منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ناشر USDC، SEC را برای از بین بردن برنامه های 9 میلیارد دلاری برای عرضه عمومی مقصر می داند

ناشر USDC، SEC را برای از بین بردن برنامه های 9 میلیارد دلاری برای عرضه عمومی مقصر می داند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

ناشر USDC Circle اخیراً اعلام کرد که جاه طلبی آن برای تبدیل شدن به یک شرکت سهامی عام در سال گذشته از طریق ادغام 9 میلیارد دلاری SPAC توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) رد شد. ماه گذشته، قرارداد بین Circle و Concord Acquisition به دلیل بی ثباتی بازار پس از تعطیلی FTX فسخ شد. با این حال، شرکت خرید توسط باب دایموند، مدیر عامل سابق بارکلیز اداره می شود.

با توجه به CoinGecko، با ارزش بازار 43.7 میلیارد دلار، USDC Circle دومین استیبل کوین بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال است. به گزارش فایننشال تایمز، سیرکل ادعا کرد که علت اصلی فروپاشی ادغام، کمیسیون بورس و اوراق بهادار بود تا اقتصاد بی ثبات یا تردیدهای سرمایه گذاران.

ظاهراً کمیسیون نظارتی نتوانست مجوز ثبت S-4 را صادر کند – که به شرکت ها اجازه می دهد سهام جدید منتشر کنند. علیرغم امیدهای Circle برای یک فرآیند ثبت سریع، آنها متوجه شدند که به عنوان یک شرکت نوآور در یک صنعت منحصر به فرد وارد آب های ناشناخته شده اند. آنها توضیح دادند: “ما می دانستیم که ثبت نام SEC سریع و ساده نخواهد بود.”

حتی اگر 15 ماه قبل از مهلت مقرر در SEC ثبت شود، قرارداد Circle قبل از اینکه بتواند از تنظیم کننده تاییدیه بگیرد منقضی شد.

مقررات SEC در مورد کریپتو

فراتر از FTX، SEC نسبت به صنعت کریپتو به طور کلی بی میلی نشان داده است. در حالی که بسیاری از صندوق‌های معاملات آتی بیت‌کوین (ETF) تأیید شده‌اند، ETF‌های رمزنگاری نقطه‌ای پیشنهاد شده توسط Grayscale رد یا به تعویق افتادند.

علیرغم سابقه عدم پذیرش مداوم و تردید آشکار برای رسیدگی به صنعت رو به رشد، این کمیسیون با پشتکار در تلاش های اجرایی خود کار کرده است. در 12 ژانویه، SEC اتهاماتی را علیه صرافی ارز دیجیتال Gemini و کارگزار ارز دیجیتال جنسیس به دلیل عدم ثبت برنامه Earn خود منتشر کرد.

فقدان الزامات افشا وضعیتی را ایجاد کرد که در آن سرمایه گذاران محافظت نشده بودند. ما در حال انجام اقداماتی هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که این اوراق بهادار برای محافظت از منافع عمومی ثبت شده است

گری جنسلر، رئیس SEC.