منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مقامات چینی مجرمانی را دستگیر می کنند که از رمزارز برای پولشویی استفاده می کنند

مقامات چینی مجرمانی را دستگیر می کنند که از رمزارز برای پولشویی استفاده می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

رسانه‌های محلی چین در 10 دسامبر گزارش دادند که مقامات موسوم به دفتر امنیت عمومی در آن کشور تعداد زیادی از افراد مظنون به پولشویی از طریق استفاده از ارزهای دیجیتال را بازداشت کرده‌اند.

سه ماه طول کشید تا این اداره به یک حلقه پولشویی پایان دهد که ارز مجازی دیجیتال را با استفاده از فناوری بلاک چین، که یک پروتکل شبکه است، معامله می کرد. شصت و سه مجرم مظنون دستگیر شدند و این گروه توانست 1.7 میلیون دلار پول غیرقانونی را بشویید.

چگونه مقامات چینی مجرمان رمزنگاری را کشف می کنند

بر اساس گزارش ها، اداره امنیت عمومی منطقه خودمختار مغولستان داخلی در ماه ژوئیه یک هشدار اولیه به اداره امنیت عمومی ارسال کرد.

در این اخطار آمده است که جریان وجوه کارت بانکی ساختمانی Shimouyuan (یک کارت خودپرداز چینی) غیرعادی بوده و حجم تراکنش ماهانه بیش از 1.4 میلیون دلار بوده که هر دو شاخص مشکوک پولشویی هستند.

پس از انجام تحقیقات و تحقیقات فراوان، آنها متوجه شدند که این باند جنایتکار شامل اعضایی از تعدادی از استان ها، مناطق خودمختار و شهرهای مختلف کشور است.

پس از دریافت نکات، اداره یک تیم پرونده ویژه تشکیل داد که تحقیقات خود را با کارت بانکی شیموویان آغاز کردند. آنها هویت افراد درگیر، و همچنین محل اختفای انتقال وجوه، اطلاعات پیشینه، و پرسنل مسئول عملیات و نگهداری را کشف کردند.

از سپتامبر تا اکتبر، گروه ضربت 230 افسر پلیس را به 17 استان، منطقه خودمختار و شهرداری از جمله هیلونگجیانگ، گوانگدونگ، پکن و هنان فرستاد تا شروع به بستن شبکه کنند.

گروه ضربت همچنین مظنون اصلی جنایتکار ژانگ مو را که به بانکوک تایلند گریخته است و همچنین اپراتورهای فنی را دستگیر خواهد کرد. پیشنهاد شده است که نیروهای اویغور به کشور خود بازگردند.

تا این لحظه، یک باند پولشویی بزرگ به رهبری جی و ژانگ که از بلاک چین شبکه برای مبادله ارزهای مجازی دیجیتال استفاده می کرد، منهدم شده است.

علاوه بر این، شصت و سه مظنون جنایتکار تاکنون دستگیر شده اند و در مجموع حدود 18.6 میلیون دلار درآمد نامشروع کشف و ضبط شده است.

بر اساس یافته های تحقیقات، این باند یک سازمان مجرمانه است که با استفاده از تراکنش های ارزهای مجازی دیجیتال، پولشویی را برای سازمان های مجرمانه داخلی و بین المللی تسهیل می کند.

از ماه مه 2021، این سازمان جنایی از نرم افزار چت دریایی برای ایجاد کارمندان آفلاین به صورت متوالی استفاده کرد. سپس پول‌هایی را که تصور می‌شد حاصل طرح‌های هرمی آنلاین، کلاهبرداری، قمار و سایر فعالیت‌های غیرقانونی است را به ارز دیجیتال مجازی منتقل کردند.

پس از آن، از طریق استخدام تعداد زیادی کارگر غیرقانونی، آنها را در یک بلاک چین ناشناس ذخیره کردند. برای اینکه باند تبهکار بالادستی از آن سودهای نامشروع دریافت کند، ابتدا آدرس حساب کاربری به یوآن تبدیل شده و سپس به آنها پرداخت می شود.

در عین حال، این باند خانه های امنی را در تعدادی از نقاط در سراسر کشور ایجاد کرده است. پس از «دریافت سفارش»، وظیفه پولشویی به تیم های مختلف متخصص در زمینه پولشویی داده می شود و رهبران تیم، کارمندان سطح پایین را برای انجام فعالیت های پولشویی جذب می کنند.

پس از اتمام موفقیت آمیز هر عملیات پولشویی، سطوح مختلف کارکنان، از جمله روسای باندها، رهبران تیم، صندوقدارها و افرادی که در پایین سلسله مراتب پولشویی قرار دارند، به درجات مختلف حق کمیسیون خواهند داشت.

نکته حائز اهمیت این است که این سازمان جنایی توانسته است تا 1.7 میلیارد دلار را از طریق استفاده از تراکنش های ارزهای مجازی پاکسازی کند.

دولت چین توسعه فناوری بلاک چین را تشویق کرده و آن را برای استفاده در ارز دیجیتال خود این کشور پذیرفته است، اما استخراج و تجارت ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است.