منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مقامات SEC می گویند که شکست FTX نیاز به اصلاح مکان های خصوصی را نشان می دهد

مقامات SEC می گویند که شکست FTX نیاز به اصلاح مکان های خصوصی را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

FTX پس از تأسیس در سال 2019 رشد زیادی داشت و در سال 2021 بیش از 1 میلیون کاربر در سراسر جهان داشت. به طور مشابه، سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر حجم بود و میلیاردها دلار در شرکت‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده بود. اما اوضاع در آغاز سال 2022 تغییر غیرمنتظره ای پیدا کرد و چند ماه بعد FTX ورشکستگی امضا کرد. دلایل پشت این موضوع چه بود؟ این هنوز یک موضوع بحث برانگیز در بازار ارز دیجیتال است.

مهم نیست که دلیل شکست آن چیست، تأثیر بسیار بدی بر بازار گذاشته است. بازار هنوز از این شوک خارج نشده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، مدیر عامل سابق ساموئل بانکمن-فرید را مسئول این شکست می داند. SEC معتقد است که SBF از سال 2019 بیش از 1.8 میلیارد دلار از سهام FTX جمع آوری کرده است. طبق این کمیسیون، SBF تصور نادرستی به مردم داد که FTX امن است و بهترین پلت فرم برای تجارت ارزهای دیجیتال است.

شکست FTX

دو دلیل شناخته شده برای شکست FTX وجود دارد: FTT و Alameda. صرافی SBF FTT را صادر کرد که اساساً یکی از سهام FTX بود و قول داد آن را با کسری از درآمد خود بازخرید کند. با این حال، در آغاز سال 2022، CoinDesk فاش کرد که صندوق تامینی گروه، Alameda، از FTT برای اعطای وام‌های خطرناک استفاده می‌کند که اساساً با سهام شرکت معامله می‌کند.

همین خبر برای دارندگان FTT کافی بود تا سهام خود را بفروشند. اما آتش پیش از این توسط Binance شعله ور شد که اعلام کرد این شرکت قصد دارد تمام توکن های دارای FTT خود را بفروشد. وبقیه ماجرا تاریخ است.

بیانیه مطبوعاتی جدید SEC در مورد FTX

SEC بیانیه جدیدی منتشر کرد که در آن اظهار داشت که شکست هایی مانند FTX به ما نشان می دهد که نیاز به اصلاحات در مکان خصوصی وجود دارد. هیستر پیرس، کمیسیونر SEC می گوید که محدودیت هایی در مقررات SEC در مورد قرار دادن خصوصی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. پیرس گفت که مقررات فعلی مکان های خصوصی را فقط به سرمایه گذاران معتبر محدود می کند.

این مقررات محدود به کسانی است که از نظر مالی توانمند و به اندازه کافی پیچیده در نظر گرفته می شوند تا معاملاتی را که با اطلاعات محدود در مقایسه با مسائل عمومی همراه هستند ارزیابی کنند. اما، به گفته Piece، این محدودیت‌ها، نوآوری‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاران غیرمعتبر را برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های جدید سرکوب می‌کند.

او نمونه‌هایی از شرکت‌های خصوصی مانند FTX، Theranos و WeWork را ذکر کرد که افشای مناسبی از قرار دادن خصوصی خود ارائه نکردند که منجر به شکست‌هایی مانند FTX شد. به گفته وی، علیرغم وجود مقررات، این شرکت ها اطلاعات ناکافی را در مکان های خصوصی خود ارائه می کنند.

به همین دلیل است که او گفت که نیاز به اصلاحات جدید در مورد استقرار خصوصی وجود دارد. علاوه بر این، پیرس فرم شش صفحه ای SEC را برجسته می کند، که برای قرار دادن خصوصی لازم است. این جایگاه خصوصی شش صفحه ای به تعداد نامحدودی از سرمایه گذاران معتبر فروخته می شود و اکثر آنها حاوی سؤالات چک باکس هستند. این فرم برای محافظت از سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است، اما پیرس ادعا می کند که ممکن است برای تأیید اینکه شرکت ها به اندازه کافی افشا می کنند کافی نباشد.

اینها دلایل دقیقی هستند که پیرس از بازنگری مجدد مقررات فعلی SEC در مورد مکان‌های خصوصی برای ایجاد فرصت‌های نوآوری و سرمایه‌گذاری بیشتر حمایت می‌کند.

افکار نهایی

برای جلوگیری از شکست‌هایی مانند FTX، هیستر پیرس، کمیسیونر SEC، از بازنگری مجدد مقررات SEC در مورد مکان‌های خصوصی برای ایجاد فرصت‌های نوآوری و سرمایه‌گذاری بیشتر حمایت می‌کند. به این دلیل است که مقررات از قبل، نوآوری را خفه می کند و فرصت های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران غیر معتبر محدود می کند.