منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مکس کایزر در مورد CBDC صحبت می کند و می گوید که آنها از فیات بدتر هستند

مکس کایزر در مورد CBDC صحبت می کند و می گوید که آنها از فیات بدتر هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

TL; DR شکست

  • مکس کایزر توضیح می دهد که CBDC ها ثابت می کنند که دولت به مردم اهمیت نمی دهد.
  • می گوید CBDC فقط به بانک های مرکزی قدرت نظارت بیشتری می دهد.

مکس کیزر، با نام مستعار بیت کوین اوانجلیست، در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) صحبت کرده و توضیح داده است که چرا دولت ها با راه اندازی CBDC ها به مردم اهمیت نمی دهند.

کایزر در کنفرانس بیت کوین Labitconf در السالوادور صحبت کرد، جایی که او درباره نقش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در آینده پولی جامعه ما و پیامدهای مرتبط با بیت کوین بحث کرد.

مبشر بیت کوین توضیح داد که CBDC ها فقط بازسازی فیات هستند و فقط به بانک های مرکزی قدرت نظارت بیشتری می دهند.

کایزر گفت: “CBDC ها فقط بازسازی سیستم پولی فیات فعلی هستند، با این تفاوت که آن را بدتر می کنند.” این کاملاً متمرکز است و به دولت قدرت نظارت بیشتری می دهد. توانایی پس انداز پول از بین خواهد رفت.»

او خاطرنشان کرد که با قدرتی که CBDC ها در دست بانک های مرکزی و دولت ها قرار می دهند، به حریم خصوصی و آزادی افراد در سراسر جهان آسیب می رساند.

«اگر دولت‌ها به مردم اهمیت می‌دادند، از تحقیر ارز دست می‌کشیدند. آنها نرخ بهره را در صفر نگه نمی دارند. آنها به کلاهبرداران اجازه نمی دهند یک مدل کسب و کار داشته باشند که در آن از هر دلاری که می دزدند 90 سنت نگه دارند.» او گفت.

چرا بیت کوین بزرگتر از CBDC است – Max Keizer

مکس کیزر، در حین صحبت کردن، از بیت کوین به عنوان موقعیت منحصر به فرد برای ارائه گزینه ای برای پس انداز و خرج کردن در زمان و به صلاحدید شهروندان، تمجید کرد. او گفت که این در تضاد با امکاناتی است که یک CBDC به ارمغان می آورد.

کایزر در حالی که بیت کوین را تبلیغ می کرد، توضیح داد که بیت کوین مقاومت مسالمت آمیز را ترویج می کند و جامعه ای مبتنی بر آزادی را تشویق می کند. وی خاطرنشان کرد که بیت کوین این پتانسیل را دارد که جامعه را وارد یک سیستم مالی فراگیرتر و برابرتر کند که بین کاربران تفاوتی قائل نشود.