منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مصاحبه: آیا واقعاً سالوادوری ها از اعمال قانون بیت کوین ناراضی هستند؟

مصاحبه: آیا واقعاً سالوادوری ها از اعمال قانون بیت کوین ناراضی هستند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

  • قانون بیت کوین السالوادور از 7 سپتامبر 2021 اجرایی شد.
  • قانون بیت کوین به مردم سالوادور کمک می کند تا هزینه های پرداخت شده به بانک ها برای حواله را در بین سایر مزایا ذخیره کنند.

قانون بیت کوین در السالوادور از سه شنبه 7 سپتامبر 2021 اجرایی شد. این در میان هیاهو و اعتراضات به تصویب این قانون است.

Cryptopolitan با ماریو گومز لوزادا ، سالوادوری در مورد وضعیت جاری ، مزایای قانون بیت کوین برای اقتصاد السالوادور و نحوه بهبود اوضاع برای استقبال بیشتر در بین سالوادورها صحبت کرد.

ماریو گومز لوزادا ، مدیرعامل PowerTrade ، یک کارآفرین حرفه ای مالی و حرفه ای با بیش از 20 سال سابقه در درآمد ثابت و بازارهای ارز و کالا است. در سال 2014 ، ماریو Liquid.com را تأسیس کرد ، یکی از بزرگترین پلتفرم های مبادله ارز رمزنگاری شده جهان که به میلیون ها مشتری در سراسر جهان خدمات رسانی می کند.

در زیر گزیده ای از مصاحبه آمده است.

س: مردم سالوادور از قانون بیت کوین راضی نیستند. به نظر شما چرا آنها از این موضوع راضی نیستند؟

من سالوادور هستم و خانواده ام نیز به خانه بازگشتند. من از هیچکدام از آنها شکایتی نشنیده ام. مادرم با خوشحالی شروع به استفاده از بیت کوین می کند. در واقع ، من در گذشته بیت کوین برای آنها ارسال کرده ام. مسئله در آن زمان عدم وجود دستگاههای خودپرداز بود. با صدها دستگاه خودپرداز که اکنون راه اندازی شده است ، در صورت تمایل می توان به USD پول پرداخت کرد.

س: در طول اعتراضات علیه قانون بیت کوین ، آنها نگرانی خود را از بی ثباتی ابراز کردند و خاطرنشان کردند که کنار آمدن با آنها دشوار است. نظر شما در مورد این چالش چیست؟

دولت آنها را مجبور نمی کند بیت کوین را در خود نگه دارند کیف پولبه من فکر می کنم یک سوء تفاهم بزرگ و شاید حتی یک کمپین اطلاعات غلط توسط مخالفان سیاسی در اینجا وجود دارد. من نمی بینم هزاران نفر اعتراض کردند. شاید رسانه ها نیز در اینجا به اغراق مسائل کمک می کنند.

س: به دور از بی ثباتی ، معترضان نگرانی هایی را درباره فساد و اینکه چگونه بیت کوین می تواند اختلاس برای سیاستمداران و کارکنان دولت را آسان کند ، مطرح کردند. نظر شما چیه؟

بیت کوین یک شبکه شفاف و باز است. آنطور که آنها ادعا می کنند نمی دانم چگونه به فساد کمک می کند. مجدداً این امر توسط مخالفان بسیار سیاسی شده است.

س: فکر می کنید قانون بیت کوین چگونه به رونق اقتصاد السالوادور کمک می کند؟

ما به دنبال بازگشت صدها میلیون دلار در سال به مردم السالوادور خواهیم بود. اینها اساساً پس انداز هزینه هایی است که در غیر این صورت به بانک های موجود و فرستنده های پول مانند Western Union پرداخت می شد.

س: آیا وضعیتی را می بینید که پس از 7 سپتامبر ، بسیاری از مردم سالوادور بیت کوین را انتخاب نکنند؟

ترجیح می دهند معاملات خود را به دلار ادامه دهند. در این باره چه می گویید و چگونه دولت پس از لازم الاجرا شدن این قانون از پذیرش گسترده بیت کوین اطمینان می دهد؟ بستگی به مردم دارد به نظر من ، هنگامی که آنها مزایا را دیدند ، فرزندخواندگی اتفاق می افتد. من فکر نمی کنم دولت سعی کند فرزندخواندگی را اجرایی کند.

س: قانون بیت کوین چه مزایایی برای سالوادورها و دولت دارد؟

صرفه جویی در هزینه های حواله اولین مزیت خواهد بود. در نهایت ، من مشارکت مالی را به عنوان یک مزیت عمده برای همه سالوادورها می دانم ، به ویژه در حالی که DeFi همچنان در حال توسعه است.

س: به نظر شما چه ساختارهای دیگری باید برای پذیرش یکنواخت ایجاد شود؟

من فکر می کنم آموزش و زیرساخت ها کلیدی خواهند بود.

س: صندوق بین المللی پول درباره قانون بیت کوین در این کشور ابراز نگرانی کرده است. آیا فکر نمی کنید این امر بر کشور تأثیر بسزایی داشته باشد؟

من شک دارم این کشور در چهار دهه گذشته مسائل بزرگتری داشته است ، جنگ داخلی قبل از آن. من نمی بینم چگونه بیت کوین اوضاع را بدتر می کند. به نظر من آنچه صندوق بین المللی پول می گوید پوچ است.

س: در نهایت ، به شکاکان بیت کوین ، به ویژه در السالوادور ، چه می گویید و به نظر شما چرا آنها باید در مورد قانون جدید فکر باز کنند؟

در پایان ، فقط زمان نشان می دهد. من به مالی باز و واسطه گری اعتقاد زیادی دارم. بیت کوین سخت ترین دارایی موجود است. من فقط در بلند مدت مزایایی را می بینم. همچنین ، هیچ کس آنها را مجبور به استفاده از بیت کوین نمی کند. دلار همچنان مورد استفاده قرار می گیرد.