منو سایت

مشکل در FTX ادامه دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

بازار کریپتو یکی از سخت‌ترین سال‌ها را پشت سر می‌گذارد، اما این هفته به دلیل معضل FTX، حتی بیشتر بدتر شده است. عمیق تر و عمیق تر به گودالی می رود که از آنجا دیگر بازگشتی نیست. در عرض یک هفته از یکی از برترین صرافی های ارز دیجیتال به بی پولی تبدیل شد و توکن خواهرش FTT بیش از 80 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

جامعه FTX دائماً اطمینان می داد که مردم نگران خروج نیستند اما اکنون باید نگران آن باشند. مشکل با اعلام بایننس شروع شد که می‌خواهد تمام توکن‌های FTT خود را حذف کند تا صرافی خود را از سقوط دیگری مانند Luna نجات دهد. این امر شاهد خروج عظیمی از صرافی FTX بود و زمانی که بایننس با اعلامیه ای دیگر در آستانه فاجعه قرار گرفت.

بایننس و FTX؛ داستان عشق و نفرت

روز سه‌شنبه این هفته، بایننس اعلام کرد که قصد دارد FTX، چهارمین صرافی بزرگ را خریداری کند. این باعث شد که اوضاع کمی تحت کنترل باشد. با این حال، روز چهارشنبه، وال استریت اعلام کرد که بایننس از این طرح پشتیبانی می کند و آنها قصد خرید FTX را ندارند. این یک شوک برای بازار کریپتو بود و زمانی که بایننس این خبر را تایید کرد، شوک شوکه کننده شد.

Semafor گزارش می‌دهد که Binance بیانیه‌ای صادر کرده است که می‌گوید: «مسائل خارج از کنترل یا توانایی ما برای کمک هستند…». بر اساس این گزارش، قصد بایننس برای عقب نشینی به دلیل «استفاده نادرست از منابع مالی مشتری و تحقیقات ادعایی آژانس آمریکایی» است.

FTX; تمایل به روند نزولی

شرکتی که از ده‌ها شرکت حمایت می‌کرد، اکنون برای بقای خود به یک شرکت نیاز دارد، اما کسی نیست که به آن کمک کند. FTX حقوق نامگذاری NBA، The Heat را خریداری کرده بود و چندین شرکت برتر ارزهای دیجیتال را در طول بحران مالی نجات داده بود. تنها چند ماه پیش در شرکت هایی مانند رابینهود و اسکای بریج انباشته شده بود.

اکنون برای بقای خود در حال جنگیدن است. توکن خواهرش FTT بیش از 80 درصد از ارزش خود را از دست داده است. میلیاردها برداشت از این صرافی در چند روز اتفاق افتاد. Semafor گزارش می دهد که “اکثر کارکنان حقوقی و انطباق FTX عصر روز سه شنبه استعفا دادند، افراد آشنا به این موضوع به Semafor گفتند که تعداد کمی از مدیران باقی مانده اند که بتوانند به سوالاتی که اکنون در مورد شرکت بزرگ است پاسخ دهند.”

مشکل در FTX 1 ادامه دارد

علاوه بر این، این شرکت از میلیاردرهای سیلیکون ولی و وال استریت درخواست کمک یک میلیارد دلاری کرده بود تا بتواند اوضاع را کنترل کند. اما ممکن است برای آنها کارساز نباشد زیرا آسیب قبلاً به شرکت وارد شده است و بقای آن اکنون در خطر است.

چگونه FTX به این نتیجه رسید؟

هیچ کس نمی دانست که ممکن است اتفاقی به این وحشتناک برای FTX بیفتد. کرک ها با اخبار به اشتراک گذاشته شده توسط CoinDesk شروع می شوند. این خبر را منتشر کرد که Alameda Research مقدار زیادی توکن FTT در ترازنامه خود دارد که نشان می دهد “به یک دارایی مستقل مانند یک ارز فیات یا رمزنگاری دیگر متکی نیست” اولین قربانی این خبر FTX بود زیرا FTT ایجاد شده است. توسط آن

تصویر 146
تصویر 146

این خبر باعث ایجاد عدم اطمینان و ناراحتی در بین سرمایه گذاران شد و آنها شروع به فروش توکن های خود کردند. این امر قیمت FTT را به سطح غیر طبیعی کاهش داد و باعث ناراحتی بیشتر شد. مردم FTT را نه تنها در FTX بلکه در چندین صرافی رمزارز دیگر می فروشند که وضعیت را برای شرکت بدتر می کند. سایت Semafor می نویسد که “مدیر عامل تحقیقات Alameda و سخنگوی FTX بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.”

افکار نهایی

ماه می خیلی دور نیست و صنعت کریپتو با یک سقوط دیگر روبرو است. بسیاری از کارشناسان ارزهای دیجیتال معتقدند که این می‌تواند سخت‌تر از فروپاشی قبلی Terra LUNS و صندوق تامینی کریپتو 3AC باشد. از سال گذشته، کریپتو با مشکلات زیادی در شکل هک، خرابی و فروش مواجه است.