منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مشارکت Google Cloud با Coinbase به پذیرش رمزارز کمک می‌کند – در اینجا نحوه استفاده از آن آمده است

مشارکت Google Cloud با Coinbase به پذیرش رمزارز کمک می‌کند – در اینجا نحوه استفاده از آن آمده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

Google Cloud روز سه‌شنبه اعلام کرد که با Coinbase همکاری خواهد کرد تا به مشتریان منتخب اجازه دهد از اوایل سال 2023 برای خدمات ابری با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند. Coinbase اعلام کرد که از زیرساخت ابری Google استفاده خواهد کرد. با شنیدن این خبر، سهام کوین بیس به سطوحی صعود کرد که طی ماه‌ها در طول معاملات قبل از بازار مشاهده نشده بود.

در 11 اکتبر، CNBC گزارش داد که این غول اینترنتی همچنین قصد دارد استفاده از Coinbase Prime، ابزاری برای ذخیره و تجارت رمزنگاری را بررسی کند. در ازای آن، کوین‌بیس گفت که تعدادی از برنامه‌های مربوط به داده‌های خود را که قبلاً در سرویس‌های وب آمازون نگهداری می‌شد، به Google Cloud منتقل می‌کند.

Google Cloud به Coinbase ضربه می زند تا نوآوری Web3 را هدایت کند

Coinbase در ماه های اخیر به دلیل زمستان کریپتو ضربه قابل توجهی خورده است. با این حال، همکاری اخیر آن با گوگل اخبار مثبتی را در سراسر جهان ارزهای دیجیتال منتشر می کند.

این پیشنهاد منحصر به فرد ممکن است با موفقیت شرکت های نوآور را در بازار رقابتی و به سرعت در حال گسترش که در آن رقبای پیشرو Google هنوز ارزهای دیجیتال را به عنوان پرداخت نمی پذیرند، به سمت گوگل جذب کند.

کسب و کار ابری به آلفابت کمک می کند تا از تبلیغات دور شود و در حال حاضر 9 درصد از فروش را به خود اختصاص می دهد، در حالی که سه سال پیش کمتر از 6 درصد بود، زیرا به طور کلی سریعتر از آلفابت گسترش می یابد.

پلتفرم تجارت الکترونیک کوین بیس از ده دارایی دیجیتال، از جمله بیت کوین و اتر، و همچنین استیبل کوین USDC و تتر و میم کوین dogecoin و Shiba Inu پشتیبانی می کند.

مانند سایر مشتریان خود، Coinbase تراکنش‌های مرتبط با گوگل را کاهش می‌دهد، اما معلوم نیست که چقدر درآمد ایجاد می‌کند.

آمیت زاویری، معاون گوگل کلود، به CNBC گفت که این شرکت قبل از استقرار در کوین بیس، مشارکت با شرکت های متعددی را بررسی کرده است. جیم میگدال، معاون توسعه کسب‌وکار کوین‌بیس، اظهار داشت که این دو کسب‌وکار ماه‌هاست با هم در ارتباط هستند.

Web3 در امور مالی امروزی به جریان اصلی تبدیل می شود

Web3 نشان دهنده خدمات آنلاین غیرمتمرکز و توزیع شده است که توسط شرکت های اینترنتی بزرگ مانند فیس بوک یا گوگل قابل کنترل نیستند.

این توسعه به دنبال اعلام رابطه جدید Web3 بین سرویس‌های ابری Google و Near Protocol در 4 اکتبر صورت گرفت. طبق بیانیه Near Foundation، Google Cloud “پشتیبانی فنی” را برای دریافت کنندگان Near ارائه خواهد کرد.

در ماه سپتامبر، BNB Chain همچنین اعلام کرد که با Google Cloud همکاری می کند تا خدمات ابری خود را در دسترس توسعه دهندگان اکوسیستم قرار دهد.

از زمان انتشار یک پست وبلاگ در 27 ژانویه که تشکیل یک تیم داخلی اختصاص داده شده به دارایی های دیجیتال را اعلام کرد، Google Cloud به شدت ردپای خود را در بخش Web3 گسترش داده است.

سی‌ان‌بی‌سی گزارش می‌دهد که کوین‌بیس به‌عنوان بخشی از این ترتیب، «برنامه‌های مرتبط با داده» را از سرویس‌های وب آمازون به Google Cloud منتقل می‌کند. مجموعه داده‌های عمومی رمزنگاری BigQuery نیز توسط Coinbase Node، پلتفرمی که توسعه‌دهندگان می‌توانند برای دسترسی به بلاک چین و ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز از آن استفاده کنند، پشتیبانی می‌شوند.

این با هدف اعلام شده گوگل برای ارائه یک صفحه پشتیبان برای توسعه دهندگان Web3 مطابقت دارد، که CNBC گزارش می دهد که این شرکت امسال تیمی را برای آن سازماندهی کرده است. توماس کوریان، مدیرعامل Google Cloud بیانیه زیر را صادر کرد:

ما می‌خواهیم ساختن در Web3 را سریع‌تر و آسان‌تر کنیم، و این همکاری با Coinbase به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا یک قدم به این هدف نزدیک‌تر شوند. […] ما مفتخریم که Coinbase Google Cloud را به عنوان شریک ابری استراتژیک خود انتخاب کرده است و ما آماده ارائه خدمات به مشتریان و اکوسیستم شریک جهانی وب3 هستیم.

توماس کوریان

سهام کوین بیس افزایش یافت

استیبل کوین‌ها از پیوند دلاری خود جدا شده‌اند و ارزهای رمزپایه اصلی امسال روند نزولی دارند و باعث شده که کریپتو ضربه‌ای قابل‌توجه داشته باشد. با این وجود، معامله امروز جامعه کریپتو را درخشان می کند.

در حالی که گوگل مدتی است پذیرای افزایش ارزهای دیجیتال بوده است، این شرکت قصد خود را برای گسترش پیشنهادات بلاک چین با تشکیل یک واحد اختصاصی در سال جاری نشان داده است.

ساندار پیچای، مدیرعامل شرکت مادر آلفابت، در تماسی با درآمد ماه فوریه، اظهار داشت که این شرکت «قطعاً به بلاک چین نگاه می‌کند»، به‌ویژه از نظر تامین انرژی لایه‌های محاسباتی و خدمات برای یوتیوب و نقشه‌های گوگل.

علاوه بر گلدمن ساکس و هولدینگ SBI، آلفابت از سال 2017 یکی از فعال ترین سرمایه گذاران شرکتی در شرکت های بلاک چین بوده است.

با این حال، به نظر می‌رسد که این تراکنش بیشتر بر روی رمزارز تمرکز دارد تا فناوری‌های زیربنایی آن. و تاکنون، بازارها نسبت به Google نسبت به اینکه چگونه می تواند به Coinbase کمک کند، پذیرای بیشتری هستند.

سهام این بورس که تا به امروز 73 درصد کاهش داشته است، در معاملات قبل از بازار پس از اعلام معامله، 5 درصد افزایش یافت. NASDAQ 100 که از نظر فناوری سنگین است، در کنار آلفابت 0.25 درصد کاهش یافت.

بخش ابری گوگل تمرکز خود را بر روی فناوری بلاک چین، مانند NFT ها افزایش داده است. توماس کوریان، رئیس بخش ابری گوگل، قبلاً از گسترش در صنایع بزرگ از جمله رسانه و خرده فروشی حمایت کرده است. در سال جاری، این شرکت تشکیل تیم هایی را برای ترویج تجارت بلاک چین و ایجاد ابزارهایی که توسعه دهندگان شخص ثالث می توانند برای اجرای برنامه های بلاک چین استفاده کنند، اعلام کرد.

Block (قبلا Square)، Coinbase، MicroStrategy و Tesla از جمله سازمان هایی هستند که ارزهای دیجیتال را در صورت های مالی خود ادغام کرده اند. این ممکن است یک اقدام خطرناک باشد. در ماه آگوست، Coinbase به دلیل کاهش ارزش دارایی‌های ارزهای دیجیتال خود، 377 میلیون دلار هزینه کاهش ارزش را فاش کرد.