منو سایت

موج انحلال 3AC

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

سقوط بازار کریپتو در این هفته باعث انحلال های غیرقابل پیش بینی شد. Three Arrows Capital (3AC)، یک صندوق تامینی ارز دیجیتال، ممکن است پس از از دست دادن مقدار قابل توجهی پول پس از سقوط اکوسیستم Terra، با ورشکستگی مواجه شود. ارزش دارایی های صندوق ارز دیجیتال در Terra از 1 میلیارد دلار به کمتر از 1000 دلار کاهش یافته است.

گزارش شده است که با 400 میلیون دلار انحلال، صندوق تامینی 3AC مستقر در سنگاپور با ورشکستگی مواجه است. بر اساس گزارش ها، وام دهنده کریپتو BlockFi برخی از موقعیت های Three Arrows Capital Capital را منحل کرد. این شرکت بیت کوین (BTC) را از وام دهنده BlockFi قرض گرفت، اما پس از اینکه بازار اوایل هفته جاری شد، نتوانست با حاشیه سود مواجه شود.

وام دهنده کریپتو تنها شرکتی نیست که حداقل برخی از موقعیت های 3AC را منحل کرده است. پس از افشا شدن، پلتفرم‌های دیگری که با Three Arrows Capital مرتبط هستند، برای رسیدگی به این مشکل وارد شده‌اند. Finblox، پلتفرمی که به کاربران بازدهی تا 90 درصد در سپرده‌های ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد، اخیراً محدودیت‌های برداشت خود را دو سوم کاهش داده و دلیل آن را رابطه خود با 3AC ذکر کرده است.

گفته می شود که 3AC دارایی هایی را در تلاش برای پرداخت طلبکاران خود منحل کرده است. طبق گزارش Dune Analytics، این شرکت «از زمان انحلال، تماس کمی با طرف‌های مقابل خود داشته است.

صندوق تامینی دارای 372 میلیون دلار تخصیص پرتفوی و توکن های نگهداری شده مانند AAVE، BAT، CEL، FTT، GUSD، LIDO، و LINK و همچنین 166 میلیون دلار توکن USDC است. سرم (SRM)، دومین تعهد بزرگ با 46.3 میلیون دلار، نیز در فهرست دارایی های Three Arrows قرار دارد.

عکس 6152098334769262571 1

یکی از بنیانگذاران این شرکت، سو ژو، به صورت رمزآلود در مورد این وضعیت اظهار نظر کرد – اما از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد. صندوق تامینی هنوز بیانیه رسمی درباره احتمال ورشکستگی صادر نکرده است.

مارپیچ نزولی بازار ارزهای دیجیتال

Three Arrows Capital می تواند به آخرین قربانی بازار نزولی ارزهای دیجیتال تبدیل شود. در حال حاضر شایعاتی مبنی بر اینکه این شرکت پس از متحمل شدن زیان های مربوط به کاهش اخیر قیمت در بین بیت کوین و سایر آلتکوین ها در تلاش است تا سرپا بماند.

صندوق تامینی تحت تاثیر آشفتگی های اخیر در بخش کریپتو قرار گرفته است، که شاهد کاهش قیمت بیت کوین (BTC) به 20205 دلار بود قبل از اینکه کمی بهبود یابد. علاوه بر این، به نظر می‌رسد انحلال‌های انبوه این هفته از سقوط اتر (ETH) آغاز شده است، که در مسیر خود به پایین‌ترین سطح شش ماهه به سمت 1000 دلار سقوط کرد. شایعات حاکی از آن است که قرار گرفتن 3AC در معرض دارایی های مصنوعی، مانند Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) و Lido’s Staked ETH (stETH) نیز در این رویدادها نقش داشته است.

مشکلات 3AC همچنان ادامه دارد

یکی از شرکای تجاری این شرکت، 8BlocksCapital، Three Arrows Capital را متهم کرده است که نزدیک به 1 میلیون دلار از وجوه آن را اختلاس کرده است.

چند ماه پیش، سازنده بازار 8BlocksCapital با 3AC قراردادی منعقد کرد که به 3AC اجازه داد از حساب های تجاری خود استفاده کند. در این توافقنامه تصریح شده بود که 8BlocksCapital می تواند در هر زمان وجوه خود را برداشت کند. همچنین مقرر شد که شرکت مستحق 100 درصد سود باشد. 3AC همچنین مجاز به انتقال وجوه بدون مجوز 8BlocksCapital نبود. در ازای این ترتیب، 3AC کارمزد معاملاتی را از 8BlocksCapital دریافت می کند.

دنی یوان، مدیرعامل شرکت سازنده بازار 8BlocksCapital در توییتر گفت که توافق آن با Three Arrows Capital این است که هر زمان که بخواهد می تواند از شرکت خارج شود. با این حال، او ادعا می کند که 3AC یک میلیون دلار از سرمایه خود را برای پاسخگویی به تماس های حاشیه استفاده کرده است و ادعا می کند که 3AC هنوز دارایی های خود را در سایر سیستم عامل ها دارد. او از آن پلتفرم ها خواست تا دارایی ها را مسدود کنند.

اخبار انحلال فعلی بسیاری از صاحبان صنعت را شگفت زده می کند که انتظار داشتند موفقیت 3AC در آینده ادامه یابد. با این حال، ضررهای این شرکت در بین وام دهندگان رمزنگاری منحصر به فرد نیست.