منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • موسس MetaMask در مورد درخواست اپل برای کاهش 30 درصدی هزینه گاز NFT اظهار نظر کرد.

موسس MetaMask در مورد درخواست اپل برای کاهش 30 درصدی هزینه گاز NFT اظهار نظر کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

انحصار اپل چیز جدیدی در سیلیکون ولی نیست، اما اکنون در تلاش است صنعت کریپتو را نیز در انحصار خود درآورد. این از افشای اخیر کیف پول کوین بیس مشخص است که در یک سری توییت نشان داد که آنها نمی توانند NFT ها را از طریق iOS روی پلتفرم ارسال کنند زیرا اپل برنامه آنها را در iOS مسدود کرده است.

طبق کیف پول کوین بیس، هزینه های ارسال NFT باید از طریق سیستم خرید درون برنامه ای پرداخت شود که به اپل اجازه می دهد 30 درصد از هزینه را دریافت کند. با این حال، این کار قابل اجرا نیست زیرا سیستم خرید اپل مطابق با نیاز رمزنگاری کار نمی کند و Coinbase حتی اگر بخواهد نمی تواند با تقاضای آنها مطابقت داشته باشد.

تاثیر بر کریپتو

کیف پول کوین بیس در توییتی توضیح می دهد که این تغییر بر صاحبان آیفونی که NFT دارند تأثیر منفی می گذارد. اگر کسی یک NFT در کیف پول خود در آیفون داشته باشد، نمی تواند آن را به کیف پول دیگری ارسال، انتقال یا هدیه دهد. این می تواند یک اشکال بزرگ این تغییر باشد. کوین بیس معتقد است که سیاست های جدید برای محافظت از سود آیفون در اکوسیستم رمزنگاری طراحی شده است و سرمایه گذاران و توسعه دهندگان قربانی می شوند.

سیب 1
سیب 1

با این حال، با توجه به این خطا، Coinbase آماده است تا مکالمه ای را برای حل مشکل آغاز کند.

دیدگاه بنیانگذار متامسک در مورد سیاست اپل

بنیانگذار متامسک، دن فینلی، دیدگاهی مشابه با کیف پول کوین بیس دارد. او در یک تاپیک توییتری، موقعیت خود را برای دنیای ارزهای دیجیتال و اپل توضیح می‌دهد. به گفته وی، Metamask و سایر پلتفرم های رمزنگاری در ردیف بعدی با این مالیات 30 درصدی قرار دارند و به همین دلیل است که او با Coinbase همبستگی دارد. او آماده است تا اکوسیستم اپل را رها کند. این مالیات 30 درصدی رفتار انحصاری از طرف اپل است.

او از طریق تاپیک از انحصار اپل انتقاد کرد و سیاست جدید آن را هدف قرار داد. از نظر او، این سیاست جدید مملو از تناقض است و این سوال را مطرح می کند که چرا وقتی کریپتوها از خارج به دست می آیند، مالیات می گیرند.

او معتقد است که باید یک سرویس tx پیش‌پرداخت خارجی وجود داشته باشد تا برنامه‌ها نتوانند از شما هزینه بخواهند. دن فینلی معتقد است که تصمیم اپل برای اعمال مالیات 30 درصدی یک تصمیم خودسرانه است که از نظر او تصمیمی مزخرف است. او همچنین افزود که دائماً با گوگل در تماس است و آنها به او اطمینان داده اند که با اکوسیستم کریپتو تعامل مثبتی دارد و گوگل هیچ تصمیم خودسرانه ای نخواهد گرفت.

دن فینلی فاش کرد که آسیب‌پذیری امنیتی که او به اپل گزارش کرده بود نیز مورد بررسی قرار نگرفته است و او در این مورد می‌نویسد تا آن را به صورت عمومی به اشتراک بگذارد. در پایان، او چند سوال اساسی را مطرح کرد که باید به آنها پاسخ داده شود. او از جنبه خودسرانه این سیاست انتقاد کرد و پرسید: «چرا فقط هزینه های مالیات بر ارزش افزوده NFT؟ چرا NFT فروش ندارد؟ چرا مالیات یا فروش دیگر نه؟ و البته، چرا خدمات پرداخت دیگر نه؟ این ناهماهنگی آزاردهنده است زیرا هیچ اشاره ای به پایان آن وجود ندارد.»

افکار نهایی

با در نظر گرفتن اکوسیستم کریپتو، این هزینه گاز غیرممکن است، زیرا کریپتو توسط هیچ‌کس یا هیچ نهادی کنترل نمی‌شود. علاوه بر این، اگر به نوعی تحمیل شود، اکوسیستم اپل نمی تواند سود بیشتری از آن بگیرد. در میان بسیاری از دلایل، یکی وضعیت فشرده بازار است: در ماه نوامبر، فروش NFT ها بیست و سه درصد کاهش یافت. بسیاری از اکوسیستم ها قادر به پرداخت چنین مقدار زیادی مالیات نیستند.

علاوه بر این، بسیاری از پروژه‌های NFT فروش نهادهای خود را از طریق هر برنامه‌ای در صورتی که کمی کمیسیون یا مالیات بخواهد رد کرده‌اند.