منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • موشه هوگ، کارآفرین کریپتو اسرائیلی به دلیل کلاهبرداری دستگیر شد

موشه هوگ، کارآفرین کریپتو اسرائیلی به دلیل کلاهبرداری دستگیر شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

تفکیک TL;DR:

  • موشه هوگ، کارآفرین رمزارز، توسط پلیس اسرائیل به همراه هفت مظنون دیگر دستگیر شده است.
  • پلیس ادعا کرد که آنها در یک کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال به ارزش میلیون ها دلار دست داشته اند.
  • در اوایل امسال، دوستان هوگ به دلیل سرمایه گذاری ناموفق به ارزش 5.5 میلیون دلار شکایت کردند.

جروزالم پست روز پنجشنبه گزارش داد که موشه هوگ، رئیس موسسه تحقیقات بلاک چین در دانشگاه تل آویو و بنیانگذار استارتاپ بلاک چین Sirin Labs، توسط واحد جنایات ملی پلیس اسرائیل به دلیل یک مورد ادعایی کلاهبرداری و جرایم جنسی در ارزهای دیجیتال بازداشت شده است.

موشه هوگ اکنون توسط پلیس اسرائیل بازداشت شده است

هوگ و هفت مظنون دیگر اوایل امروز توسط پلیس بازداشت شدند، از جمله اعضای خانواده او، همکاران تجاری و کارمندان. آنها به دلیل کلاهبرداری مربوط به رمزارزها دستگیر شدند که طبق گزارش ها میلیون ها دلار است.

پلیس ادعا کرد که بازداشت شدگان افراد را به سرمایه گذاری در یک سرمایه گذاری جدید ارز دیجیتال توسط موشه هوگ، که هرگز راه اندازی نشد، ترغیب کردند. به گفته پلیس، هوگ و سایر مظنونان گزارش‌های جعلی و سود به سرمایه‌گذاران ارائه کردند تا آنها را برای سرمایه‌گذاری در پروژه ترغیب کنند.

هوگ همه اتهامات را رد می کند

در همین حال، پلیس در جریان تحقیقات خود که ماه ها به طول انجامیده است، هوگگ را به اتهام پولشویی و جرایم مالیاتی نیز شناسایی کرده است. با این حال، وکلای او آمیت حداد و موشه مازور اظهار داشتند که هوگ همه ظن هایی را که علیه او اعمال می شود رد می کند. آنها گفتند که او “به طور کامل با بازرسان همکاری می کند.”

قبل از دستگیری امروز، هوگ در ماه می 2021 توسط دو تن از دوستان دوران کودکی‌اش فراخوانده شد. آنها در یک دادخواست ادعا کردند که در سرمایه گذاری ناموفق Hogeg سرمایه گذاری کرده اند، و بنابراین، مالکیت آنها بیش از 5 میلیون دلار (18 میلیون شیکل جدید اسرائیل) است. سال گذشته، Hogeg توسط هولدینگ بین‌المللی فاکسکان (FIH) به دلیل پرداخت نکردن صورت‌حساب ۶ میلیون دلاری مورد استفاده در ساخت تلفن‌های بلاک چین Sirin Labs Finney مورد شکایت قرار گرفت.