منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ممنوعیت رمزگذاری: بانک نیجریه دستورالعمل هایی را برای اجرای دستورالعمل CBN منتشر می کند

ممنوعیت رمزگذاری: بانک نیجریه دستورالعمل هایی را برای اجرای دستورالعمل CBN منتشر می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • FCMB دستورالعمل هایی را برای اجرای ممنوعیت کریپتو توسط CBN منتشر می کند.
  • این بانک به کارکنان خود نسبت به کمک به معامله گران ارزهای دیجیتال هشدار می دهد.
  • رئیس SIBAN می گوید این ممنوعیت غیرقانونی است.

با تبدیل شدن رمزارزها به نامی شناخته شده در بخش مالی، هر معامله گر به دنبال کسب سود از مبادله دارایی ها است. گذشته از جنبه درخشان و ارزشمند کریپتو، این صنعت به پناهگاهی برای فعالیت های غیرقانونی تبدیل شده است. به همین دلیل است که کشورهای سراسر جهان اقداماتی را برای تنظیم بخش های رمزنگاری خود انجام می دهند.

FCMB، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های نیجریه، در یادداشت جدیدی بر اهمیت اجرای ممنوعیت رمزنگاری CBN برای کارکنان خود تاکید کرده است. تنها چند روز پس از راه اندازی eNaira CBDC، بانک برتر کشور فشار بر معامله گران ارزهای دیجیتال را افزایش می دهد.

دستورالعمل FCMB به 20 قسمت تقسیم شده است

در یادداشت ارسال شده توسط FCMB، به کارکنان خود نسبت به کمک به معامله گران ارزهای دیجیتال هشدار داده است. این بانک خاطرنشان کرد که اگر هر حسابی فاقد بخشنامه قبلی بانک مرکزی تشخیص داده شود، چنین حسابی با خطر بسته شدن مواجه خواهد شد. FCMB همچنین خاطرنشان کرد که اگر یکی از کارکنان حساب کاربری مورد استفاده برای خدمات رمزنگاری را گزارش ندهد، چنین کارکنانی با اقدامات انضباطی روبرو خواهند شد.

این یادداشت تاکید می کند که همه اعضای کارکنان FCMB باید همه حساب ها و تراکنش های انجام شده را نظارت کنند تا از مطابقت آنها با دستورالعمل ها اطمینان حاصل شود. همچنین، FCMB دستورالعمل 20 نقطه ای خود را منتشر کرده است که می تواند به کارکنان خود کمک کند تا مراقب حساب های مشکوک به درگیر شدن در فعالیت های رمزنگاری باشند. تعدادی از این سیاست ها شامل گزارش حساب هایی با مبالغ هنگفت پرداختی، حساب هایی که به عنوان دفتر تغییر بدون تایید عمل می کنند و موارد دیگر است.

رئیس SIBAN می گوید ممنوعیت کریپتو غیرقانونی است

پس از انتشار این خبر در شبکه های اجتماعی، بسیاری از چهره های برتر به این خبر واکنش نشان دادند. یکی از این افراد، سناتور اینهین، رئیس انجمن فناوری بلاکچین نیجریه است. به گفته Inhenyen، آخرین اقدام بانک مرکزی برخلاف قانون اساسی است. سناتور با بیان اینکه تنها بازوی قانونگذاری دولت اختیار اجرای چنین قوانینی را در سراسر کشور دارد، فراتر رفت.

اینهین در توضیح خود خاطرنشان کرد که عمل CBN را می توان به عنوان ظلم طبقه بندی کرد و مجلس ملی کشور باید در این زمینه کاری انجام دهد. در ماه فوریه، بانک مرکزی نیجریه اعلام کرد که تمام فعالیت های رمزنگاری را در سراسر کشور ممنوع کرده است. با اعمال ممنوعیت کریپتو، بانک‌های سراسر کشور دیگر به صرافی‌ها و کیف پول‌های رمزنگاری خدمات نخواهند داد.

گادوین ایمفیله، فرماندار CBN، با بیان دلیلی برای این ممنوعیت، اشاره کرد که این به کشور کمک می کند تا با مسائل ناشی از بخش هایی مانند نوسانات و پولشویی مقابله کند. فرماندار همچنین گفت که اکثر معاملاتی که با استفاده از رمزارز در کشور انجام می شود توسط بازیگران غیرقانونی برای تأمین مالی فعالیت های مجرمانه آنها انجام می شود. پس از اعلام ممنوعیت کریپتو، بانک برتر دستور داد که برخی از حساب‌های بانکی مسدود و برخی دیگر بسته شوند.