم تامین آب جهانی است.

تامین آب جهانی

آب اساس همه زندگی است. بدن انسان 60-80 درصد آب است. یک فرد متوسط ​​برای زنده ماندن به حداقل دو (2) لیتر آب آشامیدنی تمیز روزانه نیاز دارد. آب حدود 70 درصد از سطح زمین را پوشانده است. با این حال، آب آشامیدنی تنها 3 درصد از حجم کل را تشکیل می دهد که دو سوم حجم آن در یخچال های طبیعی محدود شده است. این نشان می دهد که انسان تنها به 1 درصد از آب روی زمین دسترسی دارد و بیشتر منابع زیرزمینی است.

مصرف آب به میزان قابل توجهی با نرخی در حدود 1 درصد در سال در دهه های گذشته افزایش یافته است. بیش از 30 درصد از بزرگترین سیستم های آب زیرزمینی جهان در حال حاضر در مضیقه هستند. این وضعیت رو به وخامت به دلیل الگوی جهانی رشد جمعیت، توسعه اقتصادی و تغییر الگوی مصرف است که باعث شده تقاضای جهانی آب در طی 100 سال 600 درصد افزایش یابد.

این افزایش تقاضا منجر به چالش های بیشتری در مورد دسترسی به آب آشامیدنی تمیز شده است. از هر چهار نفر یک نفر در سال 2020 به خدمات آب آشامیدنی سالم دسترسی نداشتند. گزارش های علمی همچنین پیش بینی می کنند که تقریباً 6 میلیارد نفر از جمعیت پیش بینی شده 9.4 تا 10.2 میلیارد نفر تا سال 2050 با کمبود آب پاک مواجه خواهند شد.

مصرف بیش از حد آب، محدودیت‌های دسترسی جغرافیایی، رو به زوال زیرساخت‌ها و آلودگی نیز بر عرضه آب آشامیدنی پاک تأثیر منفی می‌گذارد. اینها برخی از عواملی هستند که به مشکل رو به رشد دسترسی به آب آشامیدنی پاک در سطح جهان کمک می کنند.

روند افزایش تقاضا و مصرف آب، همراه با مدیریت ضعیف منابع، نشان می دهد که این مشکل در آینده تا زمانی که به یک وضعیت اضطراری جهانی تبدیل شود، ادامه خواهد داشت.

تلاش های جهانی برای حفظ اکوسیستم های جهانی آب

آب آشامیدنی طبیعی و تمیز در چرخه آب طبیعی تولید می شود. آب از لایه های خاک، شن و ماسه عبور می کند تا به عنوان آب آشامیدنی تمیز به مخازن آب ختم شود. حفظ و محافظت از این فرآیند طبیعی برای زندگی بسیار مهم است.

اگرچه پیشرفت‌های تکنولوژیکی گزینه‌های بیشتری را برای تولید آب آشامیدنی مصنوعی فراهم کرده است، این فرآیندها انرژی‌بر هستند و به طور قابل‌توجهی بر سایر فرآیندهای طبیعی تأثیر می‌گذارند. این فرآیند با توجه به کیفیت و کمیت آب تولید شده در مقایسه با چرخه آب طبیعی کمتر مطلوب می شود. این فرآیند فقط در جاهایی منطقی است که نبود آب طبیعی آن را به یک ضرورت تبدیل می کند.

از دیدگاه انرژی آگاهانه، مقرون به صرفه بودن و دسترسی، اکثر مردم نمی توانند از سیستم تصفیه آب رایگان طبیعت که آب آشامیدنی تمیز را از طریق چرخه آب طبیعی فراهم می کند، استفاده نکنند.

توکن W150 – استفاده از توکن سازی برای استفاده از قراردادهای DLT و هوشمند

اکوسیستم های مبتنی بر بلاک چین دارای تمایزات خاصی هستند که آنها را کارآمد و گزینه ای محبوب برای بهبود بسیاری از بخش های سنتی می کند. پروژه Water150 از a مجموعه ای منحصر به فرد از معیارها، قوانین، مقررات و انگیزه ها برای استفاده از اتوماسیون و سیستم های دفتر غیرمتمرکز در یک اکوسیستم نوآورانه در اطراف منابع آب طبیعی.

کل اکوسیستم حول محور توکن W150، ارز دیجیتال بومی پروژه Water150 و تسهیل کننده اکوسیستم آبی مبتنی بر بلاک چین، می چرخد.

توکن سازی در DLT

مخفف “DLT” مخفف “فناوری دفتر کل توزیع شده” است. اغلب برای اشاره به “بلاک چین” استفاده می شود، حتی اگر تنها یک جنبه از بلاک چین باشد. DLT در هسته خود شفافیت و عدم اعتماد را در یک سیستم ترویج می کند زیرا هر کاربر می تواند سوابق تراکنش و سایر داده های ضروری را تأیید کند.

این اعتماد “جاسازی شده” تمرکززدایی سیستم هایی را تسهیل می کند که در غیر این صورت به بازیگران مرکزی، مقامات یا واسطه ها وابسته بودند. در وضعیت فعلی آن، ما در میانه قدرت گرفتن منابع آب در سراسر جهان هستیم.

پروژه Water150 با هدف ایجاد اختلال در این روند و در عین حال تضمین شفافیت است. از این رو، هیچ فرد یا گروهی اطلاعات مربوط به عرضه و قیمت آب را کنترل نمی کند. هر توکن W150 بدون در نظر گرفتن شرایط بازار کریپتو – بازار گاو یا خرسی، برچسب خود را به یک لیتر آب اختصاص داده شده در سال حفظ می کند.

علاوه بر این، بلاک چین امکان نمایش و تجارت کالاهای فیزیکی یا مجازی را به عنوان دارایی های دیجیتال به نام «توکن» می دهد. بازارهای تجارت مایع را در دسترس همه قرار می دهد، بازاری که قبلاً در مورد منابع آب آشامیدنی به عنوان یک منبع در دسترس نبود. هدف از مراحل استخراج توکن استراتژیک و توکنومیک صدا این پروژه جلوگیری از تورم کنترل نشده و همگامی با برنامه سه ساله آن برای پوشش کامل است، جایی که 1 واحد توکن W150 نشان دهنده 1 لیتر آب در یک میخ 1:1 است.

دارندگان توکن اولیه به طور بالقوه می توانند بازدهی نمایی از سرمایه گذاری اولیه خود برای حمایت از اکوسیستم Water150 تا زمانی که توکن به توکن 1:1 برای پوشش آب برسد، به دست آورند. در ازای فیات یا کریپتو، آن‌ها همچنین می‌توانند توکن‌های اضافی یا استفاده‌نشده سالانه خود را به کاربران خصوصی و دولت‌های مرکزی که نیاز مبرم به آب آشامیدنی تمیز دارند، بفروشند.

توکن سازی در قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند به عنوان “قراردادهای خودکار و قابل اجرا” تعریف شده اند که می توانند توسط رایانه ها خوانده و اجرا شوند. آنها فرآیندهای محاسباتی هستند که در صورت برآورده شدن شرایط از پیش تعریف شده به طور خودکار راه اندازی می شوند.

در مورد اکوسیستم Water150، قراردادهای هوشمند می توانند بر تعاملات بین شرکت کنندگان در اکوسیستم حاکم باشند. این محدوده تعاملات شامل مبادله توکن های اضافی W150 برای فیات یا کریپتو، استفاده از توکن برای ایمن کردن دسترسی به آب آشامیدنی و سایر تعاملات بین شرکت کنندگان اکوسیستم بر اساس شرایط از پیش تعیین شده است.