منو سایت

نشانه های غیرقابل خوردن برای هزاره ها

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

توکن های غیرقابل تعویض (NFT) نمایشی دیجیتالی از یک دارایی هستند. آنها اغلب به عنوان ابزاری برای تأیید مالکیت و هویت در اکوسیستم بلاک چین استفاده می شوند. NFT ها همچنین می توانند برای نشان دادن دارایی های فیزیکی مانند کلکسیون ، آثار هنری یا حتی کفش استفاده شوند.

در سال های اخیر ، NFT در بین سرمایه گذاران غیر سنتی و علاقه مندان به بلاک چین محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این امر تا حد زیادی به دلیل ویژگی های منحصر به فرد آنها است: آنها کمیاب تر از دارایی های قابل تبدیل مانند ارزهای فیات و سهام هستند ، که باعث می شود سرمایه گذاری فریبنده ای برای کسانی باشد که چیزی منحصر به فرد و منحصر به فرد را ترجیح می دهند.

موارد استفاده از NFT ها بسیار فراتر از وسایل سرمایه گذاری است و به حوزه های جمع آوری هنر ، اقتصاد بازی ، مالکیت زمین مجازی و موارد دیگر می رسد. یکی از نمونه ها Next Earth است که اخیراً اولین پیشنهاد اولیه کاشی در جهان را اجرا کرد و بیش از 1.3 میلیون دلار NFT از املاک مجازی فروخت. در آینده ، Next Earth قصد دارد ویژگی های “pixel art” را منتشر کند که به کاربران اجازه می دهد نه تنها زمین مجازی منحصر به فرد خریداری کنند ، بلکه هنر زمینی را نیز در آن ایجاد کنند.

کالاهای کلکسیونی با پوسته های نادر یا سایر پیشرفتهای دیجیتالی نیز به طور فزاینده ای محبوب شده اند.

چرا NFT ها مورد نیاز هستند

یکی از اصلی ترین دلایلی که NFT ها مورد توجه قرار گرفته اند این است که مردم می خواهند مالکیت خود را به صورت دیجیتالی ثابت کنند. به عنوان مثال ، یک هنرمند دیجیتال یا توسعه دهنده بازی می تواند آثار خود را به عنوان NFT منتشر کند تا بتواند اثبات مالکیت خود را نشان دهد و از دزدی افراد در اثر جلوگیری کند.

در موارد دیگر ، مانند Cryptokitties و Axie Infinity ، کاربران همچنین می توانند گربه های دیجیتال یا محور خریداری کرده و آنها را با سایر کاربران به صورت آنلاین معامله کنند. داشتن دارایی دیجیتالی که نمایانگر یک مورد منحصر به فرد است (مانند یک گربه دیجیتالی کمیاب) ، اثبات مالکیت آن مورد خاص را برای کاربران آسان می کند. این امر به ویژه در بازی های مبتنی بر بلاک چین مانند اینها اهمیت دارد ، جایی که بازیکنان باید بتوانند مالکیت خود را برای دسترسی به برخی ویژگی ها یا موارد درون بازی نشان دهند.

هزاره ها (و ژنرال Z) تمایل عمیقی به کالاهای کلکسیونی دارند. همه چیز از کارت های ورزشی گرفته تا اکشن ها تا کتانی های کمیاب مورد علاقه این نسل است. در نتیجه بازار NFT مملو از انواع محصولات شده است و فرصت هایی برای سرمایه گذاران که به دنبال تنوع دارایی های خود هستند ، کم نیست.

این امر زمانی منطقی به نظر می رسد که شما در نظر بگیرید که NFT ها را می توان نوعی کلکسیونی دیجیتالی در نظر گرفت و مجموعه ها دارای سابقه طولانی و غنی هستند – بسیار قدیمی تر از بلاک چین. جذابیت این سرمایه گذاری ها فراتر از مالکیت کلکسیونی است. این درباره داشتن چیزی منحصر به فرد است که شما را به دنیای بازی یا جهان بازی که در آن وجود دارد متصل می کند.

نشانه های غیرقابل خوردن چگونه کار می کنند

یک تفاوت اصلی بین NFT ها و ارزهای رمزنگاری شده معمولی این است که ارزهای اولیه قابل تقسیم نیستند-نمی توان آنها را به واحدهای کوچکتر تقسیم کرد. این امر آنها را کمیاب تر از همتایان خود می کند و در نتیجه ارزش بیشتری در واحد دارد.

البته ، کپی کردن NFT ها نیز غیرممکن است: آنها دارای شناسه های منحصر به فردی هستند که بدین معنی است که نمی توان آنها را کپی کرد.

یک توکن غیرقابل تغییر ، یک فایل الکترونیکی است که اطلاعات مربوط به مالکیت را در دفتر کل بلاک چین ذخیره می کند. یک جفت کلید رمزنگاری هنگام ایجاد یک فایل NFT ایجاد می شود ، کلید خصوصی آن به آن خالق اجازه می دهد تا به NFT دسترسی داشته باشد و مالک آن باشد.

نمونه ای از این امر می تواند NFT یک قطعه زمین مجازی مانند کاخ سفید یا مجسمه آزادی باشد. در Next Earth ، یک کاربر می تواند زمین های مجازی را روی نقشه زمین خریداری کند ، که به عنوان NFT ضرب شده است ، و بدست آوردن همان زمین برای کاربر دیگر غیرممکن است ، مگر اینکه کاربر مایل به فروش مجدد آن باشد.

در نهایت ، هزاره ها دارای سیستم های ارزشی منحصر به فرد هستند ، با محوریت مشارکت جامعه ، مشارکت بیشتر در فضای مجازی و خرید و تجارت دارایی های مجازی. NFT ها همه اینها را فعال می کنند ، که تقاضای موشکی برای NFT ها را توسط هزاره ها توضیح می دهد.