منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مقررات جدید استیبل کوین ژاپن در ماه ژوئن اجرایی خواهد شد

مقررات جدید استیبل کوین ژاپن در ماه ژوئن اجرایی خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

در ژاپن، آژانس خدمات مالی (FSA) قرار است ممنوعیت توزیع داخلی استیبل کوین‌های صادر شده خارجی را در سال 2023 لغو کند. انتظار می رود تغییرات در اوایل ژوئن اعمال شود.

مقررات جدید ناشران را ملزم می‌کند که استیبل کوین‌ها را فقط به ین ژاپن یا یک ارز قانونی دیگر مرتبط کنند و الزاماتی را برای ابزارهای پرداخت الکترونیکی ایجاد کنند و همچنین رویه‌های ثبت مرتبط را توسعه دهند.

علاوه بر این، FSA نظرات عمومی را در مورد تغییرات قانون خدمات پرداخت تا 31 ژانویه 2023 جمع‌آوری خواهد کرد و مقررات ضد پولشویی (AML) قبل از لغو ممنوعیت باید اعمال شود.

مقررات جدید می تواند تأثیر قابل توجهی بر صنعت کریپتو در ژاپن داشته باشد زیرا در حال حاضر، هیچ یک از 31 صرافی ژاپنی ثبت شده در FSA عملیات استیبل کوین را ارائه نمی دهند. صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند کوین بیس و کراکن اخیراً به دلیل حجم پایین معاملات در بازار این کشور، فعالیت خود را در ژاپن متوقف کرده اند.

مقررات جدید همچنین فرصت‌هایی را برای سریع‌تر و ارزان‌تر شدن حواله‌های بین‌المللی باز می‌کند. با انتظار FSA لغو ممنوعیت استیبل کوین های صادر شده خارجی، شرکت ها و صرافی های بیشتری که این خدمات را ارائه می دهند می توانند به ژاپن نقل مکان کنند و در نهایت گزینه های بیشتری را برای استفاده از دارایی های دیجیتال خود به مشتریان ارائه دهند.

باید دید که مقررات جدید چه تاثیری بر صنعت کریپتو ژاپن خواهد گذاشت، اما می‌تواند گامی مثبت در جهت ایجاد ثبات بیشتر و دسترسی بیشتر به ارزهای دیجیتال برای عموم باشد.

با اجرای این آخرین اقدامات، ژاپن گام‌های مترقی را در جهت ایجاد یک اکوسیستم ارز دیجیتال بالغ برمی‌دارد که هم برای سرمایه‌گذاران و هم برای کاربران عادی به طور یکسان پاسخگو باشد.

این می تواند به تشویق سرمایه گذاری بیشتر در بازار ارزهای دیجیتال ژاپن و ایجاد یک محیط امن و مطمئن برای تجارت دارایی های دیجیتال کمک کند.

ژاپن و رمزارز

صحنه ارزهای دیجیتال ژاپن اخیراً کمی دشوار بوده است. خروج صرافی‌های برتر Kraken و Coinbase از ژاپن نشانه دیگری بود که صنعت ارزهای دیجیتال در حال گذراندن مرحله یکپارچگی است، زیرا صرافی‌های بیشتری به دلیل افزایش نظارت‌های نظارتی از بازار خارج می‌شوند.

این تجارت توضیح داد که مشتریان ممکن است پول نقد خود را به یک ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی دیگر، یک کیف پول خودسرپرست یا خود کوین بیس منتقل کنند. مشتریان می توانند وجوه را برداشت کرده و به حسابی نزد یک موسسه مالی در کشور خود واریز کنند.

از آنجایی که کوین بیس متعهد است هر گونه ناراحتی ناشی از لغو خدمات خود را به حداقل برساند، به مشتریان خود اطمینان داد که همیشه به پول خود دسترسی خواهند داشت.

در مورد Kraken، این شرکت در وبلاگ خود اعلام کرد که از 31 ژانویه، کاربران ژاپنی دیگر نمی توانند به وجوه فیات و ارزهای دیجیتال خود در صرافی دسترسی داشته باشند. آنها ممکن است پول خود را از حساب بانکی ین ژاپنی خود دریافت کنند یا ارز دیجیتال خود را به یک کیف پول خارجی ارسال کنند.

در نهایت، برای شهروندان ژاپنی، خبر خروج Kraken و Coinbase می‌تواند باعث نگرانی شود، زیرا خروج آنها به معنای گزینه‌های کمتری برای تجارت، استفاده یا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در این کشور است.