منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مقررات رمزنگاری: رگولاتورهای ایالات متحده و بریتانیا دست به دست هم می دهند

مقررات رمزنگاری: رگولاتورهای ایالات متحده و بریتانیا دست به دست هم می دهند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

از زمانی که بازار همچنان شاهد هجوم عظیم سرمایه بود، نیاز به مقررات ارزهای دیجیتال احساس شد. این افزایش همچنان آن را به یک بازار تریلیون دلاری تبدیل کرده است. اگرچه قوانین تنظیم کننده جزئی وجود داشت، تلاش کمی برای کار بر روی یک برنامه دقیق برای تنظیم مقررات صورت گرفته است. تغییرات نزولی اخیر و تأثیرات آن بر سرمایه گذاران، دولت ها را وادار کرده است که چارچوب نظارتی را برای این منظور در نظر بگیرند.

در اقدامی اخیر، تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده و بریتانیا جلسه‌ای را برای بحث در مورد طرح‌های نظارتی گسترده‌تر برگزار کردند. آنها از یکدیگر برای ادامه همکاری و حفظ محیط امن برای سرمایه گذاران حمایت کرده اند. موارد اخیر فروپاشی Terra UST و دیگر نام‌های بزرگ، دولت‌ها را وادار کرده است که در دیدگاه خود تجدید نظر کنند و به دنبال همکاری جهانی باشند.

در اینجا مروری مختصر از جلسه برگزار شده بین تنظیم کننده های ایالات متحده و بریتانیا و چگونگی تأثیر آن بر بازار است.

نیاز به مقررات ارزهای دیجیتال و همکاری بین المللی

به دلیل مشارکت بین‌المللی و افزایش سرمایه‌گذاری، نیاز به مقررات ارز دیجیتال بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است. اخیراً نهاد تنظیم کننده مالی بریتانیا (FCA) اعلام کرد که برنامه هایی برای همکاری با تنظیم کننده های ایالات متحده برای بررسی مقررات ارزهای دیجیتال دارند. نیکیل راثی، در 14 جولای، تایید کرد که موضوع اصلی بحث آنها، استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خواهد بود.

یک هفته بعد، نشست مشترک بین تنظیم کننده های ایالات متحده و بریتانیا برگزار شد. وزارت خزانه داری آمریکا پس از نشست کارگروه تنظیم مقررات مالی آمریکا و بریتانیا بیانیه مشترکی را منتشر کرد. بر اساس به روز رسانی های موجود، این جلسه در تاریخ 21 تیرماه برگزار شد و در این جلسه مسئولان و کارکنان ارشد بخش های مختلف حضور داشتند.

اینها شامل نمایندگانی از بانک انگلستان، وزارت خزانه داری HM، اداره رفتار مالی، هیئت فدرال رزرو، وزارت خزانه داری ایالات متحده، کمیسیون معاملات آتی کالا، FDIC، دفتر کنترل کننده ارز، و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بودند.

بر اساس این بیانیه، این کارگروه در سال 2008 برای ارتقای ثبات مالی، حمایت از سرمایه‌گذاران، بازارهای منصفانه و غیره تشکیل شد. اکنون، مقررات ارزهای دیجیتال و نوآوری در بازار را به دستور کار خود اضافه خواهد کرد زیرا نیاز به این موارد به دلیل افزایش سرمایه‌گذاری‌ها افزایش می‌یابد.

بیانیه مشترک تنظیم کننده های ایالات متحده و بریتانیا

بر اساس این بیانیه، رگولاتورها نتایج نشست قبلی که در ژوئن برگزار شد را منعکس کردند. ملاحظات اصلی آنها تغییرات اخیر بازار و گام‌های مربوط به مقررات ارز دیجیتال، به ویژه در رابطه با استیبل کوین‌ها بود. در حالی که آنها همچنین در کاوش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی با یکدیگر همکاری خواهند کرد. شرکت کنندگان تعهد خود را به تلاش های مشترک برای نوآوری و نتایج نظارتی در حوزه های قضایی مختلف ابراز کردند.

در این بیانیه آمده است که شرکت کنندگان در مورد تحولات آینده نزدیک بحث و گفتگوی بیشتری را در نظر گرفتند. رگولاتورها از همکاری جهانی در میان نوآوری های مالی و اینکه چگونه تعاملات بیشتر می تواند تجربه آنها را افزایش دهد آگاه هستند. دولت بریتانیا در مورد به رسمیت شناختن و تحولات قانونی رمزارز شفافیت خود را ابراز کرده است. سخنرانی ملکه در ماه مه جزئیات مربوط به “پذیرش ایمن ارزهای دیجیتال” را تشریح کرد.

دولت بریتانیا قصد دارد این کشور را به هاب کریپتو تبدیل کند و مقررات ارز دیجیتال یک شرط اساسی برای این منظور است. آنها قصد دارند روی یک چارچوب نظارتی پویا کار کنند که هم برای تنظیم‌کننده‌ها و هم برای کاربران مفید است. رویال ضرابخانه همچنین قصد دارد روی NFT ها و تنظیم استیبل کوین ها کار کند. هفته گذشته، کمیسیون حقوقی بریتانیا پیشنهادهای متفاوتی را در مورد مقررات ارزهای دیجیتال منتشر کرد.

نتیجه

دولت‌های بریتانیا و ایالات متحده برنامه‌هایی برای همکاری در زمینه مقررات ارزهای دیجیتال و مسائل مربوط به آن دارند. بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، هفته گذشته نشست مشترکی برای بررسی ابعاد مختلف این موضوع برگزار شد. دستور کار اصلی آنها ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و استیبل کوین ها بود. در بیانیه آمده است که همکاری برای بهبود بازار ادامه خواهد یافت.