منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مشکلات SBF با تحقیقات جدید عمیق تر می شود: گزارش

مشکلات SBF با تحقیقات جدید عمیق تر می شود: گزارش

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مشکلات حقوقی کارآفرین رمزارز سام بانکمن-فرید “SBF”، بنیانگذار FTX Tokens، با ظهور تحقیقات جدید همچنان تشدید می شود. Bragar Eagel & Squire، یک شرکت حقوقی برجسته حقوق سهامداران، تحقیقاتی را درباره ادعاهای احتمالی علیه FTX Tokens، G-III Apparel Group، Bright Green Corporation و Consensus Cloud Solutions آغاز کرده است.

تحقیقات در مورد نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار فدرال و سایر اقدامات تجاری غیرقانونی توسط این شرکت ها متمرکز است.

آخرین تحولات به مشکلات جاری SBF افزوده است، که در حال حاضر با اتهامات مربوط به سوء استفاده از وجوه کاربران FTX مواجه است.

سقوط FTX

مشکلات FTX در 2 نوامبر 2022 آغاز شد، زمانی که Coindesk مقاله ای را منتشر کرد که در آن جزئیات مربوط به مسائل ادعایی با Alameda Research و رابطه نزدیک آن با FTX، همراه با دارایی های بزرگ FTT Alameda را شرح می داد.

به دنبال آن بایننس در 6 نوامبر 2022 اعلام کرد که دارایی های FTT خود را به دلیل “افشاگری های اخیر که فاش شده است” منحل می کند.

در 8 نوامبر 2022، وال استریت ژورنال گزارش داد که بایننس قراردادی غیر الزام آور برای خرید FTX منعقد کرده است، اما این توافق در 9 نوامبر 2022 شکست خورد و FTX با کسری تا 8 میلیارد دلار مواجه شد.

بحران نقدینگی ناگهانی و فروپاشی معامله با بایننس باعث کاهش شدید قیمت FTT در حجم معاملات سنگین شد.

در 10 نوامبر 2022، وال استریت ژورنال گزارش داد که SEC و DOJ در حال بررسی FTX هستند. آخرین تحولات منجر به تحقیقات بیشتر در مورد توکن‌های FTX توسط Bragar Eagel & Squire شده است که بررسی می‌کنند آیا این شرکت قوانین اوراق بهادار فدرال را نقض کرده است یا خیر.

بسته وثیقه اصلاح شده SBF

در همین حال، مشکلات حقوقی SBF تشدید شده است زیرا او با یک چالش جدید در رابطه با استفاده از برنامه‌های پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده و خدمات VPN در حین وثیقه مواجه است.

به دنبال نارضایتی قاضی از استفاده SBF از سیگنال، یک سرویس پیام رسانی رمزگذاری شده سرتاسر، وکیل SBF بسته وثیقه اصلاح شده ای را به قاضی لوئیس کاپلان از ناحیه جنوبی نیویورک ارائه کرده است.

در نامه ای به قاضی، کریستین اوردل، وکیل SBF، اظهار داشت که آنها “نزدیک به حل و فصل هستند” و به زودی یک دستور پیشنهادی را با تشریح شرایط تجدید نظر شده به دادگاه ارائه خواهند کرد.

SBF که بر بی گناهی خود تاکید می کند، در صورت مجرم شناخته شدن در هشت فقره اتهامی علیه او، ممکن است با 115 سال زندان روبرو شود.

Fallout

روندهای حقوقی جاری پیرامون FTX باعث آشفتگی قابل توجهی در دنیای رمزنگاری شده است که منجر به تحقیقات توسط SEC، DOJ و سایر نهادهای نظارتی شده است.

مشکلات حقوقی SBF تشدید شده است زیرا او با چالش‌های جدیدی در مورد استفاده از برنامه‌های پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده و سرویس‌های VPN در حالی که با وثیقه آزاد است، مواجه می‌شود.

با ادامه تحقیقات در مورد توکن های FTX، آینده صرافی رمزنگاری نامشخص است و عواقب سقوط آن احتمالا برای مدتی ادامه خواهد داشت.

کاهش شدید قیمت FTT در حجم معاملات سنگین موجی از شوک را در جامعه کریپتو وارد کرده است و سرمایه گذاران و معامله گران نگرانی خود را در مورد پیامدهای آن برای بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال ابراز کرده اند.

تحقیقات در حال انجام توسط نهادهای نظارتی و شرکت های حقوقی حقوق سهامداران می تواند عواقب گسترده ای برای صنعت کریپتو و سیستم مالی گسترده تر داشته باشد.