منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • موفقیت Crypto همچنان در نیجریه بی وقفه باقی می ماند

موفقیت Crypto همچنان در نیجریه بی وقفه باقی می ماند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بر کسی پوشیده نیست که نیجریه یکی از کشورهایی است که دوستدار ارزهای دیجیتال است. علی‌رغم تلاش‌های دولت برای جلوگیری از این امر که با اعلام غیرقانونی معاملات کریپتو، ساکنان بزرگترین کشور آفریقا در حمایت از ارزهای دیجیتال تسلیم نشده‌اند.

در حال حاضر، نیجریه یازدهمین کشور در فهرست «شاخص پذیرش کریپتو جهانی» است که توسط Chainalysis نگهداری می‌شود. اگرچه بازار نزولی کنونی مدت زیادی است که ادامه دارد، شهروندان ترجیح داده‌اند از ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

تعداد فزاینده‌ای از جوانان در نیجریه ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین را جایگزین معتبری برای طلا می‌دانند که قدیمی‌ترین و معتبرترین دارایی امن در جهان است.

داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Chainalysis نشان می‌دهد که تعداد قابل توجهی از کاربرانی که در زمان‌های افزایش قیمت پول نقد را روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ترجیح می‌دهند حتی زمانی که قیمت‌ها کاهش می‌یابد، باقی بمانند، که این امر اکوسیستم را قادر می‌سازد تا به طور مداوم در چندین چرخه بازار در شبکه گسترش یابد.

این واقعیت که ارز دیجیتال توانایی پر کردن شکاف اقتصادی را دارد و در عین حال نیازهای شخصی و تجاری را در زمینه‌هایی مانند حواله، تجارت الکترونیک، پرداخت‌ها، حفظ ثروت و خیر اجتماعی برآورده می‌کند، عامل اصلی افزایش علاقه کشور به این دارایی است. .

جوانان خستگی ناپذیر نیجریه و ارزهای دیجیتال

به گفته ری یوسف، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Paxful، در مصاحبه با یک رسانه بلاک چین، سختی ذهنی و سرسختی نیجریه ای ها، همراه با ورود ریل بیت کوین به کشور، تأثیر واقعی در شکستن جداسازی اقتصادی دارد.

یوسف در سفر به این کشور و از طریق گفتگو با مردم محلی متوجه شد که نیجریه ای ها تحت عنوان «آپارتاید اقتصادی» زندگی می کنند. این اصطلاح وضعیتی را توصیف می کند که در آن توانایی فرد برای بهبود زندگی و شرایط خود به دلیل محرومیت مالی محدود می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه تمام نیمکره جنوبی به همین موضوع مبتلا است، گفت: علت ناتوانی آنها در پیشرفت زندگی است و بر اساس باورهای رایج ناشی از تنبلی یا فساد نیست. یوسف در ادعای خود قاطعانه بود که نیجریه در نهایت رهبر این قاره در پذیرش رمزارزها خواهد بود.

هیچ محدودیتی برای هیجان نیجریه ای ها برای ارزهای دیجیتال وجود ندارد و پیش بینی می شود که این کشور تا سال 2030 به نرخ پذیرش صددرصدی دست یابد.

علاوه بر این، این خبر مبنی بر اینکه صرافی ارزهای دیجیتال Bitnob یک قرارداد اسپانسری چند ساله با لیگ حرفه ای فوتبال نیجریه امضا کرده است، به تازگی منتشر شد.

این پیشرفت نشان دهنده یک گام به جلو در سفر نیجریه به سمت پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال است. به همین دلیل، نیجریه اکنون در خط مقدم رقابت برای گنجاندن ارز دیجیتال در رویدادهای ورزشی قرار دارد.

e-Naira موفقیت آمیز نبوده است

ارز رمزپایه صادر شده توسط بانک مرکزی نیجریه، معروف به e-Naira، پاسخ مشتاقانه ای را که از سوی مردم باهوش ارز دیجیتال این کشور پیش بینی می شد دریافت نمی کند.

براساس گزارش بلومبرگ، یک سال پس از معرفی، دولت ارز دیجیتال نیجریه، e-Naira، توسط کمتر از 0.5 درصد از جمعیت 217 میلیون نفری این کشور استفاده می شود.

ارائه خدمات به صرافی‌های ارزهای دیجیتال در نیجریه با دستور صادر شده از سوی بانک مرکزی نیجریه که برای همه مؤسسات مالی دارای مجوز اعمال می‌شود، اکنون ممنوع است.

به عنوان بخشی از این ممنوعیت، CBN به همه بانک‌های تجاری دستوراتی داده است تا حساب‌های صرافی‌های ارزهای دیجیتال و سایر شرکت‌هایی را که در کشور معامله می‌کنند، ببندند.

علاوه بر این، هشدار شدیدی صادر کرد مبنی بر اینکه برای هر بانک یا مؤسسه مالی دیگری که این دستورالعمل را رعایت نکند، مجازات های شدیدی در نظر گرفته خواهد شد.