منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مقررات DeFi: رئیس SEC، Gensler، نگرانی هایی را ابراز می کند

مقررات DeFi: رئیس SEC، Gensler، نگرانی هایی را ابراز می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • جنسلر نسبت به تنظیم DeFi ابراز نگرانی می کند
  • SEC ایالات متحده در مورد تنظیم استیبل کوین ها فکر می کند

ظهور بخش مالی غیرمتمرکز اکوسیستم کریپتو یک پیروزی قابل توجه برای جامعه کریپتو بوده است. اگرچه این بخش ارزشمند است، اما از نظر کلاهبرداری و هک باید مراقب آن بود. این امر ارقام قابل توجهی را در بخش کریپتو سوق داده است تا ایده تنظیم DeFi را مطرح کنند.

یکی از این افراد که اخیراً ابراز نگرانی کرده است، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، گری جنسلر است. به گفته Gensler، ظهور این بخش یک پیروزی بزرگ برای صنعت کریپتو است. او معتقد است که حتی در آن زمان نیز این بخش نباید از مقررات لازم طفره رود.

Gensler در اجلاس یاهو فایننس مقررات DeFi را تبلیغ می کند

جنسلر این بیانیه را در اجلاس همه بازارها که توسط Yahoo Finance برگزار شد، بیان کرد. او اظهار داشت که اگرچه بیت کوین اکنون در برابر ارزهای فیات فشار می آورد، بخش DeFi در تلاش است تا از سایر نوآوری ها سرپیچی کند. او خاطرنشان کرد که اگرچه قابل توجه است، اما منعکس کننده اولین سیستم وام دهی همتا به همتا است. جنسلر اشاره کرد که زمانی که این سیستم برای اولین بار وارد بخش مالی شد، تنظیم‌کننده‌ها حدود چهار یا پنج سال را قبل از تنظیم آن صرف کردند. در نهایت، او گفت که بخش DeFi همان نشانه هایی را نشان می دهد که سیستم همتا به همتا چند سال پیش نشان داده بود.

بخش مالی غیرمتمرکز شبکه ای از پروتکل ها را در خود جای داده است که راه های مختلفی را برای کسب پاداش به کاربران ارائه می دهد. پروتکل های موجود در این بخش خدماتی مانند کشاورزی بازده، وام دهی، مشتقات رمزنگاری و سایر محصولات را ارائه می دهند. یکی از ویژگی های اصلی بخش DeFi این است که کاربران می توانند تراکنش های خود را بدون اشخاص ثالث مانند موسسات مالی یا بانک ها انجام دهند. با توجه به نگرانی های گنسلر، او همچنان امیدوار است که این نوآوری به ثبات مالی و حمایت از سرمایه گذاران در فضا دست یابد.

وی خاطرنشان کرد که معامله‌گران اکنون در فضای مالی غیرمتمرکز هستند تا انواع فعالیت‌هایی را انجام دهند که بدون تنظیم مناسب DeFi می‌تواند برای آن‌ها پایان بدی داشته باشد. با این حال، این اولین بار نیست که Gensler به بخش مالی غیرمتمرکز دست می زند. در طول تابستان، Gensler اشاره کرد که احتمالاً آنها بسیاری از اوراق بهادار در بخش DeFi هستند که ثبت نشده اند، از این رو ایده تنظیم DeFi است. او در ادامه گفت که این نام برای این بخش مناسب نیست و آن را یک نام اشتباه نامید.

SEC ایالات متحده به دنبال تنظیم استیبل کوین ها است

یکی از جذاب ترین جنبه های مالی غیرمتمرکز، استیبل کوین است. استیبل کوین ها دارایی های دیجیتالی هستند که توسط ارزهای فیات با نسبت 1:1 پشتیبانی می شوند. اغلب اوقات، آنها توسط یورو یا دلار ایالات متحده حمایت می شوند. پس از یک سوال در مورد مقررات احتمالی استیبل کوین ها، Gensler اعلام کرد که SEC ایالات متحده در حال حاضر در حال بررسی امکان تنظیم آن است. وی خاطرنشان کرد که کل استیبل کوین در بازار حدود 130 میلیارد دلار است که بیش از ده برابر سال گذشته بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد که اکثر استیبل کوین ها در حال حاضر در صرافی های کریپتو، پلتفرم های وام دهی هستند و حدود 80 درصد از حجم آنها را تشکیل می دهند. جنسلر احساس می کند که چنین مقدار استیبل کوین در بازار نگرانی هایی را برای فعالیت های سفته بازی ایجاد می کند و مقررات باید آن را پوشش دهد. در نهایت، او گفت که جدای از مقررات DeFi، او احساس می‌کند که در مورد استیبل کوین‌ها باید کارهای زیادی انجام دهند.