منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نامه ای از M-Ventures به پزشکان رمزارز: راهنمای بقا در زمستان

نامه ای از M-Ventures به پزشکان رمزارز: راهنمای بقا در زمستان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در طی آخرین کنفرانس Token2049، سرمایه گذاران، بنیانگذاران و رسانه های صنعت بلاک چین برای کنفرانس اصلی و همچنین بیش از 100 رویداد موضوعی مرتبط که در طول یک هفته پخش شدند، در سنگاپور گرد هم آمدند. در طی رویداد خود، MEXC Exchange رسماً اعلام کرد که صندوق آن به طور رسمی به عنوان M-Ventures به عنوان یک برند فرعی جدید وابسته به گروه MEXC تغییر نام داده است.

شرکت‌کنندگان در صنعت کریپتو با کلماتی مانند Metaverse و WEB3 مواجه شدند، گویی در این دنیای درهم‌آب‌شده به طور موقت آرام شده‌اند و چالش‌های بیماری، تورم، ژئوپلیتیک و رکود اقتصادی را پنهان می‌کنند.

دو دنیای متفاوت در بازار ارزهای دیجیتال

جدا از رویدادهای صنعت کریپتو، بیایید ببینیم در بازارهای فعلی ارزهای دیجیتال چه اتفاقی می افتد:

طبق آمار، میانگین وجوه افشا شده در بازار اولیه نسبت به سه ماهه دوم سال جاری ده برابر کاهش یافته و از ده ها میلیون به چند میلیون کاهش یافته است. تعداد پروژه‌های جمع‌آوری سرمایه فاش شده تقریباً به نصف کاهش یافت، در حالی که کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال از بالاترین رکورد ۳ تریلیون دلاری در سال گذشته به زیر ۱ تریلیون دلار رسید. و روند نزولی بازار ثانویه نشانی از کاهش سرعت ندارد.

در عین حال، اکثر مؤسسات سرمایه گذاری در Token2049 در سرمایه گذاری خود محتاط تر هستند و استراتژی هایی مانند کاهش تعداد سرمایه گذاری های خود و افزایش استانداردهای خود را برای کنترل نرخ برنده شدن شرط ها ترجیح می دهند. برخی از صندوق ها حتی در مورد بازده سرمایه گذاری های امسال نگران هستند. این زمینه ای است که ما می خواهیم از طریق این نامه به دست اندرکاران این صنعت برسانیم.

پس از بیش از دو دور چرخه صنعت، ما نظراتی داریم که می‌خواهیم آن‌ها را با سایر شرکت‌کنندگان در صنعت به اشتراک بگذاریم:

فدای ارزش گذاری یا چشم پوشی از دور بعدی بودجه؟

زمانی که بازار سقوط می کند، بازار ثانویه با بیشترین سرعت کاهش می یابد. هنگامی که بازار ثانویه برای نزدیک به یک سال کاهش یافته است، بازار اولیه تمایل به انطباق دارد. مانند سهام و اوراق قرضه، زمانی که اوراق قرضه به اندازه کافی سقوط کند، صندوق های تامینی نسبت بیشتری از اوراق را به خود اختصاص می دهند.

همین امر در مورد بازارهای اولیه و ثانویه ارزهای دیجیتال نیز صادق است. وقتی موسسات سرمایه‌گذاری احساس می‌کنند که ارزش‌گذاری بازار اولیه غیرمنطقی است یا دارایی‌های ثانویه به اندازه کافی پایین‌تر هستند، صندوق‌ها شروع به خرید بیت‌کوین و اتریوم می‌کنند که به اندازه کافی ارزان هستند. تا آنجا که ما اطلاع داریم، برخی از صندوق‌ها قبلاً رفتار خود را به این شکل آغاز کرده‌اند و پروژه‌ها باید ارزش‌گذاری پیشنهادی خود را به طور معقول بررسی کنند و انتظارات جذب سرمایه آینده خود را کاهش دهند.

به طور کلی صنایع هر 3-4 سال یکبار چرخش می‌کنند و صنعت کریپتو نیز به وضوح چرخه‌ای می‌شود. به تیم‌هایی که دوره‌های تامین مالی را تکمیل کرده‌اند: تبریک می‌گوییم، می‌توانید برای کنترل هزینه برنامه‌ریزی کنید. در دورهای تأمین مالی اخیراً تکمیل شده، بحث‌های بیشتر و بیشتری در مورد نرخ سوخت و نقشه‌های راه، یعنی سرعت مصرف وجوه و اینکه آیا این امر مستلزم ایجاد نقشه راه توسعه پروژه معقول‌تر است، صورت گرفت.

تعداد زیادی از پروژه های اولیه در واقع هیچ جریان نقدی ندارند یا نشانه اصلی آنها هنوز وارد گردش ثانویه نشده است. چنین تیم هایی باید چرخه هزینه های سرمایه ای را برنامه ریزی کنند که شامل ایجاد یک برنامه 2 ساله و داشتن ذخایر نقدی است که حداقل یک سال طول می کشد.

ممکن است تنها یک فرصت برای جمع آوری سرمایه در بازار نزولی داشته باشید. بنابراین، قبل از اینکه پروژه داده ها یا محصولات خیره کننده کافی داشته باشد، از عملکرد پایدار تیم و سلامت هزینه های آن اطمینان حاصل کنید. در دو دوره گذشته، تعداد زیادی از تیم های عالی قبل از صعود بازار گاوی سقوط کردند، که واقعا مایه شرمساری است.

تعادل بین حاکمیت جامعه WEB3 و انگیزه های اقتصادی

توسعه سریع صنعت کریپتوکارنسی، تعداد زیادی از غول‌های صنعت WEB2 را برای مشارکت در ساخت WEB3 جذب کرده است، که بسیاری از آنها تیم‌های کارکشته‌ای هستند که برنامه‌های کاربردی سطح بالایی دارند. با این حال، WEB3 زیرمجموعه جدیدی از WEB2 نیست، بلکه یک بازار کاملاً متفاوت با فرهنگ جامعه منحصر به فرد است.

به عنوان مثال ساده، شاغلین معمولی WEB2 مصرف کنندگان و ارائه دهندگان خدمات هستند، که در آن مصرف کنندگان هزینه می کنند و خدمات را تجربه می کنند و هیچ حق مشارکت و مالکیت پروژه ها را ندارند. داده های دارایی در WEB3 باز و شفاف onchian است. در مقابل، در دنیای WEB2، مصرف کنندگان خارجی جعبه سیاه به هیچ وجه نمی توانند وضعیت داخلی را ببینند.

WEB3 دارایی های توکن یا دارایی های NFT است و کاربران حق دارند داده ها را رمزگذاری کنند. فرهنگ و حاکمیت جامعه رمزنگاری پیوندهای بسیار مهمی هستند که موفقیت یا شکست پروژه را تعیین می‌کنند – احساس مشارکت جامعه آینده پروژه را تعیین می‌کند.

همچنین در جامعه WEB3 یک ارتدوکس زیست محیطی با فرهنگ و میراث معمولی جامعه وجود دارد. این حاکمیت جامعه کریپتو و فرهنگ بازار آن را کاملاً متفاوت از دنیای WEB2 کرده است.

علاوه بر این، مشوق های توکن و حاکمیت جامعه مسیرهای منحصر به فرد و اجتناب ناپذیری در صنعت WEB3 هستند. اکیداً توصیه می‌شود که مشتاقانی از WEB2 که برای تلاش‌های خود در WEB3 آماده می‌شوند، ابتدا این دو جنبه مختلف را در صنعت درک کرده و درونی کنند تا پروژه آنها قبل از آنلاین شدن تا حد زیادی مورد حمایت قرار گیرد. داشتن پشتیبانی تعداد زیادی از جوامع تضمین می کند که جامعه کریپتو همیشه توسعه پروژه را همراهی می کند.

از نقاط قوت خود برای مقابله با نقاط ضعف حریف خود استفاده کنید و مناسب ترین مسیر را انتخاب کنید اما نه محبوب ترین

یک کنایه چینی به مسابقه اسب دوانی تیان جی (از نقاط قوت خود برای مقابله با نقاط ضعف حریف خود استفاده کنید) وجود دارد که از زمان های قدیم نقل شده است، توصیه ای برای تمرین کنندگان: اگر یک مسیر قبلاً محبوب است، فقط در صورتی آن را انتخاب کنید که خود تیم شما دارای یک مسابقه باشد. مزیت واضح در آن مسیر؛ توصیه نمی شود یک مسیر گرم شده را انتخاب کنید. مسیر شلوغ باعث می شود که اکثر پروژه های داخلی از کار بیفتند، اتلاف بیش از حد منابع، و گرمای بیش از حد ایجاد شود. همچنین نشان می دهد که فرصت های بالقوه در صنعت به تدریج در حال کاهش است.

برخی از آهنگ ها مانند متاورس، گیم فای، تجزیه و تحلیل داده ها و غیره در حال حاضر بسیار محبوب هستند و قبل از ورود باید بسیار محتاط باشید. از سوی دیگر، صندوق نیز تحت مدیریت پرتفوی قرار می گیرد و به شدت نسبت سبد سرمایه گذاری را در مسیرهای مختلف کنترل می کند (مگر اینکه به صندوق مسیر اختصاص داده شده باشد که بسیاری از آنها معمولاً بلندمدت نیستند). توصیه می‌شود که دست اندرکاران صنعت در مسیرهای مختلف نوآوری کنند یا تحقیقات بیشتری در مورد برخی از مسیرهایی که هنوز محبوب نیستند اما پتانسیل کافی دارند، انجام دهند. به هر حال، سرعت پروژه ها در بازار نزولی عموما طولانی تر و کندتر خواهد بود.

پشتکار کلید موفقیت است

اگرچه بازار فعلی مملو از عدم اطمینان و رکود است، نکته مهم این است که اصول کلی این صنعت خوب به اثبات رسیده است، از عمومی شدن کوین بیس تا تصویب ETF آتی بیت کوین، استفاده در مقیاس بزرگ از استیبل کوین ها و شتاب دادن به کشورهای مختلف برای ترویج ارز دیجیتال ارزش فنی بلاک چین به طور فزاینده ای توسط جامعه کشف و شناسایی می شود. در مورد آینده، بازار همیشه چرخه ای است زیرا سحر همیشه با شب همراه است.

بسیاری از پروژه های بزرگ در طول یک بازار نزولی ظهور کرده اند، و آلفا با بزرگترین سرمایه گذاری صنعت نیز از سرمایه گذاری شرکت در زمستان های سرد ناشی می شود. آن پروژه‌هایی که در بازار ادامه می‌یابند و به حیات خود ادامه می‌دهند، اغلب ارزش بازار بیشتری را در بازار صعودی به دست می‌آورند.

5 پیشنهاد کوتاه برای پزشکان و کارآفرینان در زمستان سرد:

1. مشکلاتی را که بوم شناسی جریان اصلی فعلی با آن مواجه می شود حل کنید یا چگونگی بهبود بهتر محیط زیست فعلی را بیابید.

2. نیازهای جامعه کریپتو و نحوه حل آنها را بشناسید و آنها را تصور نکنید.

3. پایداری اختصاصی و کنترل هزینه را تمرین کنید.

4. در جامعه ادغام شوید و تنوع جامعه کریپتو را بپذیرید.

5. آهنگی را انتخاب کنید که بیشتر مناسب شما باشد، نه محبوب ترین آهنگ.

اگر به پروژه خود بسیار مطمئن هستید و می خواهید به صنعت WEB3 بپیوندید و برای ارتقای پیشرفت صنعت کریپتو با یکدیگر همکاری کنید، لطفاً با ما در M-Ventures تماس بگیرید. ما تجربه صنعتی غنی با بیش از 2 دور چرخه داریم. ما حمایت مالی ارائه می‌کنیم، پیشنهادات مربوطه را ارائه می‌کنیم، به مشتریان کمک می‌کنیم تا برنامه توسعه خود را مرتب کنند، روی طراحی اقتصادی نمادین با آنها کار کنیم، پشتیبانی منابع بالادستی و پایین‌دستی مرتبط با صنعت را ارائه می‌کنیم، و حتی برای تکمیل دور بعدی بودجه پروژه و خروج آینده از پروژه کمک می‌کنیم. . M-ventures در تمام طول این دور از بازار نزولی، پزشکان را همراهی می‌کند و برای ساخت و ساز صنعت با یکدیگر همکاری می‌کند.

درباره M-Ventures

M-Ventures یک صندوق جامع تحت گروه MEXC است که متعهد به توانمندسازی نوآوری ها در زمینه ارزهای دیجیتال از طریق سرمایه گذاری استراتژیک، M&A، FOF و جوجه کشی پروژه است. M-Ventures از مفهوم “کشف فرصت ها و رشد با هم” با به اشتراک گذاری کامل منابع صندوق و ارائه پشتیبانی قوی برای پروژه ها حمایت می کند. این تیم در سراسر ایالات متحده آمریکا، سنگاپور، HKSAR، و سایر مناطق جهان، با 100 میلیون دلار + AUM و بیش از 300 سرمایه‌گذاری پرتفوی فعالیت می‌کند.