منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مقامات برزیل اپراتور طرح پونزی را دستگیر کردند

مقامات برزیل اپراتور طرح پونزی را دستگیر کردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مقامات برزیلی از دستگیری یک اپراتور طرح رمزارز پونزی در این کشور خبر دادند. با وجود تلاش رگولاتورها برای خلاصی از این بخش از فعالیت هایی مانند این، بازار همچنان شاهد موارد بیشتری از آن است. بر اساس جزئیات این گزارش، مقامات مجبور شدند بیش از 100 مامور را در چندین مکان مستقر کنند که مشکوک به مخفیگاه این شبکه بوده است. این گزارش ادعا می‌کند که بیش از 20 آدرس مورد غارت، مجموعاً در کنترل فرانسیسکو والدوینو داسیلوا بوده‌اند.

مقامات برزیل 20 آدرس مرتبط با جنایتکاران را غارت کردند

بیانیه رسمی مقامات برزیل رقمی را که عاملان به دروغ از تاجران ناآگاه گرفته اند، حدود 760 میلیون دلار اعلام کرده است. این گزارش ادعا می‌کند که جدای از هزاران نفر از ساکنان برزیل که مورد کلاهبرداری قرار گرفتند، این گروه شبکه‌های خود را به تاجران در بیش از 10 کشور در سراسر جهان گسترش داد. روش کار گروه شامل دروغ گفتن به قربانیان بود که می‌خواستند بیش از 20 درصد از سرمایه‌گذاری‌های خود را در زمان ثبت نام به دست آورند.

داسیلوا و جنایتکاران همکارش به قربانیان خود دروغ گفتند که تاجرانی دارند که در تجارت و کسب سودهای کلان تخصص دارند. همچنین گفته شد که این شبکه جنایی در مورد دارایی دیجیتال اختراع شده خود دروغ گفته است. مقامات برزیلی ادعا کردند که پس از بررسی‌ها، متوجه شدند که رمزارز وجود ندارد.

طرح های پونزی همچنان این بخش را ویران می کند

به گزارش یک ایستگاه خبری محلی در برزیل، مقامات برزیلی همچنین ادعا کردند که داسیلوا و گروهش از چندین چهره مشهور در سراسر کشور کلاهبرداری کرده اند. جدای از بازیکنان فوتبال که بخشی از درآمد خود را به دلیل این کار جنایی از دست دادند، دختر یک ستاره پاپ، ساشا منگل نیز حدود 230000 دلار به مجرمان از دست داد. این حمله با برچسب Operation Poyais بود، نامی که از کلاهبرداری در Poyais ابداع شد، جایی که یک کلاهبردار اوراق قرضه را به کشوری که وجود نداشت فروخت. پس از اینکه ایالات متحده از اینترپل خواست تا از طریق شبکه پیچیده پلیسی خود کمک کند، مقامات به این پرونده علاقه مند شدند.

این گزارش همچنین برخی از اعضای خانواده وی را به عنوان اعضای باند و ذینفع عواید مجرمانه معرفی کرده است. طرح های پونزی یکی از جنبه هایی است که به طور مداوم کل بازار ارزهای دیجیتال را ویران می کند. چند ماه پیش، CFTC با شکایت از یک جنایتکار در دادگاه به جنگ پرداخت. در جزییات، گفته می‌شود که این جنایتکار از معامله‌گران غیرقانونی بیت کوین به ارزش بیش از 12 میلیون دلار کلاهبرداری کرده است. گذشته از آن، مقامات ایالات متحده همچنین یک کلاهبرداری بالقوه را که کاربران در آمریکای جنوبی را هدف قرار می داد، متوقف کردند.